Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lehet kivenni a bankból?

Érdemes lehet kivenni a bankból?

Figyelt kérdés

Ha még ennél is jobban eldurvul a helyzet tőlünk keletre, osszeomolhat a bankrendszer? Vagy korlatozhatjak nálunk is a készpénz felvételt? Esetleg szimplán elkezdi mindenki kivenni és idővel már nem marad?


Érdemes lenne mostanában kivenni a bankban tartott pénzemet? Biztonság kedvéért...


2022. febr. 25. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem.

Ukrajnaban sem omlott ossze a bankrendszer a ruszki tamadastol fuggetlenul sem.


Akkor lehet egyedul erdemes kivenni, ha pl. a Sberbank ugyfele vagy, vagy valamely leanyvallalatae.

2022. febr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy lenne egy összeomlás esetén, a készpénz ugyanúgy értéktelenné válnak, mint a bankban lévö. De erröl szó sincs, nem kell hülyeségeken törni a fejed.
2022. febr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól omlik össze, ha minden félhülye kiveszi a pénzét, mert pánikol.
2022. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, Ukrajnában sem omlott össze a bankrendszer. Sőt Szíria, Líbia, Afganisztánban sem, a valuta sem omlott össze.
2022. febr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Itt az 1. és 3. választ olvassátok el.


Az első aki szerint a Sberbankból érdemes kivenni a pénzt totál ostobaságokat ír.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2022. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy omlana ossze... 2008 ba se omlott
2022. febr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

#1 voltam, #5-os lehulyezett, itt a mai hir:

“Hétfőtől 2 bankszünnapot rendelt el a Magyar Nemzeti Bank a magyar #Sberbank-nál a pénzintézet kérésére, írja az #MNB. (mert csődöt jelenthet az orosz bank közép-európai leányvállalata).

A bank ügyfelei nem tudnak számlaműveleteket indítani, bankkártyájukat használhatják.”


A korlatozasokat meg be sem vezettek, de mar nem is tudod elutalni a penzedet. Na vajon mi lesz, amikor a SWIFT-bol is kizarjak oket?

2022. febr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

#5, “ Az első aki szerint a Sberbankból érdemes kivenni a pénzt totál ostobaságokat ír.”


Na, kedves “okos” baratom, meg mindig hulyeseget irtam?

Sberbank vegfelszamolas alatt…

[link]

2022. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó kettőnek:

5. válaszoló vagyok.


Most olvastam amit írtatok.


Nézzétek már meg az időpontokat, hogy én mikor írtam amit írtam és mikor jöttek az első hírek, hogy bajban van a Sberbank magyarországi leánya!



Hiába próbálod itt most előadni, hogy te mennyire okos voltál, utólag.


Illetve aki végfelszámolást ír, ha csak nem elgépelte, az ne nagyon mondjon semmit.

Végelszámolás van vagy felszámolás.

Állati nagy különbség van a kettő között.



Nem csak jogilag, hanem neked mint ügyfélnek sem mindegy. Hogy van-e reális esély a követelések megtérülésére vagy nincs.


Egyébként az, hogy végelszámolás indult, nem felszámolás, sok mindent megmutat önmagában is.


Teljesen más játszódott le mint a takarékszövetkezeti csődök esetében.


Ha feszült, aggódó ügyfél vagy, megértem, hogy ingerültebb vagy és nem akarom a problémádat tetézni.

Ha okoskodni akartál, a hozzáértőt leszólni, mert a neten névtelenül lehet, akkor annyi is vagy.



Válaszoltam egy másik kérdésnél is valaki másnak, bemásolom ide, nem akarom újra gépelni.



De gondolom erre meg úgy reagálnál, hogy "tök mindegy, hogy mit beszélek, becsődölt, nem lett igazam".



Az már elég sokat mutat, ha valaki ért is hozzá, hogy a Sberbank végelszámolás és nem felszámolás alá került.


A magyarországi Sberbank évek óta nyereséges volt és ami még fontosabb, LIKVID volt.


A SZOLVENCIÁJÁT az rombolta le nagyon rövid idő alatt, hogy rengeteg tőkéjét tartotta Ausztriában, a tulajdonos Sberbank Europe AG-nál, amelyik illikvid lett.


Utána a roham ahogy az ügyfelek szaladtak a pénzükért félelmükben gyorsan rombolta le a likviditását is.


Illetve az MNB monitoringja ekkor már jelezte, hogy a folyamatok miatt illikvid lesz nagyon gyorsan.


Ha már az lett volna, akkor március 1-jén délelőtt még nem olyan intézkedéseket hozott volna az MNB, hogy 7 000 000 ft-ban maximálja a betétfelvételt, majd este visszavonta az engedélyét.


A magyarországi Sberbank mérlege bőven egészséges volt, csak a meglévő tőkéjének jelentős részéhez nem tudott hozzáférni az anyabank csődje miatt.


Hiába volt neki bőven elég tőkéje.


Így már érted?


Ha a tulajdonos osztrák bank nem lett volna fizetésképtelen, akkor a magyar leány engedélyét sem vonták volna vissza.



Egy bank esetén teljesen más is lehet a csőd mint egy más vállalat esetén.

Nyereséges cég is becsődölhet gyorsan.


És úgy is csődbe juthat, hogy éppen az adott pillanatban likvid, de nem szolvens. Akár a hitelkihelyezések, akár a saját tőke okán.



A végelszámoló és a jegybank, mint felügyeleti hatóság is elismerte, hogy jó minőségű a hitelportfólió.


Az anyabank csődje előtt abszolút nem volt csődre utaló jel.

A szigorúan auditált beszámolókban, mérlegekben nem találtak gondokat és azóta sem másította meg a hatóság ezt az álláspontját!


Tehát előre nem volt látható a helyzet.


Egyébként ugyanez történt a horvát és szlovén leánybankokkal is.


Jó pár dolgot el lehetne még mondani, hogy mitől volt a helyzet teljesen más mint például a takarékszövetkezeti csődök vagy a DRB Bankcsoport csődje, amelyek valódi csődök voltak.


Ha ügyfél vagy és a stressz mondatta veled ezeket, akkor nem akarlak bántani.

Ha nem az más.


Akkor nagyon jó, hogy leírtam, hogy hátha kicsit belátod, hogy okoskodsz, osztani próbálod a másikat, aki jobban ért nálad hozzá.


Itt egy anonim oldalon ezt úgysem ismered el, visszavágsz majd valamivel, hogy te ki vagy, de talán belül azért érzed...

2022. márc. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!