Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Esküvő előtt két héttel lejár...

Esküvő előtt két héttel lejár az útlevelem, mennék nászútra, de névváltoztatáskor újat kéne csináltatni, nem?

Figyelt kérdés
Szóval lejár, megcsináltatom, nászútra lánykori névvel megyek és utána újra fizethetek, hogy újat kapjak az új nevemre?

2014. nov. 20. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Kérj 5 évest, akkor kevesebbet kell fizetned.
2014. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Vagy csináltasd meg esküvő után, és kicsit később mentek el. Vagy a névváltoztatással várj.
2014. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Egyáltalán hová akarsz menni, hogy nem elég a személyi igazolvány? Európába mindenhová mehetsz vele. Ha messzire mész, akkor meg a vízumok intézése miatt amúgy is jóval korábban szükséged lenne az útlevélre, mint az esküvő.
2014. nov. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Czipó Éva válasza:

Az esküvő és a nászút között mennyi idő telik el?


Útlevelet akár 1 napon vagy 7 napon belül is lehet igényelni, de ezek felárasak.


Sokan csinálják úgy, hogy még a lánykori nevükön utaznak külföldre, mivel nem volt idő elkészíteni az új okmányokat.

2014. nov. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esküvő utáni második nap utaznánk, eu-n kívülre. A lánykori nevemmel tudunk mindent foglalni, így tuti új útlevél kell, csak bosszantó, hogy utána egyből azonnal fizethetem a névváltoztatás miatt az újabb útlevelet is.
2014. nov. 21. 11:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem túl szabályos, de én addig használtam a régi útlevelemet, amíg le nem járt. Hasonló volt a szituáció, mint nálatok.
2014. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tekintsd a plusz útlevél árát az esküvő járulékos költségének, végül is csak néhány ezer forinttal dobja meg az eredeti költségvetést. :)

Egyébként én ezért nem változtatnék soha nevet. Csak a baj van vele, és már nem is kötelező. :)

2014. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én egyetlen fillért nem adnék a helyedben új útlevélért.

Az első férjem nevét - részben - fölvettem, de sosem csináltattam új útlevelet. LEjártáig használtam.


Időközben elváltam a ro.hadéktól, és újra a lánykori nevemen élem életem. Ha rám hallgatsz, nem változtatsz nevet.

Marha nagy macera, rengeteg okmány csere, és nem is éri meg :)

2014. nov. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajnos nem olyan egyszerű használnom a régit, mivel a munkám miatt pár hetente utazni kell. De láttam, hogy van 1 éves útlevél is - 2500 forintért. Hiába nem sok, fáj a felesleges pénzkidobás.
2014. nov. 24. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!