Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Repülőről repülőre való...

Repülőről repülőre való átszállás-Hogy is?

Figyelt kérdés

Repülőn ugyan már sokszor ültem, de most lesz az első, mikor át is kell szállnom. Odaúton a Heathrow-n visszafelé Gatwick-en. Az a kérdésem, h ez hogy történik? Mikor leszállok az első repülőről, akkor fel kell venni a csomagjaimat és újra becsekkolni a célállomás gépéhez?

A Heathrow honlapján volt valami kis videó, ami nem mutatta a csomagokat, csak vmi "Flight Change" kapun kell átmenni, de a csomagokról egy szót sem szólt.

Tegnap akartam írni a British Airwaysnek, de arra gondoltam előbb itt kérdezem meg. Sokkal jobb valaki tapasztalatát olvasni, mint pc generált választ kapni.

Kérlek csak olyan írjon, akinek volt ilyen tapasztalata és ne olyan, aki csak találgat!


2011. máj. 17. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

BA-el mész akkor nem kell felvenned. Itt magyarországon becsekkolsz mindkét gépre, itt leadod a csomagokat, de londoban nem mehetsz ki csak a tranzit váróban maradhatsz. (habár ez óriási, és a terminálok között busz visz)

ha két külön légitársasággal mennél, vagy is nem átszálló jegyed lenne, hanem simán két jegy akkor fel kellene venned a csomagokat majd újból becsekkolni, de igy nem.

Tök egyszerü. mikor leszállsz a gépröl ott lesz merre indulj az x másik terminál fele, vagy ha csak kaput kell váltani akkor oda. és már át is szálltál.

2011. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt láttam a honlapon, h olyan reptéri busz visz terminálról terminálra, csak én mindig parázok a csomagjaim miatt. Főleg most, h a koszorúslány ruhám meg egy csomó ajándék lesz benne. Szeretnék már túl lenni rajta :)
2011. máj. 17. 14:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Jol irta az elozo valaszolo. Ferihegyen leadod a csomagot, a celallomason pedig felveszed.

Persze megeri rakerdezni a becsekkolasnal, de valoszinu, hogy transit lesz a borond, vagyis egyik gep hasabol ki, masik gep hasaba be.

Neked lehet, h busszal kell majd utaznod a terminalok kozott, ebben az esetben sem valoszinu, hogy a borondot magaddal kell vinni.

Attol fugg mikor lesz az eskuvo, ha erkezesed utan masnap, akkor inkabb vidd fel a ruhat magaddal a gepre.

Ha megis elkeveredne a borond (velem mar elofordult tobbx is), kb. 24-48 oran belul kiszallitjak dijmentesen, arra a cimre amit megadsz, akkor amikor leadod a panaszt, ha a celallomasra erkezesnel nem talalod a borondodet. Ok a kodszam alapjan (amit becsekknel kapsz) le tudjak nyomozni, hol jar a borond. Az enyem peldaul elment egyszer Atlantaba, aztan masnap egy futarszolgalat kihozta. (azota fogkefe, valtas ruha mindig van nalam a kezipoggyaszban :)

2011. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hú, köszi. Meg nem nyugtatott ez, de legalább fel tudok készülni. Most már értem a viccet, h mikor a pasi bemegy az utazási irodába és kér egy jegyet NY-ba, de a csomagjat kéreti Kanadába és Ausztráliába küldeni. Mire az asszisztens: De uram, mi nem csinálunk ilyet. Mire a férfi: Tényleg? Pedig tavaly sikerült. :)
2011. máj. 18. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!