Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most mit csináljak az adó 1...

Most mit csináljak az adó 1 %-kal? (Nav levele lent)

Figyelt kérdés

Kaptam ezt a levelet a NAV-tól amit olyan hosszan fogalmaznak, meg hogy mire a végére érek az elején elfelejtem. (Idézett szöveg csak 1 részlet...)


"Korábbi évben tett nyilatkozata jelenleg nem tekinthető érvényesnek tekintettel arra, hogy Ön szja

bevallást 2022. évre nem nyújtott be, ezért az 1%-os felajánlás alapjául szolgáló adó, és így az 1%

összege nem állapítható meg.

Felhívom szíves figyelmét arra, hogy a 2023. rendelkező évi nyilatkozatának érvényességéről az

adóhatóság akkor tud dönteni, ha Önnek van a 2022. évre vonatkozóan személyi jövedelemadó

bevallása és az alapján meghatározható az 1% alapjául szolgáló adó, és így az 1% összege is. Ha a

rendelkező nyilatkozat figyelembe vételét követő évben - jelen esetben 2024-ben - sem állapítható

meg az 1% összege, akkor a rendelkező nyilatkozata a 2023. rendelkező év vonatkozásában

érvénytelennek minősül, melyről határozattal értesítem. Azonban a soron következő rendelkező

évben - 2024-ben - újra figyelembe veszi az adóhatóság a nyilatkozatot és ismételten megvizsgálja,

hogy megállapítható-e annak érvényessége.

Kérem, hogy ha az elkövetkező években szja bevallást előre láthatóan nem nyújt be (pl. azért, mert

jövedelme csak nyugdíjból származik), akkor a technikai számos kedvezményezettre tett korábbi

nyilatkozatát 2024-ben - a tájékoztató levelek, illetve határozatok ismételt kiküldésének elkerülése

érdekében - szíveskedjék a jövőre nézve visszavonni."


Nem teljesen értem miért írja, hogy 2022 évre SZJA-t nem nyújtottam be.

Jelenleg tanulok, és mindig elfogadom a bevallást, az ügyfélkapun, ami kivan állítva.

Akkor most mi a teendőm?


2023. nov. 27. 21:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
17. Biztos, hogy nem az "ügyfélkapun" csinálsz bevallást, hanem ott bejelentkezel és az ügyintézéshez átirányít az eszja oldalra.
2023. dec. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Olyan nem lehet, hogy valaki dolgozott?

Aztán vissza megy nappalira tanulni 2 évet és abban a 2 évben nincs keresete?


Tudom, itt mindent be kell(ene) jelenteni.

De sokan vannak, akik nem teszik...

Nálam nem ez a helyzet, hanem az, hogy családi okokból kifolyólag iskola mellett nem tudtam dolgozni is

2023. dec. 2. 12:02
 23/24 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg azért csinálják meg a nullás tervezetet,"


Sejtettem, de ez akkor is baromság.


Gondolj bele: Ha nem hagyod jóvá a semmiről a tervezetet, akkor is lesz egy végleges bevallásod a semmiről. Ez innentől kezdve bármikor generálhat felesleges problémákat. Ugyanis nem mindegy, hogy utólag kell adott esetben készítened egy bevallást arról az évről, vagy a már végleges bevallással kapcsolatban kell önellenőrzést végezned. Szerinted ki fog ezen igazodni bármelyik adózó is?

Minek bonyolítani az egyszerűt feleslegesen?

2023. dec. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Olyan nem lehet, hogy valaki dolgozott?


Aztán vissza megy nappalira tanulni 2 évet és abban a 2 évben nincs keresete?"


Miért ne lehetne?

Nem ezen megy az agyalás, hanem azon, hogy minek készítenek bevallási tervezetet arról az adóévről, amikor nincs is mit bevallanod?

2023. dec. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!