Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sberbankosként kell-e aggódnom?

Sberbankosként kell-e aggódnom?

Figyelt kérdés

Nálunk egyelőre még nincs szó szankciókról, de az eu már belengette a komoly pénzügyi szankciókat, amit ma fognak ugye megszavazni.

Az USA már ugye mindenből kizárta a Sberbankot (is), ez mondjuk kevésbé érint minket, de felrémlett bennem, hogy itthon is számíthatunk esetleg hasonlókra?

Érdemes átmenteni másik számlára a pénzt? Náluk van hitelem, oda jön a fizetés, napi szinten használt számla. :(


Tudom, nem a kisemberekről szól ez, de mégis, rajtunk is csattanhat.



#Ukrajna #Oroszország #pénzügyi szankciók
2022. febr. 25. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..


Itt a 2. választ olvasd el!


Nem zárta ki mindenből az USA a Sberbankot és a legsúlyosabban szankcionált bankok között sincs.


Hiába tulajdonos (közvetve!!!) az oroszországi Sberbank a magyarországiban, a magyarországi leányvállalat magyar cégnek minősül, nem orosznak.


És már novemberben aláírták az eladását, a felügyeleti jóváhagyás után átkerül az új tulajdonoshoz. Talán már pár héten belül.



Köznyelvben úgy mondjuk, hogy a Sberbank orosz bank, az Erste osztrák bank, stb... pedig nem. A magyarországi leányvállalat itthoni bank, csak a tulajdonosa orosz, osztrák, stb...



Remélem tudtam segíteni, ebben a kicsit pánik helyzetben.

2022. febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs a legsúlyosabban szankcionált bankok között? Biden közleménye végül is csak az első helyen említi.


[link]


Azt persze nem tudom, hogy a 25 leányvállalatba mi tartozik bele, ennyire nem látom át a bankrendszert, de azt állítani, hogy a leányvállalatok státuszukból kifolyólag biztonságban vannak, alapból hibás elgondolás.


Nyilván az amerikai szankciók ránk nem vonatkoznak, az EU szankcióit meg ma szavazzák meg (ha ugyan már meg nem tették), de von der Leyen is emlegetett pénzügyi szankciókat a tárgyalás után. Ez szülte magát a kérdést.


Nem pánikolok, csak nem nagyon van hol kérdezni, gondoltam, hátha valaki többet tud.

2022. febr. 25. 11:09
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Egy szóval sem írtam, hogy nem sújtja szankció a Sberbank Rossziját, hanem azt, hogy nem a legsúlyosabban szankcionált bankok között van.

Az, hogy elsők között sorolják fel egy listában mit jelent? Azt kell nézni, hogy milyen korlátozások sújtják.



Nézd, ha tényleg nem értesz valamit és azért kérdezel az oké. Ezért is írtam a korábbi választ szívesen.


De ha előre eldöntött állásponttal teszel fel kérdést, annak nincs értelme.



Arra, ami a legfontosabb, hogy nem oroszországi, csak közvetett orosz tulajdonú nem nagyon reagáltál, pedig ez számít.


A Sberbank Magyarország Zrt az osztrák székhelyű Sberbank Europe AG leányvállalata. És csak ennek a tulajdonosa a Sberbank Rosszija.

Tehát még csak nem is közvetlen tulajdonosa.


Egyébként pedig heteken belül az új tulajdonos kezébe kerülhet.

Ha most szankcionálnák a Sberbank Magyarország Zrt-t (sehol nem volt eddig szó erről!!!), akkor azzal nem az orosz közvetett tulajdonost sújtanák, hanem a leendő tulajdonosokat.

Lenne értelme?

2022. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dávid ***** válasza:
0%

A háború háború, ha valamit megtanulhattál az elmúlt 30évből, akkor a háborúban ne keress logikát.


Sem orosz részvényeket nem tudszmár venni, sem orosz ákllamkötvényt és a pénzed sincs biztonságban.


ezt 15év üzleti tapasztatalattal mondom.

Ne kapkodj, de keress más bankot, mielőtt túl késő lesz.


A magyar állam mindneképp kártlanít (kötelessége), csak maximum beragad a pénzed évekig.

2022. febr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Előre eldöntöttem, és pánikoltam, ugye. :(


[link]

2022. febr. 28. 06:35
 6/6 anonim ***** válasza:
22%
A kártalanítással az a baj, hogy lehet, hogy csak évek múlva lesz belőle valami... Addig meg mit csináljon az ember? A beragadt, elinflálódott pénzt senki nem fogja megfizetni.
2022. febr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!