Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha kint hagynék az ablakban...

Ha kint hagynék az ablakban egy lezárt befőttesüveget félig vízzel és kis földdel benne, mikor indulna be benne az evolúció?

Figyelt kérdés

Hiszen zárt rendszer lenne.

Elképtelhető hogy megindulna benne a fejlődés, a meglévő bacikból, s egy jó néhány év múlva kifejlődne egy új állat illetve növény(ek)?

Lehetséges-e hogy saját "időjárási rendszere" alakuljon ki? (ez esetben max a pàrásodásra gondolok)

Vagy mi lenne tegyük fel ugyanez egy hektoliteres befőttesüvegben, félig vízzel? Jobban beindulna benbne?

Mikor lennének várhatóak új fajok?


2017. jan. 22. 15:14
1 2
 11/15 dq ***** válasza:

#7: "A penészgombák húznák benne akár évekig, de aztán valószínűleg sterilre döglene az egész (vagy csak betokozódott bacik és spórák maradnának meg). "


Azok mindenképpen, nem is igazán lehet õket kiírtani.


#8:

igaz, hogy kapható lezárt mini ökorendszer. Szerintem viszont nagyban függ az egész attól hogy kezdetben milyen élõlényeket tartalmaz és milyen arányban.

Amennyire tudom pl a gombás vagy bacis erjesztések (kovász, élesztõ) kiölik magukat. Az alga talán nem. De ehhez megfelelõ mennyiségû algát is kell belerakni. Ha csak föld és víz van benne, nagy mennyiségû növény nincs kezdetben, akkor én a kihalásra tippelek. (még mindig)

2017. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 dq ***** válasza:

LOL, véletlenül meg is találtam a forrásomat :D


A /wiki/Erjesztőbaktérium értelmében Vonnegut: Bajnokok reggelije c. könyvben olvashattam hogy a bacik kihalnak egy ilyen rendszerben. Látjátok, érdemes szépirodalmat olvasni :)

2017. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Wadmalac ***** válasza:

"Látjátok, érdemes szépirodalmat olvasni :)"


Ezen belül meg minőségi sci-fit.

:)


Vonnegut baromi jó író.

2017. jan. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 How Arrow ***** válasza:

Kérdező.


Ha kint hagynék az ablakban egy lezárt befőttesüveget félig vízzel és kis földdel benne, mikor indulna be benne az evolúció?


Miért akarsz Isten lenni?

Mivel te hagyod kint te zárod le, te raksz bele vizet és földet.


Csináljuk a tudomány szerint hogy mindez magátol megvalósul és akkor indul be a folyamt.

2017. jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Wadmalac ***** válasza:

"Miért akarsz Isten lenni?"


Az a helyzet, hogy még itt a földön sem tudjuk, mitől indult be az evolúció. Persze, igen valószínű, hogy spontán folyamat volt.

Mint ahogy az sem kizárt, hogy egy itthagyott konzervdobozból indult. :)


Sok témában szóba kerül, hogy az már kimeríti az "Istent játszani" fogalmát.

Klónozás, genetikai módosítások, születendő gyerek nemének meghatározása stb.

Ez egy mondvacsinált erkölcsi fék, nincs rá szükség. Van helyette éppen elég jogos erkölcsi ellenérv illetve korlát.

2017. jan. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!