Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol találok tájékoztatást a...

Hol találok tájékoztatást a 7-es adószám adózási kötelezettségéről?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

2011.02.11.

Tájékoztató az adószámos magánszemély foglalkoztatásával összefüggő kötelezettségekről

[link]

2011. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.. ez is hasznos. Bár nem pont arról szól ami érdekel, vagyis akkor lehet, hogy nem értem, de átnézem még egyszer. Ez az adószámos magánszemély foglalkoztatása. De nem én foglalkoztatok ilyen embert, hanem most lettem ilyen... és gyakorlati kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban:

Hogy hogyan kell számlát adnom (hány százalékot kell adózni az összegből amit keresek, mikor és hogyan, tehát negyedévente? évente? vagy ha a költségeim és a bevételem kiegyenlítik egymást, akkor kell-e vagy nem.. ennek mi a menete?) A papíron ez vagyok: "Kizárólag közérdekű, vagy egyéb speciális jellegére tekintettel adómentes tevékenységet folytatok" mit és hogyan kell így adóznom? Milyen lenne, ha alanyi adómentes lennék? mi a különbség?


Mennyi tevékenység fér bele ebbe a kategóriába, tudom hogy a lényeg, hogy nem rendszeres, de mennyi bevételig, mikor váltsak ki vállalkozói igazolványt? ha több a hasznom, mint a költségem? akkor már vállalkozói kell?


Tudom nagyon hülye vagyok ebben a témában... de szeretném tudni :)

2011. máj. 4. 10:00
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Összevontan adózik a jövedelmed, 16 % személyi jövedelemadót kell fizetned utána. Nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy negyedévente előleget kell fizetned.

A jövedelem=bevétel-költség.

Kétféle költségelszámolás létezik:

a tényleges, számlával igazolt költségedet vonod le a bevételből, vagy 10% költséghányadot. Ez utóbbit számla nélkül teheted. Nyilván az előbbit akkor érdemes választani, ha a tényleges költséged több, mint a bevételed 10%-a.


Közérdekű, vagy egyéb speciális jellegére tekintettel adómentes tevékenység (régen tárgyi adómentességnek hívták): azt jelenti, hogy vannak bizonyos tevékenységek (pl:oktatás, művészeti tevékenységek), amik nem áfa-kötelesek. Az áfa törvényben fel vannak sorolva ezek a tevékenységek.

Alanyi adómentesség: amikor maga az alany nem tartozik az áfa körbe, tehát akármilyen tevékenységet végez, azután áfa-t nem kell fizetnie, de levonnia sem szabad.


Ezek szerint nem alanyi adómentességet választottál, pedig inkább azt kellett volna. Így áfa bevallást is kell adnod.


Vállalkozóit akkor kell kiváltanod, ha rendszeresen, üzletszerűen végzed a tevékenységed, sem a bevétel, sem a haszon nem befolyásolja.

2011. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

És ami még fontos: az első válaszoló által linkelt tájékoztató.

Nem mindegy ugyanis, hogy a megbízó vállalkozás vagy magánszemély.

2011. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Azt hiszem, kezdek tisztábban látni. :)


Amúgy furcsálltam, hogy először az alanyi adómentességet jelöltették be velem az apehnál, csak akkor valami hiányzott és még egyszer el kellett mennem, másodjára pedig már ezt a közérdekű speciális jellegű cuccot. Ez a tevékenységtől függ gondolom. Még ebben is bizonytalan vagyok. Nekem már háromfélét mondtak, hogy mibe tartozom :). Úgyhogy biztosan változik még.

2011. máj. 5. 21:36
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha beadtad az igénylést, és megvan az adószámod, az már nem változik. Az adószám így néz ki:xxxxxxxx-y-zz.

Ha az y helyén 2-es szám szerepel áfa körös vagy, ha 1-es alanyi mentes.

2011. máj. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az Y helyén nekem 1-es van. de a papíromon (pontosan a harmadik oldalon a 6.os pontban) ez van:



"Áfa mentesség ( áfa fizetésére nem kötelezett)" (ennek van 5 pontja, szerintem mindegyik áfamentességet jelent, ezek:)


1. Kizárólag közérdekű, vagy egyéb speciális jellegére való tekintettel adómentes tevékenységet folytatok ... ( X, tehát ez vagyok)

2. Alanyi adómentességet választok

3. ...

4. ...

5. ... (mindegy ezek mik)

2011. máj. 6. 14:27
 8/8 A kérdező kommentje:

Ja és 0 bevétellel mi a helyzet? Akkor is kell adóznom?


Nagyon köszönöm a válaszokat :)

2011. máj. 6. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!