Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Igényelt valaki mostanában...

Igényelt valaki mostanában USA-ba F1 diákvízumot? Mekkora a visszautasítási esély? Mennyire nehéz megkapni a tanulói vízumot? A tanulói vízumon kívül van más, legális és járható útja annak, hogy mondjuk 1 évig valaki USA-ban legyen?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, két diplomával, angoltudással, van saját lakásom. Nyelvfejlesztés miatt szeretnék kimenni 1 évre USA-ba, akár nyelvsuliba, vagy egyetemre tanulni. Viszont azt hallottam,50% az esélye a tanulói vízumkérelem elutasításnak, a vízumdíj pedig nem visszatérítendő. Kinek mi a tapasztalata?

2015. máj. 4. 13:46
 1/5 szabina555 ***** válasza:
esetleg au-pairkedés?
2015. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem 2 diplomával, 29 évesen teljesen esélytelen, hogy kapj tanulóvízumot. Egyszerűen lehetetlennek tartom, hogy meg tudd győzni az illetékeseket... hacsak nem valami top egyetemre mész doktorizni. (Sajnos ismerek olyat, aki hozzád hasonló cipőben járt, neki már el is volt intézve valamilyen kinti kamu suli, amit majd amerikában elkezd... de simán visszadobták a kérelmét.)


Szerinem legálisan nem nagyon van mód 1 évet kit tölteni. Hacsak ez az aupair dolog nem működik... de azzal nincs tapasztalatom.

2015. máj. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyelvsuli miatt nem fognak beengedni. Akkor lenne eselyed a vizumra ha mester- vagy PhD kepzesre jelentkezel. Ha az sikerult akkor az egyetem kuld egy dokumentumot amivel igazolod, hogy felvettek. Fontos, hogy a tanulmanyi es megelhetesi koltsegek fedezesere legyen eleg penzed es azt bizonyitani is tudd.
2015. máj. 5. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Én is gondolkodtam au-pairkedésen, de sajnos 26 éves korig lehet csak jelentkezni. Esetleg más tipp? Tapasztalat?
2015. máj. 6. 11:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem értem. Anglia miért nem jó...?
2015. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!