Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esetben mit mond a...

Ebben az esetben mit mond a törvény? Többi lent

Figyelt kérdés

A kérdés fikció. Ha állami juttatásokból (pl. fogyatékossági támogatás, rokkantsági járadék) összespórolok egy nagyobb összeget, mert pl nemcsak ezekből élek vagy van aki eltart, és ebből az összegből később veszek egy értékes tárgyat vagy bármi látványosat csinálok, megkérdezheti a Nav, hogy honnan volt erre pénzem? És ha igen, akkor rendben lesz így, hogy ezekből spóroltam?

Vagy ha ezt a spórolt pénzt otthon tartom kézpénzként, azután kell adót fizetnem egy bizonyos összeg fölött?



jan. 6. 20:31
 1/8 Fsms ***** válasza:
75%

Ha tudod bizonyítani a pénzed eredetét , akkor nincs gond.

Nyilván aki eltart annak a bevallott jövedelme ezt lehetővé teszi.

jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

“otthon tartom kézpénzként”


Kézpénz nem létezik.

jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2

Kötekedni én is tudok.

jan. 6. 22:50
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Elhiszem, de nem értem hogy ezt miért nekem írtad.
jan. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

3


Kötekedés helyett azt is írhattad volna, hogy köszönöm.

jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

"Vagy ha ezt a spórolt pénzt otthon tartom kézpénzként, azután kell adót fizetnem egy bizonyos összeg fölött?"


Miért kellene? Általában elfogadott, hogy valakinek adózott jövedelemből van otthon készpénze.


Ha mégsem, akkor nyilván valamelyik évi SZJA bevallásban szerepeltetni kell, és akkor máris teljesül az előző feltétel.


"megkérdezheti a Nav, hogy honnan volt erre pénzem? "

Nyilván igen, ha valamilyen nyomozás van ellened, vagy az ellen, aki elvileg eltart.


De úgy önmagában már évek óta nincs vagyonosodási vizsgálat, mivel a kormányközeli emberkék sorban buknának meg, így a saját érdekükben eltörölték azt.

jan. 7. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem kevésbé vagy ezzel célkeresztben. Régebben a vagyonosodási vizsgálatok idején erre bukott a NAV.

Otthon tartott készpénz után miért kellene adózni. Adózni akkor kell, amikor a pénzt szerezted. Ha tudod igazolni, hogy honnan van, akkor nincs para.

Mindenesetre otthon ne tarts sokat:

- bármi történhet vele....

- elinflálódik. Bár most sokan le fognak ugatni, de jobban teszed, ha berakod a kincstárhoz állampapírba. Legalább kamatozik, és nincs semmiféle költsége, mint a bankoknál. És nem kell félni, a NAV magától nem lát rá a számládra, csak akkor, ha vizsgálat indul ellened, de akkor úgyis tudják még azt is, hogy milyen színű bugyit viselsz :(

jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"megkérdezheti a Nav, hogy honnan volt erre pénzem?"


A NAV bármikor megkérdezheti, de nem sűrűn szokta.


"ha igen, akkor rendben lesz így, hogy ezekből spóroltam?"


Amennyiben igazolható forrásból származik, amit összespóroltál, akkor nem lesz vele gondja.


"mert pl nemcsak ezekből élek vagy van aki eltar"


Amíg az egyéb forrásaid legálisan igazolhatók, addig nincs gondja vele a NAV-nak. Viszont, ha gyanúsan sok "innen is ajándékba kaptam, ott se adtam számlát" kerül elő, akkor az már lehet illegális jövedelem.


Az, hogy más tart el is lehet legális, meg illegális. Ki és miért tart el, milyen kapcsolat, vagy szerződés rendezi azt, hogy ő eltart téged?


Ha egy csinos fiatal nőt csak úgy önzetlenül "eltart" egy idősebb férfi, az elég gyanús, hogy inkább eltitkolni próbált illegális üzleti tranzakció, mintsem legális emberi kapcsolat két fél között...

jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!