Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elő tudunk allitani vizet?

Elő tudunk allitani vizet?

Figyelt kérdés

Ami iható.

Nem ugy ertve,hogy van vizunk es azt megszurjuk, hanem konkretan vizet eloallitani.


dec. 22. 19:15
1 2
 11/20 sadam87 ***** válasza:
100%

#10

"Ezenkívül az űrutazást is meg lehet nézni, hogy ott ők mennyire haladtak előre a vizeletből iható víz előállítása téren."

Elég sokat. Az ISS-en nagyrészt újrahasznosítják a vizeletben levő vizet.

dec. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%

11-es! Minden mellékíztől mentes változatot tudnak elérni?

(10-es vagyok.)

dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
#12 - természetesen igen, hisz a jelenkorunkban ez már csak egy low-tech problémának számít.
dec. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Jól van...akkor a technológia el is érhető a hétköznapi ember számára? :)
dec. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 sadam87 ***** válasza:
100%

#12

Sosem próbáltam. :D (De gondolom, igen.)

dec. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#14 - bármilyen jobban képzett vegyésztechnológus létre tud hozni ilyen berendezést a kívánalmak szerint.


Sok "hétköznapi ember" lassan már a vízszámláját se tudja kényelmesen befizetni, úgyhogy az nehezen értelmezhető, hogy mi a számára az "elérhető technológia".

dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
22%
Ez csak oxigén és hidrogén kérdése. Én mindig viszek magammal egy-egy palackot, ha bemegyek a fővárosba (agglomerációban élek). Kis Pepsi-aromát keverek hozzá, az tény. És üres műanyagpalackot is viszek, mert a vizeletet elküldöm a NASA megfelelő osztályának, adomány gyanánt.
dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem is úgy értettem 15-ös, bár az is meggyőződésen alapulna. :) Hallomás alapján is meg lehet győződni. Elsősorban így értettem.


"elérhető technológia" alatt azt értettem, hogy az interneten valahol megtalálható.


Köszönöm a válaszod 16-os! Akkor ezek szerint rendelkezésre áll szitne bárki számára az információ, csak helyesen kell keresni. (Egyenlőre csak érdekesség miatt kérdeztem.)

dec. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 sadam87 ***** válasza:
100%

#18

Desztillációval szinte mindent ki lehet szedni a vízből.

dec. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hmmm...Ez érdekes. Akkor viszont van, amikhez több forduló szükséges.
dec. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!