Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » New York-ba miket célszerű...

New York-ba miket célszerű vinni 1 hónapra? Mi mindenre készüljek?

Figyelt kérdés

Júliusban kimegyek. A szállásom Manhattanban a belvárosban lesz egy kollégiumban (ami tulajdonképp egy hotel néhány kollégiumi szintre rontott emelete) és "vakációs-angol" tanulásra megyek. Tehát délelőtt bent ülök pár órát utána meg felfedezem a várost.


Az alap dolgokon kívül, mint ruha, tisztálkodószerek, amcsiban is működő hitelkártya, teló, miket célszerű még vinni?


Mivel jobb utazni? Ott elég nagy divatja van a taxizásnak ugyebár de gondolom azért olcsóbb a metró, nem? Elég sok helyre elvisz az is ha jól láttam. Ettől függetlenül ha mégis taxiznék mire számítsak, ott is divat a lehúzás?


Miket érdemes megnézni, csinálni a városban? 25 évesen a képgalériákat ne ajánljátok nekem légyszi :) De pl egy hadtörténetibe, vagy technológiaiba elmennék. Meg persze szabadság szobor, empire state building, times square, central park. Mi még? Megy egyéb nem csak nézelődésben kimerülő programok is érdekelnek.


Ha bármi még eszetekbe jut New York-al és az ottléttel kapcsolatban akkor szívesen olvasok akár hosszabb történeteket is :)



2016. jún. 3. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nyelvtanulni mész, hasznos lenne az előzetes tréning is.

A tripadvisor oldalán tematikusan állnak az ottani látnivalók.

Tipikus hüje kérdés a mit vigyek magammal. Te okosabbnak tűnsz annál, mint hogy ilyen mélységekbe ereszkedj. Azt vidd, amire szerinted szükséged lesz.

Ne a moziélményeidből indulj ki, ha közlekedésről lesz szó. Menj le nyugodtan a föld alá és metrózz, mint sok millió new yorki teszi ezt.

Amúgy ajánlanám a Metropolitan múzeumot. Nem azért, hogy ellenkezzek, és azt mondjam, csak azért is kellene, hogy ragadjon rád némi kultúra, hanem mert tényleg összehordták a világ kulturális értékeinek egy jó részét egy helyre.

2016. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25 évesen nem lehet galériába menni???
2016. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minek taxi meg metró? Manhattan nem olyan nagy, simán bevállalható gyalog. Úgy legalább látsz is belőle valamit
2016. jún. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez nagyon tettszett (bar en elfogult vagyok minden repulessel kapcsolatos dologgal):

[link]

2016. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
New York nyáron... ruha egyáltalán nem egyszerű. Én mindig torokgyulladást kapok amikor ott vagyok, na jó múlt nyáron valami fülgyulladást sikerült összeszedni. A baj az hogy odakint van harmincakárhány fok és minden, de az égvilágon minden húsz fokra van légkondicionálva. Öltözködni csak ügyesen.
2016. jún. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Retegesen erdemes oltozni ahogy az elozo hozzaszolo is irta. En is voltam mar juliusban, kint 36-38 fok, a metroban 20. Tuti megfazas.

Nekem tobb muzeum is nagyon tetszett, a 911-es nagyon megrazo, de sztem erdemes megnezni, a Metropolitan, meg a Guggenheim szerintem alap. Nekem speciel a zsido muzeum is nagyon tetszett, ami raadasul szerdankent ingyenes (jo en egy evvel voltam nalad idosebb vagyis 26 amikor ott voltam) Vagy pl a Staten Island (bevandorlo muzeum), vasarnap reggeli mise es gospelkoncert a Harlemben, Top of the Rocks, Epire State Building, stb.

Metrozassal abszolute semmi gond raadasul a metro egesz ejjel kozlekedik.

Amugy en a helyedben pl csak a legszuksegesebbeket raknam a borondbe, ugyis el fogsz csabulni, kint fillerekert kapod meg azokat a cuccokat amik itthon jo dragak. (jo, az europai cuccok meg ott dragabbak, de minden olyan marka ami amerikai, az joval olcsobb. Pl a Levis farmerekhez mar 15-20 dollarert hozza lehet jutni es az anyaguk is tartosabb mint az europai tarsaike).


Central park tenyleg jo hely, az ott levo allatkert is.


Times Square-en erdemes utbaejteni a szinhazjegyes bodet ahol minden nap jelentos arkedvezmennyel aruljak a Broadwayi bestsellerekre a maradek szinhazjegyeket (aznap estere persze). Most igy hirtelen ezek jutnak az eszembe...

2016. jún. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Átalakítót vigyél mindenképp, amivel tudod haszálni az itthoni elektronikus cuccaidat is. Igaz, kint is tudsz venni, ha elfelejtenéd, de nem valami olcsó, és ne ezzel menjen az idő, hogy ezután járkálsz.

A bankodnak szólj, hogy USA-ban fogsz tartózkodni, mert némelyik bank előszeretettel tiltja le a kártyát, ha túl sokat használod (fraud miatt), és elég kellemetlen ha ott állsz én nem tudsz pénzt felvenni, vagy fizetni kártyával (tapasztalat). Egyébként nekem sima otp-s nem dombornyomott, debitkártyám volt, és semmi gond nem volt, le se tiltották (ellentétben a raiffeisenessel).

A metró teljesen jó, mindenhova elvisz. A havi bérlet $116.50.

Én fázós vagyok, de mindenhol elvoltam hosszúnadrág pólóban, annyira nem volt szörnyű a légkondi, és nem is fáztam meg. Pulcsikat nem is használtam egyáltalán.

Amiket megnéztem: Top of the Rock (szerintem jobban megéri mint az Empire State Building), Times Square, Szabadság szobor, Ellis Island (itt van a bevándorlási múzeum, nekem nagyon tetszett, szintén nem vagyok az a múzeumos típus) Brooklyn (botanikus kert, pierek), Wall Street, Federal Hall, 9/11 Memorial (Ground Zero és a Múzeum), 9/11 Tribute Center Tour (túlélők csinálnak egy vezetett túrát, a miénket egy tűzoltó tartotta, aki dolgozott a mentésen, nagyon szomorú és megható volt :( ), One World Trade Center, Flatiron, Grand Central Terminal, Central Park, Harlem, Staten Island, High Line, Coney Island.

Ha lesz lehetőséged akár hétvégén utazz a környéken, Niagara vízesés (2 nap), Boston, Washington, Philadelphia - 1 hónapba sztem belefér és nagy élmény. :)

2016. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!