Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mennyire szeretitek felfedezni...

Mennyire szeretitek felfedezni hazátok kincseit?

Figyelt kérdés

Éppen angol nyelvvizsgára készülök és az ausztrálok utazási szokásait katam feladatnak. Ők leginkább belföldi utazást preferálják, mert szeretik az országukat.

Szerintem Magyarországon is rengeteg látni való van, mégis sokan inkább elmennek messzi országokba, ahol sokmindent nem lehet csinálni csak a tengerparton ( jobb esetben) vagy a zárt szálloda területén lenni. Pedig érdekes lehet felfedezni az országot lépésról lépésre, pl elmenni békésbe szétnázni ott, tolnába,... a kevésbé ismert környékekre is, nemcsak Siófokra, meg BUdapestre



2016. okt. 2. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ausztráliában nem a patriotizmus hajtja a turizmust, hanem a földrajzi adottságok. Magyarországról kb 30 ország elérhető max 3 órás repülőúttal. Ausztráliából emberi távolságra csak Új-Zéland és az indonéz térség van. Amúgy szeretem a belföldi jövés-menést, szép ez az ország a szűk keresztmetszetet leginkább a szabadnapok és a pihenésre szánható idő jelenti. Elég sokat túlórázom szombatonként, így a gyors hétvégi kirándulások kiesnek, ha néha van szombati szabadnapom, akkor ki kell használni pihenésre. Amikor az évi huszonpár szabadnapomból gazdálkodom, akkor meg mindig a nagyobb szabású utazási tervek jönnek szóba, így gyakorlatilag már nincs jövőre tervezetlen szabadságom, mert 10 nap elmegy egy Vietnám-Kambodzsa kombóra, 5 szabadnap pedig kell egy Kelet-Európa vonatos túrára. A belföldi utakat leginkább wellnesses pihenéssel szoktam összekötni, így van lehetőség várost nézni, de tudok pihenni meg töltődni.
2016. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Megszabad kérdezni, hogy mivel foglalkozol?

A távoli kultórák vonzanak, vagy az adott térség természeti adottságai?

2016. okt. 2. 11:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Irodista vagyok egy elég nagy multinál. Általában kultúra miatt utazom, a természeti adottságok csak olyan esetben vonzanak, ha a környék amúgy kultúrában relatíve szegény. Ilyen volt pl. Kalifornia, nekem az összes amerikai város hamar unható vurstli a nagy múzeumok megnézése után, szóval ott mondjuk Yosemite meg egy átutazás a Grand Canyonhoz az alap volt. Európán belül túrázós nyaralás ritkán van, pl. a fentebb említett Kelet-Európában lesz azért moldáv meg transznisztriai vidéki császkálás, de amúgy az egyetlen kimondottan kirándulós ilyen utam az Azori-szigeteken volt.
2016. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ez a tranzisztriai dolog engem is érdekelne. olvastad az index forumon ezt a topicot, 1999 es, de nagyon jó! Tiraszpol, Kisinyovon át.áááá mikor tervezed?
2016. okt. 2. 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom mondta-e az angol tanárod, de neked nem kérdőíveket kell a nyelvvizsga kapcsán csinálnod, hanem olyan mondatokat megfogalmazni, amikben van alany, állítmány és lehetőleg néhány jelző is.

Ezen túl nem is értem, ha az a feladatod, hogy anggolul írj az ausztrálokról, mi a f...nak érdeklődsz itt a magyarok utazási szokásairól.

De hogy adjak némi támpontot a további kutatómunkához, annyi pénzből, amennyiből lemennék a balatonhoz bámulni a nagy semmit, elmehetek kb 30 ország tengerpartjára.

Majd ha levizsgázol, és az érettségid meglesz, rájössz ez sokkal jobb móka, mint a gulyát bámulni a sivár magyar prérin.

2016. okt. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ausztrália megközelítőleg akkora, mint egész Európa, azon kívűl nagyon messze van kb mindentől. Ezért nem hiszem, hogy az összehasonlításnak van értelme.


Magyarországon rengeteg látnivaló van, tény, viszont tengerpart pont nincsen, tehát aki éppen arra vágyik, az kénytelen külföldre menni. Azt nem hiszem, hogy bárki is elmenne külföldre azért, hogy egy szállodában üljön. Ez pont a belföldi turizmusra jellemzőbb, lásd a divatos wellnesshétvégéket, ahol az emberek tényleg nem is hagyják el a hotelt a nyaralás alatt. Sajnos vagy nem sajnos, sok embernek nincsen igénye kirándulni, túrázni, városnézni, jobban preferálják a tunyulós nyaralásokat a tengerparton vagy a wellnesshotelben. Én személy szerint nem ilyen vagyok, hogy a kérdésre is válaszoljak, és Magyarországon belül is szeretek kirándulni. Csak az az érdekes, hogy például Békésbe levonatozni kb többe kerül már, mint elrepülni egy külföldi városba szétnézni.

2016. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi szeretjük az egynapos dolgokat, ez nyilván belföld. Személy szerint viszolygok a wellnesstől, túrázni szeretek leginkább, arra pedig van lehetőség bőven itthon is. És hiába nincs messze a Tátra (amit imádok), oda nem tudunk egy napra menni.

Vannak persze egyéb okok is: gyerekekkel nem akarunk 8-10 órát autózni, SZÉP kártya csak belföldön használható :(.

2016. okt. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!