Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi járulékkedvezményt mi...

Családi járulékkedvezményt mi alapján számolják?

Figyelt kérdés

Ha igénybe vettem év közben a családi adókedvezményt, mitől függ, hogy tudok-e a visszatérítésnél visszaigényelni járulékkedvezményt?

Ezt hogy számítják?



febr. 1. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha évközben megkaptad az összes kedvezményt, ami járt, akkor már nem tudsz utólag igénybe venni.
febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Anno kaptam vissza, mert hogy nem tudtam év közben kimaxolni, ami járt volna, de ez jópár éve volt, így nem emlékszem, hogyan működik.

Nem véletlen tettem fel a kérdést.

febr. 1. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni mennyi az alapod. Meg kell nézni mennyi kedvezmény jár. Meg kell nézni mennyit vettél igénybe év közben. Ha ezek megvannak lehet válaszolni a kérdésedre.
febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha év közben igénybe tudtad venni az összes kedvezményt SZJA adóalapból akkor már nem tudsz igénybe venni külön járulékkedvezményt a bevallásnál. Ha nem tudtad maximálisan igénybe venni SZJA adóalapból az összes kedvezményt és a családi adókedvezményes nyilatkozatban jelezted, hogy nem kéred a járulékkedvezmény-t év közben, vagy még a járulék sem volt elég, hogy havi szinten igénybe vedd az összes kedvezményt, akkor tudod érvényesíteni majd májusban az SZJA bevallásban, egy összegben.
febr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!