Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Eltérő elképzelés az esküvőről...

Eltérő elképzelés az esküvőről, milyen kompromisszum lehetséges?

Figyelt kérdés

Mit lehet akkor tenni, ha a pár egyik tagja nagy lagzit akar, rengeteg vendéggel, olyanokkal is akiket évek óta nem látott, a másik pedig egyszerűen egy szertartást és max egy ebédet/vacsorát egy étteremben a legközelebbi családtagokkal.


Miért: Egész egyszerűen nem szereti a hagyományos lagzikat a vőféllyel, mulatós zenével meg ezekkel a szokásokkal. Pont ezért vendégként sem megy el a lagzikra, hanem csak a szertartásra, mert ott is szabályosan rosszul van ezektől, meg a sok embertől, úgy érzi, minden szem rá szegeződik. Na ez a saját lagziján mégjobban felerősödne.



Milyen kompromisszumot lehet ilyenkor kötni?


Direkt nem írom le, hogy melyik a menyasszony és melyik a vőlegény, mert ne az legyen, hogy ez a "menyasszony napja, az ő kívánsága szent", mert a vőlegény nélkül nincs menyasszony se.



2022. febr. 15. 09:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 8-s

Szerintem gondoljátok végig mi az amiről le tudtok mondani és mi az ami szerintetek nagyon fontos.

Hogy mindketten úgy emlékezzetek vissza, hogy szuper esküvő volt. Ne legyen keserű száj íz. De azért mindenkinek legyen meg az álma. Mert mègis csak egy esküvőről beszélünk ami egy pár életèben nagyon fontos. Legalább is akkor ott.

2022. febr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Próbálok beszélni vele erről, de eddig bármikor próbáltam, hajthatatlan volt...


Én egyébként a vőlegény vagyok, és én szeretnék kisebb lagzit.

Eleve a családból csak a szüleim lesznek ott, más nincs, nem tartjuk a kapcsolatot, meg 3 barátom van akiket meghívnék, egyikőjük lenne a tanúm.


Neki egy testvére van, a szülei, a szülők testvérei (3-3), azok párjai, gyerekei, azok párjai... Amivel nincs gond, mert család, meg viszonylag gyakran találkozunk.

De az olyan másodunokatestvért, akit évente egyszer lát, meg volt gimis barátnők, akikkel kétszer ha találkozik egy évben... Munkahelyről 4-5 ember a párjaikkal, akiket egyébként utál, de meg kell hívni mert úgy illik... Dehogy illik, csak ő ezt nem fogja fel.


Eddig ha felhoztam neki, hogy mi lenne, ha elutaznánk mondjuk valahova egy hétre, vinnénk a tesóját meg a 4 szülőt és tartanánk egy ceremóniát, meg nyaralnánk egyet, azt mondta, hogy nem jó, mert legalább az egyik nagynénjét szeretné ott tudni, de akkor már mindet vinni kell, mert ha nem, sértődés lesz belőle... Meg amúgy is, ahhoz itthon el kell intézni a papírokat a hivatalban, és akkor az utazás nem az igazi esküvőnk, és az meg milyen már... Hát mondom drágám, ami eddig ötleted volt, ahhoz is mind így kell elintézni a papírt :D

2022. febr. 17. 18:10
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát, nem irigyellek. Gyyőzd meg észérvekkel, elmentek 3 helyre nyaralni, vesztek neki egy jobb kocsit, vagy öntsétek ezt az esküvőre, az xedik rokonnal, aki kellemetlenül érzi magát mert senkit nem ismer, melletetek is elsétálna az utcán ha nem köszöntök rá.
2022. febr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
32%

"De az olyan másodunokatestvért, akit évente egyszer lát, meg volt gimis barátnők, akikkel kétszer ha találkozik egy évben... Munkahelyről 4-5 ember a párjaikkal, akiket egyébként utál, de meg kell hívni mert úgy illik..."

jajjj igy nehez lesz dulore jutni. amugy a nagy eskuvot a menyasszony finanszirozna? tudja mibe kerul ennyi embert megvendegelni?

2022. febr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
41%
Megkell kérdezni hogy most ő banzájt akar vagy téged. Mert ha igazán téged akar, akkor ki tud hagyni pár felesleges embert, mert neked van igazad.
2022. febr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Hát... végülis sikerült megoldást találnunk...

Egyik este megint felhoztam a dolgot, hogy beszéljünk róla... Nagyon felkapta a vizet, csúnyát vitáztunk az egészen. Aztán kicsúszott a száján, hogy kap tőlem jobb férjet is, aki nem enyire fillérbaszó és fél az emberektől. (Tény, nem szeretem a tömeget, mondjuk én jobban keresek mint ő...) Elszakadt nálam valami és visszakértem a gyűrűt tőle. Pénteken vitte el a cuccait az anyjához. Tesójával beszéltem tegnap, ő velem értett egyet a dologban.


Szóval srácok, válasszatok jól, látjátok milyen kevésre is rámehet egy jegyesség. :D

Mondjuk őszintén nem csak szomorúság van bennem, kicsit megnyugodtam.

És most iszom egyet. Egészségetekre. :)

2022. febr. 27. 15:08
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát ha csak egy darab farok voltál neki, akkor így jobban is jártál kérdező
2022. febr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!