Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Így van esélyem új életet...

Így van esélyem új életet kezdeni Amerikában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

M-1-es vízummal szeretnék kijutni Amerikába max 1 éven belül, azon belül lehetőleg NYC-be, és szeretnék elvégezni egy akkor épp hiányszakmát, lehetőleg olyat, amibe jó is lennék, és tudnám is csinálni. Most jönne a kérdésem. Amint befejezem a tanulmányaimat, még 30 napot maradhatok legálisan. Ezalatt ha keresnék, és találnék egy munkaadót, aki alkalmazna, akkor ezek után mi a teendő? Abban biztos vagyok, hogy kell majd munkavállalói vízum ,de hogy ezt újra itthon kell benyújtanom? Vagy ott is lehet? És még az is érdekelne, hogy nekem a középszintű érettségim ott is ennek felel meg?

jah, és az angol. Jelenleg is tanulom, és még kb ezalatt az egy évig is mindennap folyamatosan tanulom, tehát ez már addigra nem lehet probléma.

Válaszotokat előre is köszönöm!


2011. nov. 1. 00:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha elég talpraesett vagy és jók az eredményeid akkor van esélyed arra, hogy a suli után kapsz munkát ahol megkapod a zöldkártyát. Viszont azt tudnod kell ,hogy az iskola nagyon sokba fog kerülne ,és akkor a megélhetésről még nem is beszéltünk..( studio szoba kb. 1000 dollár havonta).

Ahhoz ,hogy ott tanulhass pedig először le kell tenned a TOEFL nyelvvizsgát. Azt Pesten tudod megcsinálni azt hiszem 200 USD.(Múltkor már valahol 230at olvastam)

2011. nov. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor a kiindulás elé még bezsúfolom ezt z TOEFL vizsgát is, nem is tudom, eddig miért nem hallottam róla. Szállással még hadilábon álok, próbálok koleszokat is majd felkeresni, meg körbejárok fórumokon, hátha lesz egy-két magyar család, akinek van esetleg kiadó szobája.
2011. nov. 1. 10:40
 3/14 A kérdező kommentje:
Amúgy olvastam, hogy az adott szakma mellett lehet dolgozni, de csak a szakmán belül, amolyan gyakorlat féleséget, és hogy a suli jelöli ki. Ehhez is kell valami? Vagy ezt csak kérem, és adnak is?
2011. nov. 1. 10:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt így nem tudom megmondani ,de nem hiszem ,hogy kéne más. Amit tudok ,hogy iskola mellett napi 4 órát lehet dolgozni de ez nem szakmához kötött. (értem ezalatt ,hogy elmehetsz mondjuk pincérkedni)
2011. nov. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezt ismered?

[link] - tele van hasznos infoval es meg a nyelvet is tudod gyakorolni.


En azt tudom javasolni, ha nem muszaly ne NYba menj. Az egyik legdragabb varos. Persze csak NYba van kozvetlen jarat Pestrol, szoval ha mashova mesz akkor az utazas fog tobbe kerulni, de gondolom egyszer kijossz es maradsz egy darabig, nem fogsz havonta ropkodni; akkor viszont megeri akar messzebb is menni de olcsobb helyre.

2011. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Azért vágyom New Yorkba, mert mindig is ez motivált, kedvenc városom, és úgy tűnt, hogy itt van minden (munka, szállás, stb), amúgy mások is mondták, hogy ne oda akarjak menni, mert drága, ezt akkor meg is fogadom. Még ami város érdekelne, az Chicago, és délen egész Florida, azon belül is Jacksonville, igazából az fog döntő lenni, hogy majd hol akarok tanulni. A másik, hogy a szakmámban legyen munka. Szeretnék festőnek tanulni, vagy olyasminek, ami így házak körül dolgozik, mert szerintem ezek Amerikában, főleg Floridában mennek is.

Anyagiakkal pedig úgy állok, hogy kb Januárban befejezem itthoni tanulmányaimat, így érettségivel fogok elhelyezkedni, valszeg operátornak, már van is egy kiszemelt, ott az operátorok megkapják a 140 000ft-ot, itt én leakarom húzni a jövő évet, és akkor év végén, remélhetőleg 4500-5000$-al ki is indulhatnék, persze ebből még lejönne a repjegy, talán ennyiből meglennék egy pár hónapot nagyon szűkölködve, közben valami melót vállalva. (azt azért megsúgom, hogy a legnagyobb legrégebbi gyerekkori álmom Miami, de ugye ott inkább a pénz dominál, és a sok mexikói munkás)

2011. nov. 1. 19:25
 7/14 anonim ***** válasza:

Chicago marha hideg.

Floridában leginkább a szállodaipar megy.(főleg Miami)

Houston nem tetszene?

Ott sok munkalehetőség van, és Texas az egyik legolcsóbb állam.

2011. nov. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Houstont még egyáltalán nem ismerem, de még a mai nap folyamán utánanézek a városnak, és persze az államnak.

(írtam privit)

2011. nov. 2. 11:48
 9/14 anonim válasza:

Szerintem kicsit nézz utána jobban a dolgoknak mielőtt belevágsz. Nem mind1 hol végzed el azt a hiányszakmát például, sőt érdemes lenne a kiutazás előtt elvégezni itthon, valószínűleg sokkal olcsóbban aztán kint már munka mellett még elvégezni hozzá valamilyen képzést. Tudom, hogy New York nagyon menő, de ha már USA mellett döntesz szerintem ne az egyik legdrágább várost nézd ki magadnak


Off: nem tudom megérteni ezt a menjünk az USA-ba mániát, tudom mindenkinek ez az álma, de akkor is miért akarsz 100000. bevándorló lenni?

2011. nov. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves ma 16:37; mit nem lehet ezen megerteni? Kicsit eroltesd meg magad es foleg nezz korul ott ahol elsz. Mit latsz? Az emberek boldogok? Konnyu nekik a megelhetes? Radmosolyognak idegenek az utcan csak ugy? Ha latsz egy kocsit egy filmben es megkivanod be tudsz menni a boltba hogy megvedd? Vagy a nyomortol ki sem latsz?


Az amcsi filmek termeszetesen eltulozzak ezt a "nagy amerikai alom" dolgot, de sajat boromon tapasztalom (es latom az ismeroseimet korulottem) hogy annak ellenere, hogy nincs kolbaszbol a kerites, igenis 100x jobban meg lehet itt elni. Meg akkor is amikor az embernek nem megy olyan jol, meg akkor sem lengi korbe a 'sirva vigad a magyar' mentalitas, hanem boldog h itt elhet, mert itt legalabb nem tomi a media a fejet ezzel a qrva nagy negativitassal ami csak ugy omlik Mo-n a sajtobol. Akarhanyszor haza utazom ugy erzem a legtobb ember depresszio-kuran van, mert a pesszimizmust szinte tapintani lehet a levegoben.

Nem akarok altalanositani, vannak boldog es jol szitualt barataim, de sokkal tobb a szegenyesebb korulmenyek kozott vergodo.

Ellentetben itt, ahol meg aki takaritasbol el, meg az is megteheti, hogy vesz egy normalis kocsit, es havonta/kethavonta elmegy valahova kirandulni ahol meg sosem jart.

Az eletszinvonal kozotti merhetetlen kulonbseg szuli - szerintem - ezt a menjunk USAba maniat.

2011. nov. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!