Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Evolúció vagy intelligens...

Bromkrezol kérdése:

Evolúció vagy intelligens tervezés hozta létre az életet a Földön?

Figyelt kérdés
Evolúciós kontra vallási nézetek kérdéseket találtam, mi a helyzet a mostanában teret hódító "intelligens tervezéssel"??
2011. júl. 31. 22:35
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%
Újabb evo-kreo vitát akarsz generálni? Van már egy pár, olvasgass.
2011. júl. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%

Gyakorlatilag ha visszanézed ezt a témakört, vagy rákeresel bármilyen kérdésre, ahol megjelent az "evolúció", "fejlődés", "Darwin", "intelligens tervezés" vagy "kreacionizmus" kifejezés (tetszés szerint választható), láthatod a ma legnépszerűbb elméleteket (mindkét oldalról), továbbá az "intelligens tervezés" hívei és cáfolói is részletesen kifejtik a témát. Ha nem találtál ilyet a körülbelül negyven válasz között az adott kérdésnél, kifogtad az egyetlent, ahol nem tárgyalták. Igaz, hogy most az utóbbi hétben ez leült, gondolom a rossz idő miatt, de nemsokára újra fellángol.


Amúgy ez nem mostanság hódít (hacsaknem a XX.-XXI. századra érted a "mostanságot", mert a megalkotása pillanatától híressé vált), mindig is divat volt. a YouTube-on találtam róla nagyon sok videót, a lényege nem változott semmit, csak kicsit finomodtak a módszerek és több bizonyítékot tudnak felhozni az elmélet mellett. Bár az óra-hasonlat szerintem kezd unalmassá válni (ahogy a Darwin-pintyek, de azt ma már ritkán dobják be egy vitában).

2011. aug. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 dellfil ***** válasza:
96%

Egyik sem.


dellfil

2011. aug. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 Tom Benko ***** válasza:
86%
Egyik sem. Úgy hívják, abiogenezis. Az evolúció bizonyos tulajdonságokkal rendelkező rendszerek (például élőlények) időbeli dinamikáját határoza meg, az intelligens tervezés meg egy üres és erőtlen elképzelés.
2011. aug. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
10%

A válasz nagyon egyszerű...Tervezett evolúció...:D


az evolúciós fejlődés irányított és nem a véletlenek összhangjában rejlik a megoldás, hanem tudatosan kifundált tervben. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. aug. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
88%

"az evolúciós fejlődés irányított és nem a véletlenek összhangjában rejlik a megoldás, hanem tudatosan kifundált tervben. :) "


Ezt a kijelentesedet mire alapozod? Marmint homalyos sejteseden kivul, ami az egvilagon semmivel nem igazolhato?

2011. aug. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Ez az a kérdés, amire sose fogjuk megtudni 100%-osan a választ!
2011. aug. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
41%

döncike:


LastOne Left egy hivatásos provokátor az ezotéria sötét bugyrainak legmélyéről. Imádja a verbális iszapbirkózást, nem érdemes foglalkozni vele, mert visszajön és válaszol.

2011. aug. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
55%

döncike. :)


Mintha a másik variáció igazolható lenne bármiféle műszeres méréssel...egyébként egy másik kérdésnél már ezt megtárgyaltuk, nem hinném, hogy megint bele kéne kezdeni ugyanabba...természetesen, ha te ezt képtelen vagy elfogadni érthető, senki nem várja el tőled, de én nem mondtam ellent sem az evolúciónak, sem a "teremtő" létének...:P


kedves 2:00


nem tudom feltűnt e, hogy én csak tovább mondom azt a történetet, ahol sokan megállnak...ez nem provokáció, ez kiegészítés, a provokáció az, amikor vitát, veszekedést szítunk, én pedig soha nem szoktam ilyet tenni, ahogyan nem is veszek részt effélékben...mindenesetre köszi a kommentet...talán leesik a tantusz neked is, hogy sokan mérési úton bizonyíthatatlan dolgokban hisznek, azért kerül sor verbális megnyilvánulásra, azért helyeződik át a bizonyítás szellemi síkra...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Tom Benko ***** válasza:
89%
LastOne.Left: Igen, irányított. A szelekció irányítja. Egyébként nem tudom, milyen műszeres mérésre gondolsz, de esetleg kísérleti megfigyelésekre jó kiindulópont a Lenski-kísérlet. De esetleg még utánanézhetsz a genetikus algoritmusoknak, esetleg az evolúcióelmélet matematikai alapjainak. Mondjuk látogass el a Critical Biomass oldalra, ott sokat megtudhatsz. Ha akarsz.
2011. aug. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!