Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most mit csináljak az adó 1...

Most mit csináljak az adó 1 %-kal? (Nav levele lent)

Figyelt kérdés

Kaptam ezt a levelet a NAV-tól amit olyan hosszan fogalmaznak, meg hogy mire a végére érek az elején elfelejtem. (Idézett szöveg csak 1 részlet...)


"Korábbi évben tett nyilatkozata jelenleg nem tekinthető érvényesnek tekintettel arra, hogy Ön szja

bevallást 2022. évre nem nyújtott be, ezért az 1%-os felajánlás alapjául szolgáló adó, és így az 1%

összege nem állapítható meg.

Felhívom szíves figyelmét arra, hogy a 2023. rendelkező évi nyilatkozatának érvényességéről az

adóhatóság akkor tud dönteni, ha Önnek van a 2022. évre vonatkozóan személyi jövedelemadó

bevallása és az alapján meghatározható az 1% alapjául szolgáló adó, és így az 1% összege is. Ha a

rendelkező nyilatkozat figyelembe vételét követő évben - jelen esetben 2024-ben - sem állapítható

meg az 1% összege, akkor a rendelkező nyilatkozata a 2023. rendelkező év vonatkozásában

érvénytelennek minősül, melyről határozattal értesítem. Azonban a soron következő rendelkező

évben - 2024-ben - újra figyelembe veszi az adóhatóság a nyilatkozatot és ismételten megvizsgálja,

hogy megállapítható-e annak érvényessége.

Kérem, hogy ha az elkövetkező években szja bevallást előre láthatóan nem nyújt be (pl. azért, mert

jövedelme csak nyugdíjból származik), akkor a technikai számos kedvezményezettre tett korábbi

nyilatkozatát 2024-ben - a tájékoztató levelek, illetve határozatok ismételt kiküldésének elkerülése

érdekében - szíveskedjék a jövőre nézve visszavonni."


Nem teljesen értem miért írja, hogy 2022 évre SZJA-t nem nyújtottam be.

Jelenleg tanulok, és mindig elfogadom a bevallást, az ügyfélkapun, ami kivan állítva.

Akkor most mi a teendőm?


2023. nov. 27. 21:09
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#10

Nullás volt, azt fogadtam el.

2021 óta tanulok (újra)

Előtte már dolgoztam de 21 szeptember óta nem.


Köszönöm szépen hogy leírtad.

Kezdem érteni, de mégsem 😂

Akkor most hova tudok X-elni hogy automatikusan ne küldjék a semmit amit én nem is kértem?

Agyrém..

Ilyenekre ráérnek

2023. dec. 1. 11:40
 12/24 anonim ***** válasza:
Tényleg hülyeség, ha nincs jövedelem akkor nincs 1 % sem, miért kell nekik ezt tovább ragozni. A jövő májusi adóbevallásnál az 1 %-os nyomtatvány alján majd ikszeld be azt, hogy "a technikai számos kedvezményezettre szóló rendelkező nyilatkozatomat visszavonom."
2023. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Hamarabb nem tudom ezt intézni?

Megpróbálom addig nem elfelejteni... felírom, csodás hogy erre van idejük/emberük... vicc

2023. dec. 1. 14:32
 14/24 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hátha lehet új 1 %-os nyilatkozatot beadni az eszja oldalon.
2023. dec. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
májusban vagy most?
2023. dec. 1. 15:27
 16/24 anonim ***** válasza:
Most. Nem fogok helyetted belépni oda, hogy megnézzem, azért írtam, hogy próbáld meg.
2023. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

nem ismerem az eszja oldalt

én az ügyfélkapun szoktam

nem tudom mire gondolsz pontosan

2023. dec. 1. 20:28
 18/24 anonim ***** válasza:

"Nullás volt, azt fogadtam el."


Jesszusom! Ma már "nullás" bevallástervezetet is készítenek???? Ez tényleg agyrém. Imádják túlbonyolítani azt, ami nagyon egyszerű. SZJA törvény szerint nem kell semmiféle bevallást készíteni, ha nincs bevételed/jövedelmed az adott évben. Akkor minek generálnak ehhez még tervezetet is? Persze ettől még - szórakozásból - csinálhatsz a semmiről bevallást, de minek???????


Ezen az elven az összes újszülöttnek készíthetnének nullás tervezetet...


Hogy ez a kormány mennyi f@szságot kitalál. El tudom képzelni, mennyit szenvednek ilyen baromságoktól az ügyintézők is.

2023. dec. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem értem mi és miért történik....
2023. dec. 2. 08:49
 20/24 anonim ***** válasza:

18. Valószínűleg azért csinálják meg a nullás tervezetet, mert a kérdezőnek korábban volt keresete az elmondása szerint és ezek szerint volt bevallása is.

Ha munkabérből nincs jövedelme valakinek, az még nem azt jelenti, hogy mást, pl. lakás bérbeadás, ingatlaneladás stb. nem kell bevallani. Ilyenkor a nullás bevallást ki kell egészíteni ezekkel a jövedelmekkel. Valószínűleg annak, aki még sosem dolgozott, nem csinálnak nullás bevallást.

2023. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!