Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Utazott már valaki Bécsből 1...

Utazott már valaki Bécsből 1 átszállással Ausztráliába (Melbourne, ami nekem aktuális) Vélemények róla, és melyik társaságnál tettétek ezt?

Figyelt kérdés

2013. febr. 10. 18:07
1 2
 11/11 Civisch Júzer válasza:

Igen, utaztam - igaz, hogy nekem nem Melbörn volt az úticélom, hanem Briszbén. Az én választásom egy tajvani légitársaságra, az EVA erlájnszra (www.evaair.com) esett, elsősorban a kedvező ár, másodsorban a jó kondíciók miatt. A repülőút valójában KEGYETLENÜL hoszzzzú, de szerencsére az Airbus 330-200 elég nagy gép, van lehetőség mozgásra. Az EVA Bécs és Taipei közötti járata Bangkokban megpihen (a gépet kitakarítják, feltankolják naftával és friss kajával), közben ki kell szállni szerencsére, s gémberedett tagjainkat meg lehet mozgatni. Taipei-be reggel érkezik a repülő, majd a csatlakozó járat a késő délutáni órákban indul Ausztráliába. Ezt az EVA arra használja fel, hogy a tranzit utasokat egy buszos túra keretében körbeviszi Taipei belvárosának legnevezetesebb helyein, közben meg is ebédeltetnek. A Taipei-Brisbane repülőút újabb mintegy 8 órás etap, mindent beleszámolva kb. 40 órás az utazás, mégsem kibírhatatlan, a két (és főleg a Taipei-beli) pihenőnek köszönhetően.

Visszafelé a csatlakozás Taipei-ben jóval rövidebb, de azért van idő egy vacsorára a reptéri japán (meg még vagy húszféle más náció kajáját kínáló) étteremben (meg még arra is, hogy a repülőgépen felejtett útleveledet és pénztárcádat visszakapd...)

Végül még annyit: a négy reptéri dutyi frí sopok közül (Bécs, Bangkok, Taipei, Brisbane) a bangkoki a legolcsóbb, utána jön Brisbane, majd Bécs és a legdrágább Taipei reptere. Taipei majdnem olyan drága, mint Tokió!!


A Bécs-Brisbane-Bécs repülőjegyért ~300 kHUF-ot fizettem 2011 nyarán. Taiwanra, Ausztráliába vízum nem kell, ha kevesebb, mint 3 hónapot töltesz náluk, de mindkét helyen regisztrálni kell: Taiwan szigetén belépéskor, Ausztráliába viszont ELŐRE! Ide az internetes regisztrálás ingyenes és én 2 perc alatt megkaptam a visszaigazolást, a nagykövetségen személyesen intézve pénzbe kerül, de nem tudom, hogy mennyibe - de mindegy is, úgysem ezt választod...

Még annyit: óvatosan bánj az Ausztrálián belüli utak tervezésével - az ország csaknem akkora, mint Európa! És ami a térképen nem feltűnően nagy távolságnak tűnik, az a valóságban irrrgalmatlanul távol tud lenni! Mi kizárólag Queensland tartományban mozogtunk, mégis, a lakóautóba belepakoltunk csaknem 7000 km-t!!

Jó utat, üdv:


Cívisch Júzer

Debrecen

2013. febr. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!