Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Ez reális ?ballagási ajándék

Ez reális ?ballagási ajándék

Figyelt kérdés

én nekem a 34 éves volt a ballagásom és akkor kapott 1 arany nyaklánc hozzá illő arany karkötöt 34 éve ezelött 5.000ft be kellett adni x22=

Budapesten volt!



Unokatesóm 3 éve ballagot

20 gyerek x1.000 ft 8 nap =osztálypénzt

Inkább ilyen személyes ajándékal lepték meg

föci tanár földgömbött

irondalom könyvet ...

Az osztályfönök 100.000ft karkötött ha nem kell akkor viszaveszik tudták hogy milyen anyagi körülményben él!

megyeszékhelyen volt!



Meg tavaly lidi spár penny 10.000ft utalványt minden tanár tanitott

az osztályfönök 1tablet kapott

Falu volt!



2023. szept. 7. 19:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ut

helyesirás ne néz!

normális válasz:)

2023. szept. 7. 19:28
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fuss neki még 1x. A kérdést sem bírom elolvasni,nemhogy megérteni. Talán ha leírnád magyarul?
2023. szept. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 Kérdező 34 éve ballagott (nem derül ki, hogy óvodából vagy általánosból), és vettek a pedagógusnak ajándékot, 110 000 Ft értékben. Unokatestvére ballagásán az osztálypénzből vettek személyre szóló ajándékot, az osztályfőnöknek pedig 100 000 Ft-os karkötőt, amit vissza tud vinni a boltba, ha anyagilag megszorul, mert szegény. Tavaly pedig a kérdező ismeretlen rokonának vagy barátjának osztálya a tanárainak 10 000 Ft szupermarket-utalványt adott, az osztályfőnöknek tabletet, falun. Kérdése az lenne, hogy szerintünk ezek illő ajándékok-e.
2023. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 Az igen! Mindem elismerésem a tied.


Egyébként a szándék a lényeg.

Nincs ezzel amúgy semmi gond, de az érték igencsak hely és környezet függő.

Egy borsodi kistelepülésen nem valószínű, hogy össze tudnának 100 000 forintot dobni ajándékra, míg egy budai elitebb gimiben akár egy szülő kifizeti zsebből.


A lényeg a közös döntés és hogy senkinek ne legyen irreálisan nagy a teher.

2023. szept. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az osztályfönök kapott egy szál virágot a többi semmit és le van tudva. Nem értem ezt az ajándékozási mizériát.
2023. szept. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Ti tényleg hülyültök.
2023. szept. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hogy mivan?
2023. szept. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Ne haragudj, igyekeztem megérteni a kérdést de 2x neki futottam és így is érthetetlen.


Szóval, ha így van ahogy a 3-as válaszoló írta, megpróbálok az alapján válaszolni (és köszönet neki a forditásért).


Szerintem ha egy tanár/osztályfőnök normális gondolkodású, függetlenül attól, hogy szegény vagy nem, bármilyen ajándéknak örülne.


Van aki a pénzért tanít és jobb mint egy gyári munkahely pl. , és van aki azért, mert szereti tanítani a gyerekeket, szereti a hivatását.

2023. szept. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
100%

A szülők és gyerekek döntése számít.

A jó pedagógus mindennek örül.

2023. szept. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem a kérdező külföldi, akkor ügyes, hogy ennyire megy már neki a magyar.
2023. szept. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!