Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába költözés! Tudnál...

Angliába költözés! Tudnál segíteni (kivihető tárgyak, macska szállítása, munkavállalás, szükséges iratok, gyógyszerkivitel, cigarettakivitel, alkoholkivitel stb. )?

Figyelt kérdés
Jövőre lesz esedékes a költözés,cicát vinnénk,bagósok vagyunk illetve alkalmi ivósok :) A gyógyszert azért kérdezem mert van kb 100.000HUF egészségpénztáron és levásárolnánk előtte.
2011. szept. 24. 18:37
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
Én úgy tudom egyik fapados sem visz állatot, csak a Malév meg a British. Bár lehet szerencsétek és néha ki lehet fogni náluk is olcsóbb jegyeket, jó előre lefoglalva.
2011. szept. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Most nézegettem,tényleg csak a malév meg a british van,árban a malév a jobb,de sajnos pontos időpontot nem tudunk,csak hogy jövő nyár közepe felé-ahogy sikerül minkát kapni,illetve befejeztem az iskolát.Legszivesebben már most foglalnék,mert júli elején még 31/kopf a jegy egy feladott csomaggal... fenn áll az az opció is hogy egyikünk malévval másikunk fapadossal megy,spórolás szempontjából...mennyit megér egy szaros cica :)

amúgy van EU szabvány hordozó a cicához,kb 2 kg a doboz,a macsek max 3,5-házicica.

2011. szept. 25. 23:22
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Az mák, az én cicám minimum6 kg :D

Akkor felviheted legalább

2011. szept. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

annyit fuznek hozza, tapasztalatbol, (mivel mi a kutyust hoztuk ki) ha jovore jottok nezzetek utana az aktualis allatbehozatali szabalyoknak, mert januartol valtozni fog. Az allatorvos mondta nekunk, mert sokan panaszkodtak mar neki is a kocsival torteno allatbehozatal "korulmenyeire" minket is sok macera ert, mert nem volt jo a pair, 24 ora 48 ora, nevetseges szabalyok, stb....Januartol minden egyszerubb lesz. Az allatorvos szerint.

Cigit hozzatok ha tudtok, nem tudom mennyi a megengedett pontosan, de itt a pall mall pl 1 evvel ezelott 5 font korul volt amikor meg en is cigiztem, sok pia joval olcsobb mint otthon, nem erdemes, raadasul szerintem nagyobb a valasztek is. Mindenfele nemzet italai kozul valaszthatsz. A behozatallal kapcsolatban, igen le van korlatozva, de ha kocsival jottok ne fogjak a tol z ig atvizsgalni a kocsit, csak szuroporoba szeruen, mivel unio van ugye. Mi pl hoztunk kolbaszt, csulkot stb es elvileg ezeket sem lehetne. Repulovel mas a dolog, bar ott is hoztam mar nagy poggyaszban kolbaszt, nyilvan nem ipari mennyiseget.

Munkavallalashoz szukseges National Insurance Numer, (biztositasi szam) bankszamlaszam, szemelyi igazolvany vagy utlevel es Home office. (a bevandorlasi hivatalnal regisztracio) nezzetek utana a home office ugyintezesenek mikor kijottok, ez is valtozott nemreg. Azt, pontosan hogyan nem tudom, ezert nem is irom le.

a kihozhato targyakkal kapcsolatban meg annyi, hogy nem erdemes tul sok mindent felpakolni, ugyanis gyorsan ra fogtok jonni folosleges, nagyon sok minden olcsobb mint otthon, a cigi kivetelevel. Amit esetleg erdemes es en is szoktam : daralt dio, daralt mak (lehet kapni de csak lengyel boltban es nekem sajnos nincs a kozelben, ezert otthonrol szzoktam hozni egy ket zacsival) piros fuszerpaprika (az is van de gagyi es az ize sem olyan) feherszalonna, kolbasz nincs olyan mint otthon, es en par szal zoldseggyokeret is szoktam hozni fagyasztva mert meg azzal sem talalkoztam, csak a zoldjevel, egyebkent en nagyjabol mindent talatam ezeken kivul.

Szamitogeppel kapcsolatban annyit, hogy merlegeljetek a kihozatal koltsegeit, esetleg mennyiert kapnatok itt egy hasznaltat, nem biztos, hogy erdemes hozni, itt a muszaki cikkek is olcsobbak (bar nem minden) asszem nagyjabol ennyi :) Megkerdezhetem merrefele mentek? Van e mar szallas, ismeros, vmi munka kilatasban? A nyelvvel hogy alltok?

2011. szept. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
ja lemaradt, lakcim, telefonszam is kell munkavallalashoz es van ahol kernek referencialevelet, ami a ti esetetekben ugye nincs .
2011. szept. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ! A gépet csak az adatok illetve a teljesítmény miatt visszük(egy éve a legkorszerűbb PC,és 300ba fájt)

Amúgy nemrég ment ki egy barátunk,készíti a terepet :) Ha minden jól megy,akkor jövő nyáron már kint leszünk,a déli part környékére nézünk :) Munkával úgy állunk,hogy mivel páromnak van konkrét(és keresett) szakmája,amint ő talál helyet indulunk,én pedig ha nem találok itthonról,majd ott ami lesz(többen készülünk egy nagy házba,tehát anyagilag kibírható lesz még így is.)A fűszerpaprika jó ötlet,viszek is egy kilót majd :P

Köszi mégegyszer!

2011. szept. 26. 15:09
 17/31 anonim ***** válasza:

ma 12:31-nek

Mákot kapsz az Asda,Tesco,és morrisonban is.Én mindig veszek mákod.Otthon meg egy sima kávédarálóval darálom le.(csak mák darálásra használom)

zöldséget ami olyan jó mint otthon az araboknál tudod megvenni.Kolbász,szalonna tényleg nincs,de mi kolbászt szoktunk csinálni..(még otthon vettünk hurkatöltőt)

Regisztrálni 2011.májusától már nem kell.

2011. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
ég valamit.Ha már piát hoztok ki,akkor finom magyar borokat hozzál,mert itt csak egyetlen helyen látunk magyar bort(asda) de piszok drága..
2011. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

21:22

igazad van lehet kapni makot, de daraltat nem mert en mar a labam lejartam miatta tavaly karacsonykor....ugyanugy ahogy daralt diot sem erre gondoltam, de nem voltam egyertelmu. Otthon sem daraltam soha makot, mindig keszen vettuk, daralva. Mert ugye nem mindenkinek van kv daraloja. Meg hurkatoltoje....:) de jogos amit irtal :)

2011. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

ma 21:39

nem akartalak megbántani az írásommal,csak gondoltam adok egy jó tippet.Én imádom a mákot,és bizony karácsonykor jól jön a mák(meg amikor éppen mákos tészta van)

Itt kint azért nem lehet darált mákot venni,mert tilos annak az eladása.Így kénytelen voltam venni pár fontért egy kávédarálót és azon darálom le.Nagyon jól megdarálja a mákot.

Én nagyon hiányolom a kiflit,mert azt sehol nem lehet kapni..Pedig olyan jó lenne mákos gubát enni néha..:) Most amikor jöttünk vissza hoztunk vagy 60 darab kiflit.

Hiányolom a gesztenyepürét is..(azt sem láttam eddig)

hurkatöltőt is idén hoztunk ki,mert a kolbász hiánya elég erős volt nálunk(főleg a fiúknál) Bár a lidl--ben lehet kapni egy jó kolbász ami már-már olyan mint az otthoni..

2011. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!