Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyaralás medúzák nélkül! Hol?

Nyaralás medúzák nélkül! Hol?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdésem lenne hogy Európán belül hol vannak medúza mentes strandok? Kb. egy olyan 4 éve jártam Zakynthoson és ott egy héten keresztül egyetlen egy medúzával sem találkoztam. Idén nyáron a sunny beachen voltunk de ott rengeteg medúza volt. Úgy hogy a kérdésem az lenne hogy idén nyáron ki hol nyaralt és ott mennyi medúza volt? Mert jó lenne jövőre olyan helyre menni ahol nincsenek vagy csak nagyon kevesen vannak.

2016. aug. 27. 00:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Siofokon meg egy darabot se lattam.
2016. aug. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hmm... Nem rossz ötlet még átgondolom. XD de viccet félre téve most komolyan ja és egyébként a helyszín az Magyarországon kívül és Európán belül legyen
2016. aug. 27. 00:58
 3/18 anonim ***** válasza:

Horvátoknál elvileg vannak medúzák, de nem rémlik, hogy bármikor is medúzákban úsztunk volna.

Törököknél (Antalia), meg szerintem Cipruson sincsen sok.

2016. aug. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Egybként nem tudom mi a gond velük. Dagálykor előjönnek, meg kidöglenek a partra, de hát csak emiatt nem érdemes úticélt módosítani.
2016. aug. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok olyan helyeket, ahol nincs medúza, viszont cápa van. Az baj?
2016. aug. 27. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
84%
Menj a Namíb sivatagba ott tuti nem lessz se cápa se medúza
2016. aug. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Torok tengerpartokon (Foldkozi-tengeri regioban) meg sosem lattam, valamint Montenegroban illetve horvat partokon sem.
2016. aug. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Horvát tengerpart ajánlott.
2016. aug. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A medúzák alapvetően túlszaporodtak mindenhol, valószínűleg a túlhalászat miatt nincs elég ragadozójuk, ami ritkítaná az állományt. Ezen felül invázió szerűen kerülnek elő, szóval bárhova mész, találkozhatsz velük.

Még a hazai tavakban is élnek medúzák, igaz azok nagyon picik és a nádasokban vannak, nem veszed észre őket.

2016. aug. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
jaj, #9 most minek árultad el, a kérdező már indul is a nádasokba kutatni, hogy borzonghasson, rémüldözzön a rettenetes szörnymedúzáktól!
2016. aug. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!