Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti melyiket választanátok?

Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Az lett megbeszélve, hogy jövőre barátnőimmel (kb 5-6-an) lemegyünk a Balatonra vayg a Velencei-tóra 3 hétre.

De most meg kitaláltam, hogy én jövőre körbe szeretném utazni Európát vonattal egy hónap alatt.

Most vettek fel valahova, szóval ha sokat dolgozok, meglesz a pénz, de csak az egyikre. Ti melyiket választanátok? Szeretnék sokáig együtt nyaralni a barátnpimmel, meg állandóan strandolni, bulizni, és hasonlók, de... De én egy évnél tovább nem bírok megmaradni Mo-n, még ha csa pár napra is, de muszáj kimennem külföldre, egyszrűen kb depis leszek, ha nem utazgathatok. :D És minden álmom körbeutazni a Földet. Ezt meg kezdhetném Európával. Csak az az egy hátránya lenne, hogy teljesen egyedül lennék. De nekem még így is bőven megérné.

Lehetőleg olyanok válaszát várom, akik tudják, hogy mi az a wandrlust, szóval megértneek engem. :) :D


17/L (jövőre 18)



2015. júl. 16. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Majd erre térj vissza jövőre, addig a fejed is bentebb nő, ha nem is teljesen.
2015. júl. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért remélem azzal tisztában vagy, hogy egy ilyen európai körút sokszorosába kerül, mint a balatoni pár nap.
2015. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Jaj ne már... ne legyél már ennyire földhöz ragadt. Miért ne lenne "benőve a fejem lágya"? Azért, mert szeretek utazni? Bocsi, helyesbítek. Nem szeretek, hanem imádok, az utazás az életm, enm bírok meglenni nélkül. "The world is a book, and those who do not travel read only one page."


#2: Nem pár Balatoni nap, hanem 3 hét. És nem, nem sokkal drágább. Megnéztem. Nézegettem szállást a Balcsin (jövői dátummal), és hát a legolcsóbb is 200k fölött van annyi időre... Ezzel szemben van egy egy hónapos, egész Európára vonatkozó vonatbérlet 140 ezerért, amivel kedvezményt kapsz szállásra, buszútra, hajóútra is. Szerintem nagyon megéri. Ráadásul lesz még egy évem gyűjteni a pénzt, szóval simán meglesz. (Nyilván gondoltam kajára és szórakozásra is, arra is meglesz a pénz.)

2015. júl. 16. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad lebeszélni, az utazásnál nincs jobb dolog, és ha okosan csinálod, akkor vagyonokba sem kerül. :)

Ha a szüleid engedik, érdemes regisztrálni a couchsurfing oldalra. [link] Ez arról szól, hogy vendégül látsz utazókat az otthonodban, és cserébe másoktól kérheted, hogy te is aludhass náluk. Nagyon sok diák utazik így. A szüleidet azért kell megkérdezned, mert mivel nyilván még nem a saját lakásodban laksz, az utazók az ő vendégeik is lesznek. Az oldalon egymást értékelik is a vendéglátók és utazók, olyan helyre menj, aki már sok embert látott vendégül, és pozitív tapasztalatokat írnak róla. Egyébként rengeteg utazós blogot találsz a neten, ami pont arról szól, hogyan lehet kevés pénzből sokat látni.

2015. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Dehogy hagyom lebeszélni magam. Ha az utazásról beszélnének le, az olyan lenne, mintha öngyilkos lennék.

Ismerem a couchsurfing-et. :) Csak sajnos azért nem jó ötlet, mert nem csak hogy kicsi is hozzá a lakásunk, anyum nem is menne bele, hogy mindenféle külföldi itt lakjon.

Rengeteg blogot és cikket olvastam már magyarul is, és angolul is. :) Főleg a hajnali időpontokban jön meg a kedvem mégjobban az utazáshoz, nyáron egy csomó hajnalom/kora reggelem ezzel telik. :D

2015. júl. 16. 21:26
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt az oldalt ismered? Itt olyan helyeket találsz az egész világon, ahol napi pár óra munkáért cserébe szállást és ellátást kapsz. Egyrészt jóval tovább tudsz így maradni, mintha saját magadnak kellene mindent finanszírozni, másrészt az ott élők mindennapi életébe is jobban belelátsz, mintha hostelben laknál.

2015. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne tartson vissza hogy egyedul mész. Gimi után én is neki vágtam a nagy világnak. Couchsurfing-hez nem kell fogadni nektek. Az is lehet, hogy csak te szállsz meg másoknál.

Én is sokszor couchsurfingeztem.

Itt a blogom ha esetleg érdekel:

[link]

22L

2015. júl. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, megnézem a linkeket. :)
2015. júl. 19. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!