Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mik a törvények az internetes...

Mik a törvények az internetes eladásokból származó bevételre?

Figyelt kérdés

A tervem az, hogy készítek egy weboldal sablont, majd tovább árusítom, magánszemélyként. Ez mind működne is, viszont nem szeretnék bajba kerülni azért, mert nem vagyok tisztában az erre vonatkozó törvényekkel.


Igazából több dolog is befolyásolja gondolom, hogy hogyan kell adóznom, az interneten rengeteg cikket végigolvastam és sajnos mind csak használtcikkekről / teljesen más szituációkról számoltak be, egy olyan normális cikket nem találtam ami "kézzel nem fogható" termékekről szólna, például az én weboldalsablonomról amit nem kell postáznom sem, szimplán eljuttatni valahogyan a vevőknek, akik egyébként valószínűleg külföldi, az esetek nagy részében az európai unión belülről származó magánszemélyek lennének akikkel lehet, hogy egy szót sem kell beszélnem, csak egy automatikus rendszerrel vásárolják meg a terméket. Munkaviszonnyal jelenleg nem rendelkezem, a havi/évi bevételben sem lennék biztos, de 6 millió forint alatt lenne az száz százalék.


A kérdésem igazából az, hogy végezhetek-e ilyen tevékenységet magánszemélyként, a bevétel hány százalékát kell adóznom és hogyan, továbbá milyen lépéseket kell megtennem annak érdekében, hogy belevághassak?


A válaszokat előre is köszönöm!


- Sándor


2017. jan. 20. 02:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Végezhetsz ilyen tevékenységet főállású egyéni vállalkozói kiváltásával (minimum havi 50 ezer ft az adója, KATA), közösségi adószám, Áfa mentes vagy ÁFás, stb. Egy könyvelővel kell először átrágni ezt az egészet, hogy minden szabályos legyen.
2017. jan. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy sablonnal nem fogod eltartani a vállalkozást. Ehhez több tucat kellene és támogatást is kellene adnod. Hogy lássák a leendő vevő, hogy nem csak árulod, hanem ha gond van a sablonnal, segítesz is.


Amíg nem indul be, addig társulhatsz is céggel vagy vállalkozóval, így ha köttök egy szerződést, akkor a vállalkozás árulja, te pedig megkapod a részed az eladásból. (Persze úgy, hogy ne tudjanak átvágni, saját tárhelyeden saját domained legyen, és lásd a fizetéseket is, pl. paypal.)

2017. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xswerdy ***** válasza:

nincsenek külön szabályok az internetes értékesítésre. A használt cikkre onatkozó infók sem internet specifikusak.


Szóval ami infót egy normál vállalkozásról találsz, azt használhatod.

2017. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!