Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 17 évnyi "szolgálati" idővel...

17 évnyi "szolgálati" idővel 40 évesen hogyan tudnék nyugdíjassá válni most Magyarországon? 40 éves vagyok... Létezik megoldás? Vagy még 23 évet szenvedhetek?

Figyelt kérdés

2023. okt. 12. 22:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%
Fordulj a roma önkormányzathoz, hátha kapsz te is a lopott pénzből.
2023. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

"És mért vállaltok gyereket is még akkor?"


Egyszer élünk, miért hagynánk ki?

Nehogymár más szabja meg mit csinálunk!

2023. okt. 14. 07:45
 13/22 A kérdező kommentje:

"Fordulj a roma önkormányzathoz, hátha kapsz te is a lopott pénzből."


Jó lenne, de nincs "rokonság", ugyan a vezetékneveink cigány eredetűek (Varga, Horváth), de a jegyeinkben nem hordozzuk szinte egyik ágát sem a cigányságnak.


Szóval félek, hogy csak palira vennének a "tesók"...

2023. okt. 14. 07:47
 14/22 anonim ***** válasza:

12: "lassan már farhátra sem futja bérből, fizetésből!"

??? Mit fogtok enni, ha hárman lesztek?

Miből vesztek buszjegyet, cipőt, zoknit, szemüveget, fogtömést, radírt, nyelvtanfolyamot, uszodabelépőt, osztálykirándulást, életmentő műtétet, lakást...

2023. okt. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
12: Miből fizetitek a terhesgondozást, szülést, babaágyat, babakocsit...?
2023. okt. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Az még a jövő zenéje, lehetnék kényszervállalkozó is, ahogy a többi is aki nem vállalja az éjszakát meg az 1000-1900ig tartó nettó óra béreket...


A kínaiak hogy a fenébe csinálják egyébként magyarországon?


Mindnek van egy rakás gyereke meg szinte mindene, de soha egyet se láttam még a saját boltján kívül máshol melózni!


Nekünk jelenleg megvan mindenünk, a helyzet átmeneti, mivel eddig is úgy lett meg ami meglett, hogy meló orrvérzésig meg másodállás javarészt, meg kis ingatlanpiaci szerencse, és némi illegális malőr.


Na ezt nem akarom a jövőben így csinálni, leginkább az elsőt nem.

Nem dolgozhatok havi 300 órákat ha gyerekem meg családom van, különben minek van...

2023. okt. 15. 17:24
 17/22 anonim ***** válasza:

Van ez az ősi maja bölcsesség, nagyapámtól származik, úgy szól, "nem sokat kell dolgozni, hanem okosan".


Vagyunk páran, akik szintén ÉLNI akarunk, gyerekekkel, családdal, élvezni a hobbijainkat, utazni, világot látni.


Ezért kerestünk magunknak olyan munkát, ami ezeket a dolgokat elérhetővé teszi.


Akiknek ez sikerült, azok többnyire vállalkozók (persze, baromira nem mindegy, hogy milyen területen, s hogy milyen a vállalkozás jellege), esetleg network marketing üzletet építenek, vagy épp tőzsdéből és/vagy befektetéseikből származik a jövedelmük.


Nagyon más nincs, mert három lehetőség van. Vagy 1) szegény maradsz, vagy 2) halálra dolgozod magad és akkor talán nem maradsz szegény, de szabadidőd semmi, vagy 3) esetleg alternatívákat keresel, s teszel azért hogy pénzed is legyen bőven, meg szabadidőd is.


Nincs több verzió...

2023. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Kb így, az utolsóhoz kell leginkább nagy szerencse, meg hogy az irigyek ne tudjanak keresztbeteni és a hatóságok se bármit bizonyítani...


Ez van!


Kb mindhárom cipőben jártam már...


Az utolsó rosszab mint az érettségi vizsgadrukk, persze vannak akik már ezt is haláli nyugalommal és rutinnal tolják!


"Róluk szólnak a hírek, velük van tele a sajtó...."

2023. okt. 16. 12:51
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem nagyon érthető, hogy miről írsz, hisz a 17. választ én írtam, s abban csak full legális, adózott dolgok vannak. Nincs miért "keresztbe tenni" meg "bizonyítani".
2023. okt. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Igen igen, én is így szoktam mondani a kihallgatásokon :D
2023. okt. 16. 13:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!