Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mitől lesz egy számla hiteles,...

Mitől lesz egy számla hiteles, érvényes?

Figyelt kérdés

Programozó vagyok, egyelőre itthoni gyakorló projektben egy webshopon dolgozom és most jutottam el odáig hogy hogyan is kellene NAV-kompatibilissé tenni a rendelés folyamatát.

Először is: egy számla mitől lesz hiteles? Ha én a weboldalon kreálok egy PDF-et és azon megjelentetem az összes kötelező elemet akkor az már egy hiteles számla?

És egy számlával mit kell kezdeni? Online kell a vásárló rendelkezésére bocsátani vagy nyomtatott formában (is)? Gondolom továbbá nekem is kell belőle egy másodpéldány nem?



jan. 19. 20:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Általánosságban a számlának 24 órán belül a megfelelő adatszolgáltatás keretében (a megfelelő XML formátumban) a NAV-nál kell lennie (bejelentett számlázó program, stb.). Nem ennyire egyszerűen működik ez, hogy kreálsz egy PDF-et a kötelező tartalmi elemekkel és kész. A számlatömbből kiállított számláknál még annyival meg van bonyolítva a helyzet, hogy ott kézzel kell felpötyögnöd a tartalmát a NAV-os oldalra.
jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!