Kezdőoldal » Utazás » Európa » Flixbusz utazás Varsóba?

Flixbusz utazás Varsóba?

Figyelt kérdés
Sziasztok annyit szeretnék megtudni hogy a közel jövőben utaznék Varsóba. (Repülővel azért nem szeretnék utazni mert nem bírom a repülést) úgyhogy néztem ezt a Flixbuszt de még nem utaztam vele bárkinek bármi tapasztalat? Esetleg mi ennek a menete? Mit szabad és mit nem? Egyébként Budapestről utaznék. A válaszokat előre is köszönöm:)

márc. 3. 02:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem ápolt, nem tiszta. Kényelmetlen székek. Van wc, de odafele katasztrófa volt, visszafele tiszta.

A fővárosban indulás-érkezés + egy óra, mert közben elmegy a váltás szállásáig, aztán még vagy fél órát beszámol, adminisztrál. A sofőr valaminiszonyú zenét üvöltetett. Kérték, vegye le, ő volt megsértve. A vonat jobb, ott fel is tudsz állni.

márc. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ja! Lemaradt, higy van wifi, telefon akku töltés.

Odafele USB-vel, az ablak alatt, 2 db bemenettel.

visszafele a lábnál, középen volt 2 fedeles konnektor. Ez volt a jobb.

Viszont nem beszéltek magyarul. A bőröndöket nem állították sorba, egymás hegyén-hátán voltak. Büdös volt.

márc. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1-2-es vagyok. Kelenföldről mentünk a Népligeti vasútállomáshoz, ott még felszálltak. Aztán bekanyarodott valamiért a repülőtérre. Onnan valahol, Keresztúron elmentünk a váltás szálláshelyére ( kertvárosi rész), ott bonyolították a váltást.


Ez a kacskaringózás több, mint egy óra volt, és még bent voltál a fővárosban.

márc. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jézusom! Hát nagyon remélem hogy én nem egy ilyet fogok ki (egyébként az lemaradt hogy én csak oda szeretnék eljutni visszaút nem lesz) akkor nem ápolt a busz belseje? Telefont nem fogok tölteni ha lemerülne van külső akksim. A bőröndöket szépen bepakolják? Illetve én azt néztem hogy ez az út 10+órás🫠a megállókban hány percig áll meg illetve le lehet szállni addig pl cigizni?
márc. 3. 03:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt honnan tudod, hogy nem bírod a repülést? Gondolod, vagy tapasztaltad? Ha ez utóbbi, akkor mik voltak a negatív dolgok?
márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom tanácsolni amit az #1: menj nappali vonattal (Báthory Eurocity), kb ugyanannyi az ára. Persze a cigiszünetet azt felejtsd el.
márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

#5 kérdéseire a válaszok engem is érdekelnének.


A legtöbb ember azért problémázik repülésnél, mert minden ismeretlen neki és ettől félni szoktunk. Családomba egy személy kivételével mindenkinek segített az, hogy megtanulta mi is az a turbulencia, mi történik fel és leszálláskor (pl milyen hangok vannak, a szárnyon miért nyílnak le dolgok, miért nem gond a köd, mit csinálnak a pilóták stb.


Fun fact, hogy a fapados európai a járatok különösen biztonságosabbak minden más járatnál. Mivel ők a legmodernebb gépeket veszik meg (nem luxus technológiára gondolok, hanem egyéb mérnöki dolgokra), hiszen a modern gépek sokkal megbízhatóbbak és kevesebbett fognak állni. Másrészt ezeket folyamatosan ellenőrzik és bármilyen kis hibát azonnal javítanak, hogy ne veszítsenek pénzt, ha netán később egy napig javítani kellene. De ha ezek nem győznek meg, akkor gondolj arra, hogy egy lezuhant repülő brutális veszteség nekik anyagilag és reklámot tekintve, meg nyugodtan nézz utána, hogy az ismert fapados járatoknál milyen katasztrófák voltak eddig, mert ilyen nem nagyon van.

márc. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy az elsőnek ennyi rossz tapasztalata volt, sajnálom. Én többször is utaztam már busszal Varsóba és onnan haza (főleg még a régi, filléres Polskibus időszakban, de amióta annak vége, nyilván Flixbusszal is), sosem voltak ilyen gondjaim. A legnagyobb probléma az volt, amikor reggelre (éjszakai buszon) az egyik utastárs ocsmány módon összeszarta a vécét, de ilyen meg bárhol előfordulhat sajnos.
márc. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Vonattal nem opció?

Van közvetlen járat 40 euróért

márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
25%
Én csak azt tudom, hogy 10 évvel ezelőtt a Népligettől indultak mindig a buszok, a körút Fradi pálya felőli sarkáról.
márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!