Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ösztön társadalmi vagy...

Az ösztön társadalmi vagy biológiai?

Figyelt kérdés
2023. nov. 2. 23:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Biológiai, evolúció során fejlődött ki. Olyan állatoknak is van, amiknek nincs semmilyen formában társadalma
2023. nov. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
A tanult ösztön társadalmi. Mindkettő megállja a helyét.
2023. nov. 3. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
#2 Nincs olyan, hogy tanult ösztön. Az ösztön szó önmagában is azt jelenti, hogy veleszületett. Amit tanulsz, az nem ösztön, hanem tudás (ha tudatos reakcióról van szó), vagy reflex (ha tudatalatti reakcióról van szó).
2023. nov. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

a 2-esnek amugy igaza van felig. Nem tudom miert lett ennyire leszavazva.


Erre pelda az altruizmus. Az tudatos is, mert lemondasz bizonyos anyagi dolgokrol, es erzelmi azaz osztoni is, mert erzelembol fejezed ki a tudatos cselekedetet.

2023. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%
Az altruizmus ösztön?
2023. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

5


Most irtam le ember...

2023. nov. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

6

A fölött átsiklottam, azt olvastam csak, hogy érzelmi. Nem kell egyből nekem esni :(

2023. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%

Az olyan dolgok, mint az általad említett önzetlenség, határesetes dolgok. A kisgyerekekre nem igazán jellemző. Részben tanult társadalmi viselkedésforma, részben a fajfenntartási ösztön része.

A szó szerinti ösztönök biológiai eredetűek. Nem keverendő össze az ösztön a tanult társadalmi viselkedésformákkal, íratlan társadalmi szabályokkal és kultúrától is nagyban függő társadalmi normákkal, melyekhez tudat alatt is próbálunk igazodni.

2023. nov. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 sadam87 ***** válasza:
91%

Ösztönnek jellemzően ösztönös viselkedéseket (vagy azok motivációját szokták nevezni). (Bár az tény, hogy sokféle ösztön definíció létezik, nem mindegy, melyikről beszélünk.) Ennek fényében tanult ösztönről beszélni elég értelmetlen.

Az altruista viselkedés összetett, lehetnek öröklött és tanult elemei is. (Ez nyilván fajtól is függ, az embernél mindkettő van.) Így semmiképp nem nevezném ösztönnek, bár nyilván vannak öröklött (ösztönös) elemei is.

2023. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

7


Bocs azt hittem mar olvastad, aztan gyikember modra feltetted megint a kerdest, de akkor atsiklottal bocsi a leszolasert.

2023. nov. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!