Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet túlélni a tartós...

Hogyan lehet túlélni a tartós meleget ( mint pl . a heti időjárás)?

Figyelt kérdés
Úgy értem, életvitel szerűen. A szervezet hogyan tud a legkönnyebben alkalmazkodni pl. a dél-amerikai esőerdők klímájához...praktikák,tippek. Nem a légkondi és társaira gondolok ,hanem természetes dolgokra.
2011. aug. 26. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
"Set point"
2011. aug. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A hideg víz a legjobb rá. Bár én amúgy szeretem a meleget, a kertben, napernyő alatt délben is simán olvastam órákig. Fürdőruhában bevizezem magam (van medence, de ez akár a zuhany alatt is megoldható), az hűt, amíg meg nem száradok. Meg persze sok-sok hideg innivaló: limonádé, jeges tea stb...
2011. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy ha nem is hideg, de sok-sok folyadék. Napi 2-3 liter.
2011. aug. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A meleg ellen nem tudsz védekezni,ez a legrosszabb az egészben.Valaki vagy bírja,vagy nem..Sok folyadékot fogyasztasz,és vízzel,vizes törölközővel hűtöd magad,és nagyjából ennyi.A magas páratartalmat különösen nehéz elviselni,mert a hőérzet még nagyobb ha telítve van vízgőzzel a levegő,jobban izzadunk is.Unokatesómék anno Jakartába költöztek ki,de haza kellett jönniük,mert elviselhetetlen volt az éghajlat számukra.
2011. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Unokatesómék anno Jakartába költöztek ki,de haza kellett jönniük,mert elviselhetetlen volt az éghajlat számukra.


Ilyen dologra gondoltam. A szervezetem akarom hozzászoktatni.

2011. aug. 27. 18:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyen éghajlat alatt élsz jelenleg is(vagy mész ki oda)?Mert itthon nem fogod megszokni,a nyár túl rövid ehhez.Szerintem ha elköltözöl is,min. 10 év biztos hogy kell hozzá,hogy megszokd kint.Az valami pokol lehet.Egyébként szerintem eleve a mi európai higiéniás viszonyaink is mások,szeretünk frissek,tiszták,szárazak,illatosak lenni,az ottaniak pedig nem bánják ha szakad róluk a víz és bűzlenek.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy kultúra kérdése is,nem csak az éghajlaté,szoktatásé..Egyszerűen nem tudsz mást tenni,mint feladod azt a komfortérzetet,amit itthon megszoktál.
2011. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fénysebesség ***** válasza:
45%
sör.
2011. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jakartában trópusi időjárás a jellemző. Meleg és magas páratartalom, főleg az esős évszakban.

Sörrel kibírható, a Bintangot ajánlom. Egész Indonéziában kapható és egész jó szerintem.

2011. szept. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én konkrétan a szervezetem akarom hozzászoktatni egíy olyan szintre, mintha a szaunék melege és páratartalma lenne a természetes. de azért a sör belefér :D
2011. szept. 5. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!