Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Ki hogy viszonyul ehhez a...

Scream85 kérdése:

Ki hogy viszonyul ehhez a minden évben felmerülő kutyások - tűzijátékozók ellentétpárhoz?

Figyelt kérdés

Ha lehet kulturáltan...ne anyázza senki a másik oldalt az esetleges nem tetsző válaszáért.


Megmondom őszintén, én szeretem a tűzijátékot, minden évben szoktam venni (bár mostanában kevesebbet mint mondjuk 8-10 éve). Természetesen a kulturált felhasználás híve vagyok, vigyázva a saját és mások értékeire, épségére, amennyire lehet állatokra is.

Petárdákat nem használok...amikor utoljára használtuk (van már vagy 15 éve), akkor is kijártunk a falu szélére és ott dobáltuk.


Viszont az utóbbi időkben, ahogy tapasztalom a kutyások nagyon is túlzásba vitték a kutyák iránti aggódásukat, védelmet. Van olyan ahol már olyan szinten babusgatják, családtagnak veszik a kutyát hogy kis túlzással jobban "kin van nyalva a s*gg*", mint egy gyereknek.

Nekünk is van és volt mindig is kutyánk (szigorúan kinti), de sosem volt elkényeztetve mint ahogy sokan csinálják manapság.

Nem visszük a lakásba sem zivatarok idején, sem szilveszterkor.

Ilyenkor bevackolt a helyére és elvolt, túlélte. (Anno apám, nagyapám ki is nevetett volna ha beviszem a kutyát...hisz ő csak egy kutya, egy háziállat)

És valószínű ezzel ma már nem sokan értenek egyet, de igazuk volt.

Régebben sem vitték lakásba a kutyákat vihar/háború/szilveszterek alkalmával. A kutya már nagyon régóta háziállat, nem ember, nem családtag. Oké bizonyos szinten szereti az ember a kutyáját, de ne essünk már át a ló túloldalára és kezeljük emberként meg babusgassuk mint egy gyereket.

Más országokban nincs ekkora háborgás a kutyák miatt, és ott még ennyire sincs szabályozva a tűzijátékozás mint nálunk.



dec. 27. 15:51
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
81%

Az a probléma 20-as hogy általánosítasz. Az én kutyáim nem szaladnak oda hozzad sem máshoz, nem ugatnak és nem vonyítanak.


19-es miért nézek sok filmet? Szerinted egy állatnak, akinek fogalma sincs mi történik milyen érzés ez?


Veszett fejsze nyele, én nem szidom azt aki tüzijátékozik, az én kutyáim, én felelősségem, én vállalta őket, ellenben a másik oldal teljesen szemellenzős. El sem gondolkodik az érveken.

jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!