Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért költenek az emberek...

Miért költenek az emberek ennyit utazásra, kirándulásra?

Figyelt kérdés

Megkapom a tüzet, de azért is leírom xd

Na szóval, én egyszerűen nem tudom megérteni, hogy az emberek miért költenek ennyi pénzt kirándulásokra. Múltkor kíváncsiságból megnéztem egy hotelszobákkal foglalkozó oldalon az árakat, majdnem kikerekedett a szemem. A legalja apartmanok is 10-15 ezer ft/fő/éj, de a luxus hotelek 40-50 ezrek is vannak. Ez miért éri meg? Itthon fogom, lefekszem, reggel felkelek és tök jó érzés itthon lenni. A kajáról ne is beszéljünk. Amit kidobnak egy vacsorára, abból majdnem 1 hónapig eszek.

Múltkor megkérdeztem ismerősömtől hogy hol voltak nyaralni. 6 napot voltak olaszban. Azt mondta majdnem 2 millió ft ment el rá. Nem mondtam meg neki, de magamban gondoltam "mi?!! ennyit elkölteni 6 nap miatt?"


Na érdekelne a ti véleményetek is erről.



dec. 27. 00:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert nagyon jó dolog. Nyilván amikor én is egyedül éltem az albérletben, a 270 000 ft-os fizetésemből 20 000-ret ha félre tudtam havonta tenni, abból nem mentem nyaralni. De amióta párommal együtt vagyunk (lassan 6 éve), és neki kétszer annyi a fizetése mint nekem, simán ki tudunk gazdálkodni évi 2-3 külföldi nyaralást. Mert nekünk ez éri meg. Nincsenek hobbijaink, nem költünk 50 000 ft-os cipőkre meg táskákra, nem rendelünk kaját vagy eszünk étteremben max nagyob ritkán. Ezeket a pénzeket inkább mind a nyaralásra tesszük félre. Ahogy a 8-as válaszoló is írta, élőben teljesen más megnézni mindent mint a tv-ben. Sokszor felfoghatatlan érzés. Pl Egyiptomban. Ott vagy benn a város közepén, bekanyarodsz egyik utcából a másikba, és hirtelen megjelenik a piramis és ahogy mész végég az utcán, látod hogy ott van melletted olyan 500 méternyire. Hihetetlen látvány. Kb minden pénzt megér. Vagy mondjuk nekem gyerekkorom óta vágyam volt a 66-os úton végigmenni. És megvalósult! Igaz, belekerült 4 millió ft-ba, de nem csak a 66-os úton mentünk végig, hanem egész Amerikán New York-tól Los Angelesig. És ezt az élményt soha senki nem fogja elvenni. És ebből építkezel a szürke hétköznapokban. Ezek miatt éled túl mondjuk a rosszabb munkanapokat.
dec. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező neked nincs semmilyen vágyad? Nem szeretsz egy kultúrát sem? Nincs semmi olyan dolog amit szeretnél az életben? Pl a piramisokat? Nem akarod élőben látni? Ha ezekre nem a válaszod, eléggé lélekszegény ember lehetsz :(
dec. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%

Te mire költöd helyette a pénzed?


Azt kell igazából átgondolni, hogy mit szeretnél az életben: sok élményt vagy sok pénzt? Akik utaznak, ők az elsőre szavaznak.

dec. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
92%
Akinek mar az kielegules hogy otthon ul es kvazi sporolasnak fogja fel ha nem megy sehova, annak ugysem lehet megmagyarazni hogy miert jo elmenyeket gyujteni es vilagot latni, mert masik bolygon el. Vannak elmenyek, kalandok, amiknek megkerik az arat, viszont megsem lehet kifejezni penzben azt amit ezaltal kapsz. Mi marciusban voltunk Fokvarosban. Nem volt olcso, de annyira draga sem. Teljesen normalis arkategoria volt a repjegy, a hotel, es minden mas. Amikor pingvinek kozott uszol az oceanban, illetve a pingvinek odajonnek melled amikor eszel a strandron, vagy amikor a nyitott terepjaroban selfiezel egy megtermett oroszlannal, aki 2 meterre van Toled. Ezek azok az emlekek amik a sirodig elkisernek, es amit nem lehet penzben merni. Ha ezt valaki penzkidobasnak tartja, annak hiaba is magyarazna barki is hogy ez maga a csoda, ugysem fogja megerteni.
dec. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok pénzes, de pl. a már megszűnt BBBSE-tel 14 alkalommal voltam az Alpokalja-Őrség kerékpártúrán. Dél-Csehországban háromszor jártam. Egyikre sem untam még rá.

