Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A halálközeli élmény valóság...

A halálközeli élmény valóság vagy hallucináció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ideje már gondolkodom a fenti kérdésen.

Mit mond a tudomány erről a dologról?

Tényleg valóság lenne vagy pusztán egyszerű képzelődés?

Milyen bizonyítékok szólnak a mellet, hogy valóság lenne, milyenek vannak ellene?


Komoly tudományos eredmények érdekelnének, amelyek világnézet semlegesek.

(Tehát nem materialista vagy vallásosak írtak, a saját világ nézetük alátámasztása miatt)


Minden normális választ köszönök!



2014. ápr. 24. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan ember nincs, aki se nem materialista, se nem vallásos. Olyan ember lehet, aki ilyennek vallja magát; de a vallásosak szemében aki nem vallásos, az materialista, a materialisták szemében pedig aki nem materialista, az vallásos. Tehát hiába vallja magát valaki "nem materialista és nem is vallásos" felfogásúnak, a két oldal automatikusan és egyértelműen besorolja őt a saját vagy másik oldalhoz a világnézetétől függően. Nagyjából ez a helyzet manapság az én meglátásom szerint.


A halálközeli élményekről, és azok mibenlétéről rengeteg infót találsz magyarul is a Wikin, és nem csak egyik vagy másik oldal szempontjából, hanem mindkét oldalról megközelítve és szemlélve a kérdést.


[link]

2014. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Szerintem olyan ember nincs, aki se nem materialista, se nem vallásos."


Jogos! Igazad van!

(Bár mondjuk, ha kötekedni akarnék azért vannak agnosztikusok, akik vagy nem tudják vagy nem tartják fontosnak ezt a dolgot. De ez már filozófia amin órákat lehet vitatkozni, értelmetlenül.)


Átfogalmazom akkor, hogy a tudományos tények érdekelnének.


A linket azt, köszönöm, amúgy. De ezt már olvastam, és ez alapján nem tudom eldönteni, hogy kinek van igaza... :/

2014. ápr. 24. 15:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Halálközeli élmények léteznek, és már lehet kísérletezni is velük (életveszély nélkül).

Az agy oxigénhiányos állapotban időnként kábítószereket termel, és emiatt, meg a szem felépítése miatt van ez az élmény. Ilyenkor a "saját test érzése" központ működése is széteshet: ezért van a testen kívüliség érzés.


Szerintem már volt itt erről szó, keress vissza.


(Amúgy valaki vagy materialista, vagy hívő. A "kicsit hívő" is hívő.)

2014. ápr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyűjtöttem én ide már anyagot egyszer egy másik kérdésnél:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2014. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4: ilyet szerettem volna! köszi! :)
2014. ápr. 24. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!