Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyire életszerű, hogy az...

Mennyire életszerű, hogy az Egyesült Államokba munkavállalói vízumot kap egy magyar dolgozó, protekció nélkül?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy jó ha minél különlegesebb skilled van. Nos nekem van egy vegyészmérnöki BSc. és egy gépészmérnöki MSc. diplomám.

De valahogy nem tudom elképzelni, hogy engem miért venne fel egy amerikai cég egy államokbeli állampolgár helyett (főleg, hogy igazolniuk kell, miért külföldi ember felvételére vannak kényszerülve).

Nem értek hozzá, de ha tippelnem kéne azt mondanám, hogy a H-1B vízummal azok kerülnek be, akit az otthoni cégük ajánlott/szervezett be, egy USA céghez.

Szóval a kérdésem, hogy valakinek van tapasztalata/ismerőse afelől, hogy protekció nélkül, egy erős képesítéssel sikerült valakinek munkát találnia az államokban? Ez mennyire megszokott/életszerű dolog?



2022. júl. 27. 11:50
1 2
 11/12 BeefEater ***** válasza:
A végzettséged meglehet hozzá. Pont azt akartam javasolni mint a kilences.
2022. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Na magyar cegnek dolgozz ha ceges uton akarsz kijutni. Inkabb menj el egy amerikai ceghez. Rengeteg amerikai ceg van Europaban. Nem feltetlenul kell Magyarorszagon dolgozni nekik.
2022. aug. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!