Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit kérjek karácsonyra?...

Mit kérjek karácsonyra? Légyszi segít. Setek, nincs ötletem! Az ár nem számít.

Figyelt kérdés

Az ár nem számít.


14L


2011. nov. 20. 16:06
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ideje elkezdened olvasni, a Szent Johanna Gimi tényleg nagyon jó könyv. Vagy kérd el mindenkitől a pénzt, amit rád szánna, és verd el.
2011. nov. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim válasza:

Én tavaly Xbox 360 Slimet kaptam.


Most meg valószínűleg egy új TV-t mert a régi 30 éves samsung már rettenetesen rossz.

2011. nov. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim válasza:
100%
ha ez most nem egy kamukérdés akkor először is sírva ugrom ki az ablakon, kár hogy földszinti. majd amikor visszamásztam azt mondanám ne kérj lóf*szt se, legyen meglepetés amit kapsz, ha ennyire el vagy kényeztetve, úgyis valami menő cuccot vesznek neked.
2011. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim válasza:
100%

Sajnállak. Most hároméves a fiam, és a te példád is erősen arra motivál, hogy erőm erejével azon legyek, hogy megtanulja megbecsülni azt, amije van.

A legfontosabb dolgok egyike, hogy az embernek legyenek VÁGYAI, amelyek teljesülésére VÁRNIA kell, hogy igazán ÖRÜLNI tudjon nekik.

Azok, akik a legnagyobb jószándékkal "mindent" megadnak neked, az igazán fontos dolgoktól fosztanak meg.

Valóban nagyon, nagyon sajnállak.

2011. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

Mindened megvan és nem is vágysz semmire, akkor ne kérj SEMMIT.

vagy tényleg segits másokon a pénzeddel, ha neked már úgy sincs szükséged semmire.

Ez tipikus példája annak, mikor a gazdag szülők mindent megvesznek a gyereküknek, amit kiejt a száján, mert azt gondolják, hogy ha már megtehetik, miért is ne.

Hát pont ezért.

Hogy a gyerek megtanuljon értékelni a dolgokat, hogy vágyjon dolgokra, és hogy várja például a karácsonyt.

Te most 14 évesen ott tartasz, hogy nem várod az ünnepeket, mert nincs miért.

Nincs meg az izgalom, hogy vajon mi lesz a fa alatt.

Sajnos neveltetésedből adódóan úgy látom tárgyi dolgokon kivül mást nem is tudnál értékelni és ugyebár igy a tárgyiakat sem.

Nagyon sajnállak téged, mert rengeteg mindenből kimaradsz.

Most javasolhatnék millió dolgot, amit pénzen nem lehet megvenni, de sajnos neked ezek nem jelentenének semmit.

Régen rossz, ha 14 kislányként itt kérsz tanácsot idegenektől, hogy mit kérj karácsonyra, mert nincsenek vágyaid.

Ez borzasztóan szomorú.

És ezt most minden negativ fenhang nélkül mondom.

L/24

2011. nov. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

*14 éves kislányként

L/24

2011. nov. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg a rokonokat, hogy adják neked a karácsonyra szánt pénzt. Vegyél rajta annyi játékot, amennyi csak kijön belőle. Kérd meg anyudat, hogy kísérjen el a szeretetszolgálathoz, és ajánld föl azoknak a gyerekeknek, akik veled ellentétben, még egyszer sem kaptak ajándékot egész életükbe. /Ha van rá lehetőség, kísérd el a szeretetszolgálat munkatársait, amikor kimennek a családokhoz. / Mármint olyan ajándékot, amit Te annak tartasz. Hidd el, annyire szép karácsonyt még sose éltél át, mint amit ezzel a gesztussal átélhetsz.

Te rádöbbensz, hogy a szeretet és a meghatottság érzése a legnagyobb ajándék, a szegény gyerekeknek meg talán először az életben lesz valami a fa alatt. Próbáld ki, és talán nem égsz ki 15 éves korodra. Nagyon a határán vagy már, vigyázz, mert nem lesz visszaút.

2011. nov. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg eélg szerencsétlen helyzetben vagy, Kedves Kérdező. De ez a szüleid hibája. Nem mondom, hogy nem örülnék, ha sok pénzem lenne.Azt sem mondom, hogy a gyerekemnek nem adnék meg a józan ész határain belül mindent, amit csak lehet.DE!

Pár válaszolónak igaza van, kerestem a szót amivel leírhatom mi jutott eszedbe a kommentjeidet és a kérdésedet olvasva, de előttem megtalálták: kiégtél. Reméljük még nem teljesen! Az adományozás nagyon jó ötlet!! Hidd el nem fogod megbánni! Mint mondtad, így is-úgy is megvan mindened. Akkor miért ne szerezhetnél másnak is örömet? Tudom, furán hangzik, de nekem már a gondolatra is összeszorul a szívem - milyen jó lenne ha megtehetném, hogy veszek x pénzből egy csomó ajándékot, és egy szeretetszolgálaton keresztül szétosztom. Nagyon megható! Megkockáztatom, hogy egy ilyen élmény visszahozna Téged az életbe, visszalopná az érzelmeket a szívedbe - ha már a szüleid ezeket kiölték belőle, és pénzt tömtek a helyébe...

Próbáld ki tényleg, fantasztikus élmény lesz! Megígéred, hogy megírod milyen volt, ha ezt választod?:)

2011. nov. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

"Olvasni nem szoktam,szóval ez az ötlet kilőve.

Ékszereket 2-3 naponta veszek magamnak,drágábbakat is,így az nem lenne nagy ajándék.


Tudom,hogy gond,hogy nem tudom,mit kéne kérnem,de elég gyakran járok vásárolni és mindenem van...:/ "


Mindaz alapján amit írsz azt mondhatom, hogy amire neked szükséged van, azt a te családod nem adhatja meg neked. Mert akkor már megadta volna. És akkor most nem lenne ez a kérdés.

2011. nov. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérj meg mindenkit, hogy vegyen valami játékot, vagy adja oda a pénzt és vegyél te játékokat, tanszereket, gyerekkönyveket stb. és add oda rászoruló gyerekeknek.
2011. nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!