Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A modern természettudomány...

A modern természettudomány mikor foglal állást, hogy természetfeletti, vagy istenek semmiféle nem léteznek?

Figyelt kérdés
2023. okt. 8. 15:32
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
95%

"ha Isten tökéletes és tökéleteset tervez, akkor hiába van szabad akarat, az soha nem vezetne rossz dolgokhoz"

Erre írtam a biciklis példát, de valahogy a hívők ezt nem értik. Nem akarok nagyon élcelődni, de hitvitákban legalább 50 pontos IQ csökkenést érzek náluk.

2023. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
35%

#28 Az, hogy ilyen tulajdonságú isten nem létezhet (amit nem bizonyítottál), nem jelenti azt, hogy semmilyen isten nem létezhet.

Egy állatnak van szabad akarata, hiszen ő dönti el, mit csinál. Egy robotnak nincs, az azt csinálja, amire programozták.

#30 [link]

"Lucifer az egyik legfőbb angyal volt, aki fellázadt Isten ellen, ezért kitaszították a mennyből; a Sátánnal és az ördöggel azonosították, az őt követő angyalokat pedig a démonokkal."

Továbbra sem értem, miért ne férne össze Istennel a szabad akarat. Az ember gyarló, nem tökéletes, tehet rossz dolgokat is. És miért ne lehetne szabad akarat, ha Isten belenyúl? És milyen lenne az ember, ha Isten mindenkinek minden hibáját helyrehozná? Soha nem tanulna semmiből, és egyre tökéletlenebb lenne.

A betegségek vagy a természeti katasztrófák lehetnek a sátán művei, de lehetnek Isten büntetései is, ki tudja, milyen okból.

Szóval még egyszer felteszem a kérdést: tudja valaki cáfolni Isten létezését?

2023. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy ilyen tulajdonságú isten nem létezhet (amit nem bizonyítottál)"

Ott a bizonyítás, olvasd el. Ha nem érted, kérdezz, ha pedig szerinted rossz, cáfolj.

Ítéletet majd ezek után mondj.


"nem jelenti azt, hogy semmilyen isten nem létezhet"

Én is ezt mondtam. Ennek melyik részét nem értetted?


"Egy állatnak van szabad akarata, hiszen ő dönti el, mit csinál. Egy robotnak nincs, az azt csinálja, amire programozták."

Mitől lesz szabad egy akarat? Erre nem válaszoltál. A robotnak se mondja meg senki, mit csináljon, és az állatnak is vannak ösztönei.


"Soha nem tanulna semmiből"

Jól tudom, hogy elvileg tökéletesre lett teremtve?


"A betegségek vagy a természeti katasztrófák lehetnek a sátán művei, de lehetnek Isten büntetései is"

Isten e szerint eleve büntetni akart? Merthogy előre látott mindent.

Ez a világ a létező legjobb, amire képes volt?

2023. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 A kérdező kommentje:
Sátán egy jó angyal volt, de túl büszke lett, és fellázadt.
2023. okt. 8. 20:35
 35/63 anonim ***** válasza:
0%

"Ott a bizonyítás, olvasd el. Ha nem érted, kérdezz, ha pedig szerinted rossz, cáfolj."

Cáfoltam fentebb: 19:44


"Én is ezt mondtam. Ennek melyik részét nem értetted?"

Jól van, csak a kérdés nem arról szólt, hogy Isten milyen lehet, hanem hogy az isten(ek) létezése cáfolható-e.


"Mitől lesz szabad egy akarat? Erre nem válaszoltál. A robotnak se mondja meg senki, mit csináljon, és az állatnak is vannak ösztönei."

De válaszoltam, csak nem értetted. Attól, hogy maga dönti el, mit csináljon. A robotnak megmondják, méghozzá az, aki programozza, vagy aki real-time utasításokat ad neki. Nem fog mást csinálni. Ha valami váratlant csinál, az azért van, mert rosszul programozták.


"Jól tudom, hogy elvileg tökéletesre lett teremtve?"

Nem jól tudod.


"Isten e szerint eleve büntetni akart? Merthogy előre látott mindent."

Valószínűleg nem akart, de biztosan látta, hogy szükség lesz rá.


"Ez a világ a létező legjobb, amire képes volt?"

Ez a világ az, amit teremteni akart.

2023. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

[link]

Olvassátok el!

De csak panaszkodni tudtok...

2023. okt. 8. 20:39
 37/63 anonim ***** válasza:
92%

Emlékeztek még, hogy mit mondtam az elején?


Kapu eltolása, partvonal átrajzolása, játékszabályok átírása... klasszikus, igazi, tagadhatatlan hívők. Vakok, hiúk és gyávák.

2023. okt. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
100%

"Cáfoltam fentebb: 19:44"

Sajnos ez egy olyan naiv cáfolat, hogy elképesztő. Erre írtam az IQ csökkenést. Légy szíves, nézz utána, mit jelent a végtelen.


"az isten(ek) létezése cáfolható-e"

Erre írtam, hogy NÉHÁNY isten cáfolható. Ebből mit nem értettél?


"Attól, hogy maga dönti el, mit csináljon. A robotnak megmondják, méghozzá az, aki programozza"

Az állat is tele van ilyen beépített rutinnal, csak ott érzelemnek, ösztönnek vagy reflexnek hívják. Igazából semmi nincs, amire azt lehetne mondani, hogy szabad akarat.

Egy állatnak és egy robotnak a működése nagyon hasonló, csak az állat (többnyire) bonyolultabb, azért nem látod ezt. A robot (MI) is gondolkodik.

Ja: a véletlen az ugyan szabad - de NEM akarat!


"Nem jól tudod."

Na, ezért írtam az isten tulajdonságait. Ha ő tökéletes, akkor a teremtményei is azok, nem teremthet mást. Ha te ezt másképp gondolod, akkor nem vagy keresztény.


"szükség lesz rá"

Egy végtelen isten nem kényszerül SEMMIFÉLE kompromisszumra! Ő csak akkor fog büntetni, ha kifejezetten büntetni AKART!


"Ez a világ az, amit teremteni akart."

De akkor ő nem jóságos, ÉS nem is igazságos. Akkor pedig nem a keresztények istene.

2023. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
100%

"Sátán egy jó angyal volt, de túl büszke lett"

Tehát ELEVE nem volt tökéletes.

Akkor őt nem a keresztények istene teremtette.

Kérdező, ne haragudj: te nagyon naiv vagy ide. Kérlek, inkább hagyjad a hittársad érvényesülni, ő jobban ír.

2023. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
92%
Ezek az evolúciótagadók, valószínű trollok, vagy elmebetegek. Minden hasonló kérdésnél több száz oldalon végigvitatkozzák, a végén, már értelme sincs, amiről beszélnek. Az összes evolúcióval kapcsolatos kérdést végigb@szogatták, nem lehetett infóhoz jutni. Simán csak akadályozzák az információt, belezavarnak kérdésekbe. Ha a kérdést nem, de legalább a hozzászólásokat el kéne rakni az ezóba. Nem fogják föl, hogy nem csak a kérdés lehet ezóba való, hanem a hozzászólás is. Ez teljesen más kategóriába való, a kérdés is, meg az ezós, vallásos hozzászólások is. Nem ide való, vitatkozzatok máshol. Ne a tudományokban.
2023. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!