Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért költenek az emberek...

Miért költenek az emberek ennyit utazásra, kirándulásra?

Figyelt kérdés

Megkapom a tüzet, de azért is leírom xd

Na szóval, én egyszerűen nem tudom megérteni, hogy az emberek miért költenek ennyi pénzt kirándulásokra. Múltkor kíváncsiságból megnéztem egy hotelszobákkal foglalkozó oldalon az árakat, majdnem kikerekedett a szemem. A legalja apartmanok is 10-15 ezer ft/fő/éj, de a luxus hotelek 40-50 ezrek is vannak. Ez miért éri meg? Itthon fogom, lefekszem, reggel felkelek és tök jó érzés itthon lenni. A kajáról ne is beszéljünk. Amit kidobnak egy vacsorára, abból majdnem 1 hónapig eszek.

Múltkor megkérdeztem ismerősömtől hogy hol voltak nyaralni. 6 napot voltak olaszban. Azt mondta majdnem 2 millió ft ment el rá. Nem mondtam meg neki, de magamban gondoltam "mi?!! ennyit elkölteni 6 nap miatt?"


Na érdekelne a ti véleményetek is erről.



dec. 27. 00:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező,a pénzedet nem veheted magaddal a sírba.


Idén áprilisban a párommal Dominikán voltunk egy hetet nyaralni. Fejenként ez 860 ezer + költőpénzbe került.

A hotel éttermi bejáratánál a falra ez volt felírva angolul: "Élményeket gyűjts, ne tárgyakat."


Nekem az utazás ad egy plusz feltöltődést, élményt. Nem azért élek, hogy annyiból álljon az életem, hogy reggel felkelek, utána elmegyek dolgozni, hazamegyek és lefekszem aludni.


Nem vagyunk egyformák. Én ilyen vagyok. Szeretem a természetet, a vizet.


Más miért költ annyit cigire, alkoholra, benzinre, drogra, kávéra, mekis kajára, drága telefonra, mobilinternetre..stb?

dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Én magam nem voltak túl sokfelé a világban, viszont itthon minden hétvégén elmegyek túrázni, várost nézni, múzeumot látogatni, stb. Még soha nem jöttem úgy haza egy napos vagy hosszú hétvégés túráról, hogy rossz lett volna.


De néha elég csak elmenni sétálni egyet a városban, vagy a falu határában. Ott is csodákat lát az ember. Otthon a TV előtt nem történnek csodák, csak telik az idő.

dec. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
97%
Van olyan ember akinek a kulturális igénye vagy egy idegen ország gasztronómiájának megismerése iránti vágy nem olyan csekély mértékű mint a te esetedben. Ráadásul amikor mondjuk az év 48 hetében dolgozik az ember akkor nagyon jól esik kiszakadni a hétköznapokból, kellenek az élmények.
dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

A 10E-15E közötti apartmanok 2 személynek nagyon is jók, viszont sajnos a gazdasági helyzet miatt már nem lehet egyedül olcsóbban foglalni. Tehát ugyanazt az árat elkérik franciaággyal. Viszont mivel nagyon szeretek én is üdülni és akár párom nélkül is, ezért ezt a békát le kell nyelni. Emellett étteremben 5E körül költök. Úgyhogy igazából évente 4-szer vagy 5-ször 2-3 napos üdülések annyiból kijönnek, mintha nagyobb eszközökre ruháznék be. Illetve jövőre párommal 4-5 napos nyaralásunk lesz.


35/F

jan. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem jövőre, már idén. :-)
jan. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Van egy német eredetű kifejezés arra az érzésre ami a kérdésed alapján hiányzik belőled(remélem azért nem teljesen)."Wanderlust" vagyis magyarul elvágyódási késztetés, vándorlási,világjárási kedv,"mehetnék".

Akiben megvan az a bizonyos gén ami ezt okozza az sokkal nyitottabb és érdeklődőbb a világ iránt. Egyes vizsgálatok szerint az emberek 20%-át jellemzi ez a fajta viselkedés, ami nagyban hozzájárult a népvándorlásokhoz,a felfedezésekhez és általában az emberi fejlődéshez.

jan. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mindenki leírta már előttem... :D 1) Van, aki nem vágyik utazni, világot látni, új helyeket/kultúrákat/embereket megismerni, megelégszik azzal, hogy ezekről képeket vagy filmeket nézeget. Nincs ezzel baj, nem vagyunk egyformák. De én sem járok mittudomén lovaglós vagy e-sport fórumokra értetlenkedni, hogy "miért költenek az emberek ennyi pénzt lovaglásra/e-sportra?". :D 2) Relatív, hogy kinek mi drága, pont az alapján, hogy kinek mi fontos. Megengedhetném magamnak nyugodtan, de soha a büdös életben nem lesz csúcskategóriás, többszázezer forintos telefonom, pont elég egy alsó/középkategóriás, ami tökéletes arra, amire kell, mert egyszerűen nem fontos nekem, hogy a legújabb márkával/modellel villogjak és/vagy nem használom olyasmire, ami indokolná stb. Viszont utazni akkor is utaztam, amikor csóró pályakezdő voltam, nyilván korlátozott büdzsével és leginkább belföldön, de utaztam, mert _szeretek_ utazni, új dolgokat látni, túrázni, várost nézni, híres templomokat, múzeumokat stbstb. :D
jan. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!