Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Iskolai mikuláshúzás volt, a...

Iskolai mikuláshúzás volt, a kihúzott gyereknek tej/laktóz vagy valami ilyesmi betegsége van, mit lehetne neki venni a csomagba?

Figyelt kérdés
Gondolom ebben az esetben a csokimikulás és társai kilőve. Vegyünk inkább játékot vagy plüssöt?
nov. 30. 08:06
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
95%

Először kérdezd meg a tanárt, pontosan mire kell figyelni, ő biztosan tudja és nem áruljátok el hogy ti huztátok őt.

Amúgy vegán cuccok elvileg jók akkor is ha tejfehérje allergiás, ha csak laktóz érzékeny abból minden van, csokimikulastól kezdve.

nov. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az étcsokoládé is jó szokott lenni, ha tényleg a tejcukor, vagy tejfehérje a ludas. De tudni kell pontosan, hogy mire érzékeny, és annak megfelelően kell választani. Az osztályfőnök elméletileg tudja, szüleitek is felvehetik a kapcsolatot.
nov. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%

Pont a napokban láttam vegán csokimikulást az Intersparban, mivel nincs ételallergiás a környezetemben, még csodálkoztam is, hogy az vajon miért lehet jó.

Megvilágosodtam :)

nov. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%
Szülőt megtudod kérdezni? Ő pontosan tudja miket ehet vagy nem ehet.
nov. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Osztályfőnök nem a válaszolás bajnoka, de megpróbálom, a szülőket nem ismerem. Ezért is gondoltam, hogy mást nem valami tárgyat vennék.
nov. 30. 08:28
 6/23 anonim válasza:
100%
Pont most húzott ki a másodikos fiam is egy olyan kislányt az osztályából, akinek jó ha 3x hallottam a nevét eddig. Nem ismerem a szüleit én sem, de ez nem tartott vissza, megkerestem az osztály facebook-csoportjában az anyukáját, és ráírtam. Bemutatkoztam, hogy a Józsika anyukája vagyok (nem így hívják a fiamat), aztán megkérdeztem, hogy van-e bármi, amit a Jucika (nem így hívják a kislányt :D) nem ehet/nem szeret, esetleg adhatna tippet, hogy milyen apróságnak örülne, stb. Neked is ezt ajánlom, ez a legegyszerűbb.
nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 babyboom567 ***** válasza:
100%

Hívd fel a szülőt mindenképpen!!

Egy diabos+ cölis kisgyerek anyukája vagyok,én még meg is venném helyetted,és odaadnám,kifizetned sem kellene,de nehogy véletlenül legyen hiba benne!

Nagyon nehéz úgy ételt választani, aki sosem csinálta.

Olvasni a csomagolást,de az eredeti csomagolást, mert a ráragasztott magyar felírat,rengeteg esetben hibás,és félretájékoztat(ezért akár fel is lehetne jelenteni őket).Olvasni a nyomokbanos infót.Ha semmi sincs, írni a gyártónak, és bekérni az allergén infót.+ ezekhez jön hozzá, hogy mi az amit egyáltalán megeszik a gyerek.

Saját választással a legjobb szándék mellett is melléfognál,mert nagyon nehéz,még több éve diétázók is melléfoghatnak.

nov. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%
Az étkocsis mikulásban sincs tej. De amúgy én láttam néhol laktózmentes mikulást. De ha nem is találtok, vmi olyan csokit raknék a mikulás helyére, amit ehet.
nov. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
100%
Baromi egyszerű,megkérdezed a gyermek édesanyját.Ő pontosan meg tudja mondani,hogy milyen édességet ehet meg a gyermeke.
nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Írtam az osztályfőnöknek. Nem tudom mi a pontos betegsége, nem is értek hozzá, ezért kezdtem gondolkodni, mi mást lehetne étel helyett. Belegondolva, nem is szívesen vennék neki, még ha azt mondják pl. az étcsokis mehetne.
nov. 30. 10:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!