Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Beteg-sérült gyerekek/felnőtte...

Beteg-sérült gyerekek/felnőttek lehetnek azok akik homoszexuálisok (Összeköthető ez más fogyatékossággal,vagy szindrómával is!?)

Figyelt kérdés
És a homoszexualitást mi váltja ki egy emberben!?

2023. okt. 28. 18:27
1 2
 1/11 StevenUp válasza:
81%

Az állatvilágban bizonyos, alacsonyabb rendű fajok között megfigyelhető az hogy képes nemet váltani, ha egy adott kommunában sok azonosnemű él.

Egy (ha jól emlékszem) halfajta képes nősténynek kiadni magát amíg a hímet elcsalja a másik (valódi) nőstény közeléből, hogy a gyengébb hímek tudjanak párosodni a nősténnyel.

A majomszabásuaknál megfigyelhető az hogy önkielégítést végeznek, vagy orálisan kényeztetik egymást azok a hímek akik nem jutottak párzási időszakban nőstényhez.


Szóval biztos genetikailag van az emberben is valami kattanás amitől homoszexuálissá válnak. De ettől ők nem betegek, nem sérültek és nem kevesebbek, de nem is többek a többi heteroszexuális embernél... Ugyanúgy emberek, mint a többiek. És minden embernek a valós értékét a cselekedetei határozzák meg és nem az identitásuk.

2023. okt. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

"És a homoszexualitást mi váltja ki egy emberben!?"


Ha ezt a kérdést nem tették fel vagy legalább 10000-szer, akkor egyszer se.


Egyébként milyen fogyatékossággal akarod összekötni? Testileg nyilván nincs bajunk, vagy ha van is, az egyéni, nem csoport szintű. Szellemileg szerintem műveltebbek és tanultábbak a melegek mint az átlag, legalábbis ez a személyes tapasztalatom (talán a megfelelési kényszer miatt, így próbáljuk kompenzálni a "hibánkat"). Lelkileg valóban sok meleg problémákkal küzd, de:

1, A társadalom nagy része küzd ezekkel, nemcsak mi.

2, A lelki problémák nagy része a bántalmazásból, a titkolózásból, a kiközösítéstől való félelemből táplálkozik. Nekem például az a legnagyobb fájdalmam a témával kapcsolatban, hogy egy hetero pár büszkén hirdetheti hogy együtt van, egy meleg pár pedig kétszer is meggondolja, hogy megfoghatja e egymást kezét (csókról már nem is beszélek).

2023. okt. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

2-es vagyok.


Az okokról egyébként annyit lehet mondani teljes bizonyossággal, hogy nem tudjuk. Szerintem minden elméletben van egy kis igazság:genetikai hajlamosító tényező, az apával, anyával való kapcsolat, bizonyos szociális hatások (amikről nem tehetünk, de nyilván érnek minket).

2023. okt. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Tudományosan egyértelműen igazolt ok eddig nem derült ki.
2023. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Én azt tudom, hogy egy időben azzal magyaráztam magamnak a vonzalmamat a fiúk felé, hogy a lányoknál nem volt sikerem.


Viszont visszanézve ez igazából a tyúk meg a tojás esete.

Azért "lettem" meleg, mert nem voltam kapós a csajoknál. Vagy valami mindig is volt velem, ami miatt nem is tettem meg mindent a lányoknál (mert nem tettem meg mindent, sőt emlékszem, hogy kamuztam, hogy tetszik valaki, hogy ne legyen gyanús, noha akkor még a melegséget nem ismertem, csak a szitokszavakat)


Senki nem tudja mi váltja ki a homoszexualitást egy emberben, viszont ami engem megfogott az a Kinsey skála egy továbbértelmezése.

Eszerint a szexualitás nem három (vagy akármennyi) nem összejárható halmaz, hanem egy skála, ahol a külön preferenciák összeérhetnek.

Ez azzal alapozható, hogy az emberben már a szex nem csak fajfenntartás, jó régóta nem az. Ezzel pedig megnyílik a lehetőség mindenkinek, hogy az örömét kiélje, ez pedig csak tiszta opportunizmus.

2023. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A homoszexualitásnak nincs köze semmilyen betegséghez.

2023. okt. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Terttamas ezen kérdése biztosan lelki problémát vált ki az idetévedő homoszexuálisokban.
2023. okt. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%
A homoszexualítás minden szempontból magasabb rendű a heteroszexualításnál.
2023. okt. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mentális betegségnek nevezzük az elmeműködés olyan állapotát, melynek eredményeképpen


- az egyén klinikailag jelentős szenvedést él meg, vagy

- az egyén szociális kapcsolatia beszűkülnek, vagy

- az egyén munkahelyi/iskolai teljesítménye romlik, vagy

- az egyén valósággal való adekvát kapcsolata elvész, vagy

- az egyén önmagára vagy másra veszélyt jelent,


és ezek a hatások nem magyarázhatók sem organikus eredetű betegséggel, sem kábítószerrel.


Ezen definíció egyetlen pontjának sem felel meg a homoszexualitás. Ergo nem mentális betegség. PONT.


23/p

2023. okt. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 Egyetértek azzal amit írtál, viszont azt, hogy passzív vagy minek a válaszod végére írni?
2023. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!