Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Örököltem sajnos egyenes ágon...

Örököltem sajnos egyenes ágon egy tanyát amit eladtam, viszont nem házat szeretnék belőle venni, hanem el szeretném költeni magunkra, kocsira, vállalkozásra. Mennyit kell adóznom ha nem hàzat veszek a tanya árából?

Figyelt kérdés
Természetesen megyek adótanàcsadóhoz, csak addig is itt megszerettem volna kérdezni a hozzáértőket. Köszönöm szépen.

jan. 28. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
15% SZJA
jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:

Szerintem is, ahogy 1-es írja.

De nem a teljes eladási ár után, hanem az ár és az örökléskori érték különbségét szorozva.

jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy irtatok. A második hozzászólótól szeretném kérdezni, hogy mi van akkor ha 25 millióra becsülte fel az ottani jegyző vagy ki, aki ezt intézte, de 20 millióert adtam el. Tehát kevesebbért mint amit ők becsültek. Ilyenkor mi a helyzet?
jan. 28. 12:25
 4/7 krwkco ***** válasza:

"ha 25 millióra becsülte fel az ottani jegyző vagy ki, aki ezt intézte, de 20 millióert adtam el."

Akkor nincs SZJA fizetési kötelezettséged. De nem tudsz semmilyen adókiegyenlítést, csökkentést vagy visszaigénylést kérni ennek alapján.

pl. [link]

jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget,így már világos és érthető.
jan. 28. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha kevesebb összegért adtad el, mint a hagyatéki leltár szerinti értéke volt, akkor nincs "hasznod" (adózatlan jövedelmed), így SZJA fizetési és bevallási kötelezettséged sincs. Ami dolgod van vele: Az adó elévülésének idejéig megőrizni a vele kapcsolatos iratokat. Hagyatéki, adásvételi szerződés stb. Hátha utólag ellenőrizné a NAV, hogy valóban nem kellett vele foglalkoznod.


Ugyanez lett volna a történet, ha másik ingatlant vettél volna belőle. Még akkor is, ha netalántán keletkezett volna belőle adóköteles bevételed/jövedelmed. De nem keletkezett...

jan. 29. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget! :)
jan. 30. 01:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!