Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakásvásárlási illetékre az...

Lakásvásárlási illetékre az apeh a szja kedvezményemet betudhatja?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy ha lakásvásárlás utáni illetékemre kedvezményt és kamatmentes részletfizetési lehetőséget kértem, de elhúzódik már jóideje és közben több évre visszamenőleg személyijövedelem adómból adójóváírásomból és adókedvezményből több, mint pénzt kérhetnék vissza, mint az illetéktartozás, akkor beszámíthaja-e az apeh az illetéktartozásomba az én adójóváírásból származó szja visszaigénylésemet vagy nem?nem adnak elengedést azért, mert több a szja visszaigénylésem, mint a az illeték

2006-től húzódik az ügy......ezalatt gyűlt fel annyi adójóváírás és lakáshitel törlesztési adó kedvezmény, mint az illeték....

miért van az,hogy nekem kevesebb illetékkedvezményt adnak,mint a főnökömnek, aki négyszeresét keresi, mint én?


2010. dec. 13. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A folyószámlád egyes adónemein mutatkozó tényleges túlfizetés összegéből kérhetsz átvezetést az illeték számlára. Kérj egy adófolyószámla egyenleget, nézd meg, mennyi túlfizetésed van és írj egy átvezetési kérelmet. Fenn van a nyomtatványa az APEH honlapján.
2010. dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretném átvezetni. Meg szeretném kapni és havonta törleszteni az illetéktartozásom és kedvezményt is szeretnék, amit le is írtam még 2006-ban,de nem reagáltak rá csak most...amikor már elérte a szja visszaigénylésem az illeték összegét...direkt megvárták ezt...ja, és fizessek kamatot is az elmúlt 4 évre,amíg nem válaszoltak...ha 2006-ban válaszolnak a kérvényemre, akkor még nem volt semmiféle adóvisszaigénylésem, akkor kaphattam volna elengedést, mint mindenki más....de most, hogy megvárták míg eltelik 4 év és addig nem fizették ki nekem az adójóváírást akkor most nem akarnak se elengedni, se szja visszatérítést fizetni...ez hol igazságos?
2010. dec. 13. 16:02
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem fizetheted részletben, ugyanis az adófolyószámlád fő összege nem mutat tartozást, így nincs mit részletben fizetni.

Nem fognak kiutalni egy forintot sem egészen addig, amíg bármelyik adó- vagy illetéknemben bármilyen összegű tartozásod is van.

Az adóvisszatérítést az illetékkel csökkentett összegben fogod megkapni. Még csak átvezetést sem kell kérned, fog róla határozat érkezni, hogy átvezették. De gyorsabb, ha te intézkedsz.

Az pedig, hogy ki és milyen mértékű illetékkedvezményt vagy illetékelengedést kapott nem igazán "rád tartozik". Ez egyéni mérlegelés alapján kerül meghatározásra, tehát teljesen az ügyintézőtől függ...

2010. dec. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mármint, hogy hasraütésszerűen? Mert ugye, a főnököm, az főnököm, azaz több a fizetése....és nagyobb is a lakása is, amit vett...ráadásul csak kiadja albérletbe, nem azért vett hitelre lakást, hogy legyen hol laknia...ő mért érdemel nagyobb %ú kedvezményt, mint én? azért, mert főnök?

a páromnak duplája a fizuja, mint az enyém és ő is több %nyi elengedést kapott, mint én...miért? azért, mert férfi?

2010. dec. 13. 19:15
 5/11 A kérdező kommentje:

akkor ezt törvényesen csinálhatják, hogy direkt nem válaszolnak több évig, hogy hátha összegyűlik pld szja-ból az adóvisszaigénylésekből az illeték összege...gyedből lehúzzák,szégyen....egy idióta voltam, hogy nem kértem havontként az adójóváírást, hanem év végén a bevallásban kértem....aki meg vezető, azt támogatják, hisz az rászorul


azt is csinálhatják, hogy többen félrevezetnek? szinte hetente beszéltem az ügyintézőkkel, de csak egymásra mutogattak, hogy most épp miért nincs határozat...azt, hogy erre az időre, míg ők mutogatnak, nekem kamatot kell évekre fizetnem, azt mondták, hogy nem kell...mégis most beterhelték, mintha egy lusta vagy tolvaj lennék, aki nem akar fizetni...igaziból csaknem értem, hogy akinek jobban megy, azt miért segíti m ég az állam is jobban...miért nekem kell többet fizetni, akinek kevesebb a havija...

