Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyaralás medúzák nélkül! Hol?

Nyaralás medúzák nélkül! Hol?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdésem lenne hogy Európán belül hol vannak medúza mentes strandok? Kb. egy olyan 4 éve jártam Zakynthoson és ott egy héten keresztül egyetlen egy medúzával sem találkoztam. Idén nyáron a sunny beachen voltunk de ott rengeteg medúza volt. Úgy hogy a kérdésem az lenne hogy idén nyáron ki hol nyaralt és ott mennyi medúza volt? Mert jó lenne jövőre olyan helyre menni ahol nincsenek vagy csak nagyon kevesen vannak.

2016. aug. 27. 00:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

Csak alátámasztani tudom a 9-es válaszolót:

" Ezen felül invázió szerűen kerülnek elő, szóval bárhova mész, találkozhatsz velük. "


Pontosan. 10 éven keresztül minden nyáron kint voltam Costa Bravan - soha nem láttam medúzákat (gyorsan mélyülő part), de egyszer, egyetlen egyszer kb 2 napig KALAPNYI méretű medúzák lebegtek a vízben, a part közelében. Na, nem is igen merészkedtünk be :-)

2016. aug. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
kalapnyi? azok vízbe hullt ufok lehettek
2016. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Karib-tenger, se medúza, se más gázos állatok, mindig meleg a víz, nem mélyül gyorsan, szóval tökéletes.
2016. aug. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
25 éve tele volt Cap Ferre, 5 éve alig láttam néhányat. Most akkor hogy hat erre a túl halászat?
2016. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Bodensee. :D
2016. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tavaly voltam Olaszországban, Bibione-ban, és ott nagyon sok volt a mélyebb vízben. Meg is csípett egy.

Szintén tavaly voltam horvátban az Isztriai-félszigeten, ott nem láttam egy darabot sem.

2016. aug. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ezek a nagy méretű, átlátszó medúzák a gyökérszájú medúzák lehetnek, amik elvileg nem csípnek. Egyik tengerparton ilyenekkel dobálták a lányokat. Szerintem egyáltalán nem veszélyesek, de sok van belőlük és feltűnőek.


Amerre mi voltunk, ott általában a kis méretű, sunyi medúzák okozták a csípéseket, mert elkerülni sem lehet őket, és nagyokat is csíptek.

2016. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Egyik tengerparton ilyenekkel dobálták a lányokat"

-helyi udvarlási szokás. Ahol nincs tenger, ott maradnak az egerek.

2016. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!