Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha nincs széf a hotelben,...

Ha nincs széf a hotelben, akkor hova rakjátok a pénzt?

Figyelt kérdés
Római vakációra készülünk és a hotel ahova foglaltunk nem rendelkezik széffel, viszont nem szívesen mászkálnánk a városban az összes pénzünkkel. Szerintetek ilyenkor mi a teendő, Ti hova tennétek a pénzeteket?

2016. júl. 13. 10:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
4%

Ha nincs a szobában széf, akkor általában szokott lenni a recepción.

Én mondjuk vinném magammal a pénzemet, nem szoktam a széfben hagyni. Nem is olyan sok, mert igyekszünk mindent kártyával fizetni.

Csak akkor használjuk a széfet, ha megyünk fürdeni, wellneselni. Akkor nyilván nem tudjuk magunkkal vinni az értékeinket.

Az lehet megoldás, ha pl. olyan bőröndöd van, ami zárható. Kóddal. Akkor abba is be lehet tenni az értékeket.

2016. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
A recepciòn a legòtvarabb helyeken is van szèf, oda beteheted.
2016. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
4%
Sose vittem pénzt sehova, mindenhol lehet kártyával fizetni.
2016. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Egyrészt bankkártyával pláne nem mászkálnék, azt még cikibb, ha esetleg ellopja egy zsebes. (OFFTOPIC) Másrészt én személy szerint soha nem fizetek kártyával, bár tudom, hogy nagyon megy a promója és ráerőltetik az emberekre, hogy mennyivel kényelmesebb meg gyorsabb, de igazából ez nem helytálló. Ráadásul se a bankomnak se másnak (harmadik félnek) nincs köze ahhoz, hogy mikor, hol, mire mennyit költök, ezek pedig megmaradnak a számlatörténetben. Ezek rohadt értékes adatok amikkel előszeretettel kereskednek a bankok, profiloznak a hivatalok, csak zárójelben jegyzem meg. Nyilván a kp. felvétel is megmarad, de hogy utána azt hogyan és mire költöm el, az lekövethetetlen és senkinek semmi köze hozzá. Ha valaki egyszer is átolvasta az adatvédelmi nyilatkozatot számlanyitáskor, akkor meglepő dolgokat találna benne. :) De ezt tényleg csak zárójelben a bankkártya-párti embereknek.

Amúgy köszönöm, nem tudtam, hogy szokott lenni recepción széf, eddig mindig olyan szálláson voltunk, hogy a szobában is volt és nem volt rá szükség.

2016. júl. 13. 11:39
 5/19 anonim ***** válasza:
34%

Azért nem értem a kérdésedet, mert a mi családunk szinte nem használ készpénzt sem belföldön, sem külföldön.

Fogjuk a bankkártyánkat és azzal fizetünk.

Ilyen egyszerű.

Túlragozod a dolgot.

2016. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%
Én magamnál tartom, de nem egy helyen. Zsebben, táskában, kabátban stb. Így ha valahonnan elhagyom/eltűnik, a többi még mindig megmarad. De még soha semmim nem tűnt el sem nyaralás alatt, se máskor.
2016. júl. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
8%

Nos, én leírom, hogy szoktam utazni: kb. fele pénzem bankkártyán, fele készpénzben. A készpénzben lévő pénz MINDIG min. 2 felé téve: egyik fele nálam, másik fele a szállodában. Ha strandra megyek, értelemszerűen a bankkártya nincs nálam, (szálláson hagyom), készpénz is csak minimálisan, de ha városba sétálni, városnézni, akkor persze a kártya is nálam.

Hála Istennek nem ért még baj :-)

2016. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%

"Fogjuk a bankkártyánkat és azzal fizetünk. "


És ilyenkor van az, hogy ha a banki rendszer lefagy - mint volt több nagy banknál is - akkor másfél - 2 órát áll az illető a benzinkútnál, mert megtankolt, de nem tud fizetni.

Meg aztán pl. én ha külföldre utazom, szeretek piacon is vásárolni, kisebb boltokban és nem, nem igaz az, hogy mindenhol lehet kártyával fizetni.


És igen, a kérdezőnek igaza van: az ember egész életét le tudják követni a kártyáról. Mikor hova ment, mit vett, mit evett, stb. Semmi rejtegetnivalóm nincs, ráadásul fele - fele arányban használom a kp-kártya dolgot, de nekem sem tetszik a csak kártya dolog.

Személyes példa: buszos társasutazáson voltam: lerobbant a busz egy vidéki kis településnél, majd fél napot ott töltöttünk, mire jött a másik busz - ha nem lett volna készpénzem, még egy üveg vizet sem tudtam volna venni. És nem, nem Magyarország volt, nem is Balkán :D

2016. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%

Jó, hát akinek a 21. században ilyen buta hozzáállása van a bankkártyához, az cipelje is magával a százezreket, amíg jól el nem veszíti.


Gratulálok, Kérdező, rengeteg eszed van.

2016. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
Kilenceske, na az eszet nem kellett volna emlegetni, mert tőle esetleg csak a nyaralásra szánt összeget tudják ellopni, de ha a te bankkártyádat emelik el, akkor az egész számlaegyenleged bánja. Kis különbség azért van, nem???
2016. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!