És tudod kérdező, pozitív mérleggel zártam mindegyiket. Ismerősökre, barátokra leltem, sokkal energikusabb voltam az utazások után, jobb kedélyű, barátságosabb formámat hoztam. Ott lehettem nevezetes helyen, nem csak a tévéből néztem. De gondolom, téged az sem érdekel.

Fertő-Hanság Nemzeti Park. Tudod mekkora élmény, amikor gurulsz a nyílegyenes kerékpárúton és veled szemben egy gólya ereszkedik. Pont úgy, mint egy repülőgép. Lábai hátracsapva, szárnyak szétterítve és pontosan a betont követve vitorlázva ereszkedik. Én ilyeneket veszek a pénzemen.

Meg amikor Dalmáciában, esti séta során halk énekszó szűrődik ki egy kápolnából. Olajmécsesek világítják meg az ódon házak övezte sikátort. Egy kórus próbál éppen.

Vagy amikor Bajorországban egy mindkét fülére süket csaj a kocsmában elénekel egy áriát, és a helyiek megtapsolják? Én ilyeneket veszek a pénzemen. Nem ágyat egy szobában.

Korzika, Calvi. Az öbölben a világ legnagyobb és egyetlen négyárbócos vitorlása…

dec. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
88%

Én azért, mert számomra utazni a világ legjobb élménye. Amúgy is élményekre költök a legtöbbet, mert számomra ezektől van értelme az életnek. Szeretek otthon is lenni, de én imádom az új ingereket, kultúrákat, tájakat, ételeket. Varázslatosan változatos a bolygónk, szeretnék minél töbebt megtapasztalni belőle, ha már megadatott ez a pár évtized rajta. Egy utazás hiába fáraszt le teljesen fizikailag (reggeltől estig csak megyek és felfedezek, nem pihenek), szellemileg mindig teljesen feltölt. Csóró egyetemistaként is utaztam, csóró pályakezdőként is utaztam, olcsón "fapados" módon is ki lehet ezeket az utakat fogni, egy utazás nem csak 5 csillagos rezortokból meg drága puccos élményekből állhat. Most sem járok puccos helyekre, most sem élvezem az ilyesmit, pedig ma már megtehetném azt is.

Azt érezném pénz pazarlásnak, ha minden évben új telefont, laptopot, TVt vagy bármilyen kütyüt vennék, ha havonta új ruhákat vásárolnék, ha olyasmire szórnám a pénzt ami számomra egyáltalán nem fontos.

dec. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem akarok úgy meghalni, hogy nem csináltam mást mint otthon ültem meg melóztam. Értem, hogy valakinek nincs pénze utazni vagy nem érdekli, de nem vagyunk egyformák. Egyébként meg miért érdekel ha valaki kétmilliót költ egy utazásra? Valószínűleg megtehetik..
dec. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
90%
Mert arra, hogy felkeltél a saját ágyadban és ettél valamit, jövő héten már nem fogsz emlékezni. Mi meg folyamatosan idézzük fel azt, milyen jót ettünk x helyen a tengerparton vagy az Empire State Building tövében, milyen jó volt x szálláson ez vagy az, ha csak az alap dolgokat nézzük. De pl. valaki írta a Grand Canyont. 18 évvel ezelőtt voltam ott és a mai napig fel tudom idézni, milyen volt felülről látni sast repülni, vagy látni a vihart közeledni a szakadékban. Te emlékszel még rá, mit csináltál 18 éve? Környezetemben egy gyereknek tudom megjegyezni a születésnapját, de csak azért, mert a mai napig él bennem az élmény, amikor a Central Parkban sétálva megérkezett az sms. Élmények, érzések, benyomások, színek, illatok... Ezek mind olyan emlékek, amiket senki nem vehet el tőlem és jó felidézni közösen azokkal, akikkel együtt éltük át. A kapcsolatokat is erősíti.
dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
88%
Látom, sikerült végigszántanod pirossal a válaszokat! Legalább élvezed?
dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
96%
En azert mert nekem az utazas pont olyan mint neked vagy barkinek az oxigen, nincs nelkule elet. Vetek ugy elpazarolni egy eletet hogy ne lasd ezt a gyonyoru gombot amin elsz.
dec. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!