Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Így van esélyem új életet...

Így van esélyem új életet kezdeni Amerikában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

M-1-es vízummal szeretnék kijutni Amerikába max 1 éven belül, azon belül lehetőleg NYC-be, és szeretnék elvégezni egy akkor épp hiányszakmát, lehetőleg olyat, amibe jó is lennék, és tudnám is csinálni. Most jönne a kérdésem. Amint befejezem a tanulmányaimat, még 30 napot maradhatok legálisan. Ezalatt ha keresnék, és találnék egy munkaadót, aki alkalmazna, akkor ezek után mi a teendő? Abban biztos vagyok, hogy kell majd munkavállalói vízum ,de hogy ezt újra itthon kell benyújtanom? Vagy ott is lehet? És még az is érdekelne, hogy nekem a középszintű érettségim ott is ennek felel meg?

jah, és az angol. Jelenleg is tanulom, és még kb ezalatt az egy évig is mindennap folyamatosan tanulom, tehát ez már addigra nem lehet probléma.

Válaszotokat előre is köszönöm!


2011. nov. 1. 00:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó hozzászóló!!!!

Minden egyes szavaddal, betűddel egyetértek!!! Én éltem kint, nem kevés ideig, és százezerszer megbántam, hogy hazajöttem!!! Pedig nem kicsit, és nem keveset dolgoztam, de Imádtam Amerikát, és így igaz, ahogy leírod szóról szóra!!!! Aki teheti, soha, de soha ne jöjjön haza!!!!

2011. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ui: és bejártam majdnem az egész Keleti partot, igaz, hogy nem kirándulásból voltam a Niagaránál is, de leírhatatlan különbség van Amerika és Európa között /években számolva legalább 100 év, hanem több!!!/
2011. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nem kell olyan messze menni, hogy ekkora különbséget fedezz fel, itt van Ausztria, egész más mentalitás, egész más életszínvonal, életritmus. Ha megnézed az osztrákokat (és itt nem a bevándorlókkal teli iparvárosi külterületeket értem), akkor látod, hogy élvezik az életet. Nekik valahogy a meló mellett jut idő kirándulni, összeülni grillezni és hasonlók. Ezzel szemben megnézed Magyarországot, az emberek élete abból áll, hogy felkel, elvergődik a munkahelyre, ott a papíron 8 óra helyett 10-et lehúz, hazamegy, arra marad ereje, hogy bekapcsolja a TV-t és elaludjon. Másnap ugyanez. Nem csoda, ha nem sok mosolygós arcot látni, hiszen egyszerűen nincs mit várni, nincs minek örülni. Persze itthon is vannak olyanok, akiknek nagyon megy, habostorta az életük, de az száz százalék, hogy 10 másik ember kárára sikerül nekik. Ausztriában amit még csodáltam, hogy a mezőgazdaságot milyen jól menedzselik. Vannak a hegyekben a gazdálkodó családok, 2-3 kocsi, rendbentartott ház, mégis van idejük kiülni és sörözgetni, beszélgetni. Itthon aki gazdálkodásra adja a fejét, az örül, ha veszteség nélkül el tudja adni a terményét. Ez van. Magyarország gépezetéből a fontos alkatrészeket már ellopták és így nehéz működtetni.
2011. nov. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
68%

Én is ki akarok menni.

Soha nem jövök vissza.

2011. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!