Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha nincs széf a hotelben,...

Ha nincs széf a hotelben, akkor hova rakjátok a pénzt?

Figyelt kérdés
Római vakációra készülünk és a hotel ahova foglaltunk nem rendelkezik széffel, viszont nem szívesen mászkálnánk a városban az összes pénzünkkel. Szerintetek ilyenkor mi a teendő, Ti hova tennétek a pénzeteket?

2016. júl. 13. 10:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Mi is minden nagyobb dolgot kredit kártyával fizetünk, söt nagyobb hotelekbe kötelezö is, hogy legyen, mert minibar és egyebeket csak azzal lehet a végén kifizetni.

De kézpénzt is sokat viszünk, föleg olyan országba ahol ritka a bankkártyás fizetés.

Àltalábn mindenhol van széf(nem is keveset kérnek érte), de ha nem lenne, akkor a böröndbe a börönd zárjával tenném be.

Akik hotelszobákba betörnek gyorsan kutatnak át mindent, és csak apró értékeket mint kp-t vagy égszereket visznek el, egy nagy börnönddel amiröl foggalma sincs, hogy tartamaz-e értéket nem fog rohangálni.

2016. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

"de ha a te bankkártyádat emelik el, akkor az egész számlaegyenleged bánja."


PIN kód,napi limit,letiltás....ezek mondanak valamit??

2016. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

" Nyilván a kp. felvétel is megmarad, de hogy utána azt hogyan és mire költöm el, az lekövethetetlen és senkinek semmi köze hozzá."


Amennyiben a NAV úgy gondolja akkor lesz köze hozzá,hidd el..

2016. júl. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

"de ha a te bankkártyádat emelik el, akkor az egész számlaegyenleged bánja."


PIN kód,napi limit,letiltás....ezek mondanak valamit??"


Nekem igen, mond: mégpedig azt, hogy akkor ott áll az ember 1 szem ft vagy euro nélkül a nyaralás kellős közepén. Hát, akinek ez jó, az csak csinálja... :-)

Én inkább maradok a készpénz- kártya együttesnél :-)


Nyugodtan le lehet húzni, idegenvezettem a spanyol tengerparton, sok mindent megértem:-)

Elmondtuk az embereknek: ebbe és ebbe a boltba ne menjenek, mert ott csak FUTTATOTT aranyat árulnak, eltelt 3 nap és tajtékozva jön az egyik utas, hogy becsapták, átverték, mert ez nem igazi arany, stb. Persze, hogy abban a boltban vásárolt, hiába beszéltünk.


Nos, azt sem véletlenül mondtam, hogy mindig 2 felé legyen a pénz, de hát úgy látszik, a gyakori látogatói még a jótanácsot is lehúzzák.


Nem baj, a csak bankkártyás fazonoknak azt kívánom (ha már a racionális érvekre nem hallgatnak) hogy saját bőrükön tapasztalják meg, milyen az, amikor a technika cserbenhagyja az embert és egy bankkártyával semmit nem tudnak kezdeni :D Ott állnak majd egy fillér nélkül... :D

2016. júl. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Én inkább maradok a készpénz- kártya együttesnél :-)"


Írtam én olyat,hogy egy árva fillért se vigyél magaddal..? :-)

Egyébként a kártyával való visszaélések közel 100%-ban az emberi felelőtlenségre,nemtörődömségre vezethetők vissza.Mint tudjuk a hülyeségre pedig nincs orvosság,lásd az aranyos példád.

2016. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"de ha a te bankkártyádat emelik el, akkor az egész számlaegyenleged bánja."


1. Nem emelik el a bankkártyámat.

2. Ha elemelik, nem ismerik a PIN-kódot.

3. Ha feltörik a PIN-kódot, akkor is van napi limit (kisebb, mint amit a Kérdezőtől valószínűleg el tudnak lopni.)

4. Ha kijátsszák a napi limitet, akkor a bank észleli nagy valószínűséggel a szokatlan tranzakciókat, és tiltja a kártyát, az esetlegesen elemelt összeget visszatéríti. (Erre már volt példa, ami nem kártyalopásból adódott, de a lényeg, hogy leemeltek jogosulatlanul egy összeget, és pontosan az ebben a pontban foglalt dolgokat tette az OTP. Egy forint károm sem lett.)

5. Valószínűleg, amennyiben a 2. pont megvalósul, én magam is a többit megelőzve tiltom a kártyát.

2016. júl. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Jót mosolyogtam, hogy pontokba szedve, szépen megfogalmazva kifejtitek, hogy miért biztonságos a bankkártya, de arra nem veszitek az energiát, hogy egy pillanatra gondolkozzatok. Akik szerint PIN kód nélkül nem lehet mit kezdeni egy bankkártyával, azoknak üzenem, hogy a bankkártya száma rajta van a kártya elején, hátul pedig a CVC kód (a számsor utolsó 3 számjegye) amivel pillanatok alatt lehet vásárolni interneten keresztül. A tolvajok általában szervezetten végzik ezt a dolgot, a következő sarkon ott egy laptop mobilinternettel, proxy-n keresztül csatlakozva (lekövethetetlen) és azonnal ékszereket/drága elektronikai eszközöket vásárolnak pillanatokkal a kártya megszerzése után.
2016. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A CVC kód bármelyik kártyáról lekaparható és megjegyezhető,anélkül pedig semmit nem lehet vele kezdeni. :-D A másik a napi limit amit mobilról bármikor módosíthatok,mind kp felvétel mind vásárlás,amit nyilván úgy állítok be,hogy bármi történik ne fájjon..így a sarki laptopról max egy használt szifon 3 lehet esetleg venni.. :-)
2016. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Béluska2016 ***** válasza:
A bankkártya legnagyobb hátránya nem az amit, a figyelmességgel, tájékozottsággal, beállításokkal ki lehet védeni, ha nem az hogy minden lépésedet figyelik, tárolják. olyan, mint amikor beszélgetsz egy ügyfélszolgálattal, amit rögzítenek már nem 5, hanem 8 évre, közben elmongyák "hogy fel is használják a benne elhangzottakat", a problémádat nem tudják megoldani, és utána még jön 3-5 sms, hogy mennyire vagyok elégedett velük? Hányni tudnék ettől az Új, Modern Európától. A kézpénz, az kézpénz mindenhol a világon! Rádásul az elhagyása és ellopása ellen ugyan azt kell tenni, mint a bankkártyával. Beállítod a napi limitet, menyit viszel magaddal, nem tárolod egyben, ahogy pint se a kártyával, igyekszel nem elhagyni, mint a kártyát. És ebből sehol senki nem fog levonni kezelési költséget, utalási díjat, konvertációs jutalékot, éves fent tartási díjat, és nem kell félnapig keresni, Kínában egy Visa automatát. Persze a maradi hülye, biztos én vagyok.
2016. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!