Jogosultak vagyunk igy a babavaro hitelre?

Figyelt kérdés

Rolam:egyetemista vagyok, tehat 3 ev tb jogviszonyom megvan. Munkahelyem/fizetesem nincs,csupan egy keves a diakmunkabol.

Parom:egy eve van hatarozatlan ideju szerzodeses munkahelye, elotte szinten egyetemista volt,tehat a 3 ev folyamatos tb neki is megvan. Az o keresete szerzodes szerint 500 ezer brutto,viszont kap potlekokat stb,igy legrosszabb esetben is 360ezer korul keres,de ha pl az utolso 3 honapot nezik,ott 400ezer Ft folotti fizetesei voltak. Hazasok vagyunk,van bejelentett lakcimunk az orszagban. En 21,parom 26 eves. Ja,es januarban erkezik a baba. Baj,hogy nekem meg nincs semmilyen jovedelmem?


2020. júl. 29. 13:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Az egyetemi TB nem megfelelő a babaváróhoz, azt hiszem, abból csak félévet lehet figyelembe venni.


Előbb dolgozni kellett volna és megteremteni az alapokat, nem babázni. Más adójából akarsz úgy gyerekezni, hogy te még jóformán be sem fizettél semmit...?

2020. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nappali kepzes beleszamit,en meg ugy tudom.



“legalább az egyik házasfél legalább 3 éve folyamatosan


a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) 5. §-a alapján biztosított,


a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali képzésben tanulmányokat folytat, vagy


az f) pont fa) alpontjában foglaltaknak megfelelő házasfél kereső tevékenysége alapján valamely más állam társadalombiztosítási rendszerének hatálya alá tartozik”.

2020. júl. 29. 14:24
 3/19 anonim ***** válasza:
Ez sima ügy.
2020. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bankban kérdezd meg, ott jobban meg tudják mondani. Első körben elég, ha telefonon felhívod őket.
2020. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Passzív felev is beleszamit tb-be? Azt tudom, hogy az ido alatt is fizeti a suli, de babavaronal nem gond?
2020. júl. 29. 14:58
 6/19 anonim ***** válasza:
De, gond.
2020. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A passzív félév nem számít bele, de egyébként a megszakítás nélküli nappali jogviszonyos TB igen.
2020. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Nagy ötlet amúgy állambácsitól azt ösztönözni, hogy a nők az egyetemről kiesve ne dolgozzanak egy percet se, csak potyogtassanak három gyereket, de izibe.
2020. júl. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
#8: mert mi baj ezzel? Majd dolgozik utána. Nem látom miért jobb dolgozni 2-3 évet aztán több év szünet és újra munka. Szerintem teljesen rendben van az is, ha előbb szül és utána dolgozik.
2020. aug. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem érted, mi a gond egy 30 éves pályakezdő, háromgyerekes nővel a munkaerőpiacon? Tényleg? Az, hogy nagyon nehezen fog tudni elhelyezkedni.


Ha dolgozna előtte pár évet, akkor legalább lenne hová visszamenni.

2020. aug. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!