Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elő tudunk allitani vizet?

Elő tudunk allitani vizet?

Figyelt kérdés

Ami iható.

Nem ugy ertve,hogy van vizunk es azt megszurjuk, hanem konkretan vizet eloallitani.


dec. 22. 19:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy csomó kémiai reakció végterméke víz. Konkrétan desztillált víz, általában vízgőz, de azt lecsapatva bármilyen oldható dolgot fel tudunk benne oldani és máris lesz ásványokban gazdag iható vizünk.
dec. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A szénhidrogének egyik égésterméke a víz, így az összes hétköznapi tüzeléstechnikai berendezésünk vizet állít elő. A kondenzációs kazánok ezt a vizet részben ki is csurgatják a megfelelő kivezetésükön.
dec. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi test is vizet állít elő az elfogyasztott élelmiszer feldolgozásakor. Ez a víz együtt távozik a külön felvett vízzel.
dec. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általában a szerves anyagok égésének egyik végterméke a víz. Meg amúgy például a sav-bázis reakcióknak is gyakran víz az egyik végterméke. A nátrium-hidroxid és a sósav reakciójában is konyhasós víz keletkezik (meg ne próbáld, nem tudod megfelelő arányban összekeverni a két anyagot). Akkor egy csomó hidrogénvegyület egyik égésterméke is víz, pl.: kénhidrogén, ammónia, hidrogén-fluorid, szénhidrogének. Tiszta hidrogén égésekor is víz keletkezik, amit szintén többféleképpen lehet előállítani. Savak és negatív standardpotenciálú fémek reakciójakor, (például cink+sósav, alumínium + kénsav) keletkezik hidrogéngáz (legalábbis ez az egyik módszer, amit laboratóriumban használnak), majd ezt a keletkezett hidrogéngázt levegőn meggyújtva hevesen vízzé ég el (többek között ezért nem használnak már hidrogént lufikban, léghajókban, mert a legkisebb szikra hatására robbanásszerűen vízzé ég el).

És ez csak néhány példa a számos reakcióból, aminek a végterméke víz.

dec. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó ásványból is lehetne kinyerni. Ezek hőkezelésre oxidokká és vízzé bomlanának:

[link]


Vagy pl a gipsz CaSO4 x 2 H2O

kristályszerkezetbe kötött vízmolekulákat tartalmaz. Amiket relatíve enyhe hőkezeléssel ki lehet nyerni.

dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Es ezek mind ihato minosegu vizek?
dec. 23. 04:15
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden víz iható minőségű, ha nem tartalmaz szennyeződéseket.
dec. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Koszonom
dec. 23. 05:36
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem ide vág, de a fent említett példák miatt vicces az amikor egy scifiben az idegenek azt mondják hogy azért jöttek ide mert itt van víz:D
dec. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Igen, az előttem lévők már válaszoltak a kérdésre. Én csak két dolgot említenék meg. A tenger-, és óxeánvíz ihatatlan a sóssága miatt. Azonban lehet belőle iható vizet készíteni. Így a nem (iható) vízből (iható) vizet lehet készíteni.


Azt nem tudom, hogy mennyire eredményes vizeletből iható vizet készíteni, de egy dokumentumfilmben, egy beszámoló keretében egy igen magasan képzett katonától hallottam, hogy a bevetésre (napokig tartó megfigyelésre) vittek magukkal vizelettisztítót, mert úgy tervezték, hogy néhány nap után azt fogják inni (a 20 literen kívül (fejenként), amit magukkal vittek.

Ezenkívül az űrutazást is meg lehet nézni, hogy ott ők mennyire haladtak előre a vizeletből iható víz előállítása téren. Még egyszer: "nem tudom, hogy mennyire eredményes". - És remélem, hogy a "megszűrés" szó alatt nem ilyenre gondoltál, tehát hogy adtam valami új információt ezzel.

dec. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!