2010. dec. 13. 19:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Maguktól megcsinálják az átvezetést? de akkor az utóbbi 3 évben miért nem csinálták meg?
2010. dec. 13. 19:23
 7/11 A kérdező kommentje:
azt se értem, hogy miért van az,hogy vkinek 60npon belül válaszolnak...nekem meg 4-5 év...
2010. dec. 13. 19:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzuk:

Az APEH nem vezet félre. A hivatalos állásfoglalásuk is úgy végződik, hogy az állásfoglalásban közöltek tájékoztató jellegűek, jogot nem alapítanak, az nem kötelező érvényű. Akkor gondolom egy sima ügyintézői tájékoztatástól se várj mást.

Ez pedig "egyértelműen definiált", hogy a fizetési határidő és a részletfizetési határozat jogerőre emelkedése között eltelt időre fizetni kell kamatot. Ezt nem csak veled, mindenkivel így csinálják.

A részletfizetési lehetőség, elengedés ismét mondom, hogy méltányosságtól függ. Az adott osztályvezető adott pillanatban érvényes "megnyilvánulásán" múlik. Így kaphat az akinek sok van, és nem kaphat az akinek meg kellene...

A válasz ideje nem törvényszerű. Nem igazán húzhatják eddig. De mit tehetsz? Annyit, hogy írsz egy kérvényt, melyben leírod a panaszod és ecseteled a dolgokat (hozzáteszem, illetékköteles!), aztán ezt jól elbírálják, és elutasítják, mivel az adófolyószámládon ott a pénz, csak nem jó adónemen. Ilyenkor részletfizetést sem állapítanak meg, hanem mint mondtam, átvezetnek.

Három évig azért nem tették, mert nem volt jogerős határozat arra, hogy most részletfizetés van vagy nincs részletfizetés.

Megjegyzendő, hogy három év alatt 36 hónap telt el, ez idő alatt havi részletekben fizetve - önkényesen - valószínűleg már rég túl lennél a tartozáson.

2010. dec. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha kb 40x elmondták nyomatékosan, hogy ne fizessek be semmit, amíg nincs határozat, akkor miért kellett volna hülyét csináljak magamból, hogy beadok egy kérvényt és mégis befizetem annak ellenére, hogy kérik, hogy ne tegyem....ki az, aki ilyet tesz, hogy befizet valamit, amit kér vizsgálni és közben ellentétjét csinálja, mint amire kérik?


Adott pillanatbeli megnyilvánulás? Azaz, ha rossz kedve van, akkor nem ad olyannak, aki bérből és fizetésből él, míg ad annak aki a negyedik lakását veszi meg, hogy kiadhassa albérletbe ( kamatmentes dolgozói banki kölcsön)?ezért tart itt az ország, mert ilyenekre költik a pénzt...hogy lehet egy állami cégnél a jókedv kérdésére bízni ezt?


Volt részletfizetési határozat. A csökkentést nem bírálták el! mert ügyintézői tévedés, mulasztás történt, kiamradt, nem vette észre stb...mégsem vezették át! akkor, miért?



Ha bemegyek és többszöri egyeztetés több ügyintézővel ad egy állítást...majd ennek ellentétje történik,akkor ez mi, ha nem félrevezetés?


Nem értem..akkor ott egy ügyintéző olyan, mintha beszélgetnék valakivel az utcán, mert semmi következménye annak,amit mondanak és tesznek? vagy mit jelent amit írtál az első bekezdésben?

2010. dec. 14. 14:03
 10/11 A kérdező kommentje:
Te az apehnál dolgozol kedves utolsó, hogy ilyen jól tudod? Jó neked, mert így mindent jól átlátsz és nem hiszed el, ha hülyeségeket mondanak, hitegetnek, olyat állítanak sorozatban, ami nem valós. Remélem, veled, veletek, nem történik ilyen.
2010. dec. 14. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!