Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A CSOK plusz milyen befolyassa...

A CSOK plusz milyen befolyassal lesz az ingatlan arakra?

Figyelt kérdés
Olcsobbak vagy dragabbak lesznek a hazak, lakasok?
2023. okt. 29. 11:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

#9: Ha már prolizol, legalább ne írj baromságot. Senkinek nem jó, hogy általánosan brutálisan (EU-s szinten is) drágulnak az ingatlanok. Ez gyakorlatilag az építőipari NER oligarchákon kívül senkinek nem jó, mert a jövedelmek nem követik le arányosan, az inflációról nem is beszélve.

Az egész többgenerációs logika ott bukik meg, hogy így sokkal nagyobb ráfordítás lesz a végén generációkon át, mint az ilyen pénzek nélkül .De hogy mondjak ellenpéldát is. Én pont le tudnám sz/rnak, hogy mennyi pénzért adja el a testét az államnak, amíg nem megy direktben az én káromra. De ez konkrétan direktben az én káromra megy. Nem leszek soha csok/csok+/babaváró/ semmilyen elletőpénz kompatibilis, ami alapvetően nem baj. Ellenben olyan igényeim vannak a leendő (remélhetőleg már végleges) házammal szemben, ami miatt kénytelen vagyok építeni a kész több 10 éves ingatlan megvásárlása helyett. Mivel ez az intézkedés az építőipart pörgeti a gyerekszám helyett így a vállalkozók nyilván beárazzák az új pénzeket, beépítik az árakba, ahogy tették korábban is, és nem fog csak azért kevesebbet kérni, mert az az ingatlan pont nem csok+ kompatibilis. Tehát hajtja fel az árakat. (Nyilván jelen gazdasági helyzetben a mértékén lehet agonizálni, de a mai árakhoz mérten még mindig jelentős pénzekről van szó, még ha csökken a jogosultak köre is. Ez nem proliság, sehogy nem éri meg nekem, hogy más pénzt kap a semmire. És mégegyszer, nem tőle sajnálom, mert pont nem érdekel, hogy mennyit kap a gyerekért, mert nonszensz logika már eleve az egész, az életét úgy cseszi el, ahogy akarja.

2023. nov. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Nagy gazdasági szakértők is megjöttek.

Nyilván jól tudjátok a dolgokat, azért vagytok kis pénzű melósok, akik egy névtelen oldalon tombolnak. Főnökötöknek ugassatok, ott bezzeg kuss van bohócok.

🤣🤣🤣

2023. nov. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
52%

Nekem van 2 lakásom és egy kertes házam. Összesen érnek most 200 milliót, nekem hiába magyarázod.


80-100 éve épült lakások pl. Pesten mennek akár 100+ millióért, tényleg nem ér semmit... fel vannak újítva.


40+éves panelok mennek 50-70 millióért... építeskor 50 éves kort írtak nekik, néhánynál ahol ez letelt megvizsgált és azt mondták 200 évet is kibírnak vagy többet, nagyon hosszú élettartamú a vasbeton szerkezet.



Emelkedni fognak az ingatalan árak.


Na bumm mit csináltok ellene. Semmit? 🤣🤣


Mivel része a csok plusznak a nagyobb ingatlanra váltás így azoknak az ára jobban fog emelkedni amelyik nagyobb.


2021 20.000+ család vett ingatalan csak csokkal.

Ennél több anélkül.

Sokan vesznek ingatlant.

Sokan csak így tudnak venni hitel és csok.

Sok embernek meg nem jön össze. Én ha ilyen helyzetbe lennék biztos nem gyakorin okoskodnék, csinálnám, h meglegyen.

Szarrágókkal az a baj, h nagyon mondják de persze csak névtelenül, főnöknek a munkahelyen kuss van 🤣🤣🤣


Jövőre előre 10.000+ra becsülik akik csok pluszal vesznek ingatlant. 2025ben ez több lesz.

Sokan vesznek lakást, persze az okádék proli ebbe is a rosszat látja.


Mivel része a csok plusz nak a nagyobbra váltás így akinek nagyobb lakása van annak ára fog a legjobban emelekdni.


De várjunk már. A legfontosabb mit csinálsz ez ellen? Semmit 🤣🤣🤣🤣

2023. nov. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Gyerünk proli kötekedje.

Tombolj.

Rajta.

Látod 2x is leírtam 2 mondatot. Vagyis chatgpt generálja ezeket a szövegeket, meglevő előzményeim és adott paraméterek alapján, én csak röhögök. Aztán ha megunom a buta proli tombolást, akkor leiratkozok a kérdésről és többet sose látom.


Magyarázol, h ki, h cseszi el az életét de amúgy magadba nézel tudod, h a tied jól el van cseszve. Mind1 kit hibáztatsz, attól el van baszva. Ez a legszomorúbb. De legalább itt tudsz okoskodni.

2023. nov. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hm, a másik kérdésnél még szegedi lakásod volt, most hirtelen átnyergeltél Budapestre?

Érdekes, hogy prolizni, meg fröcsögni tudsz, érdemben válaszolni nem sikerült...

Valószínűleg fel sem sikerült fogni amit írtam, de kíváncsian várnám, az ész érveket is.

2023. nov. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy egy magam fajta egyedülálló, dolgozó, 3 nyelvet beszélő embernek, csak amiatt mert nem hajlandó pulyát csínálni és melegként önmagam lenni, nem lépni pénz miatt álházasságra, annak esélye sincs lakást vennie. De ugyanez igaz, aki heteró párként nem akar 60 pulyát csínálni a semmire és felelősen gondolkodva akar gyereket felnevelni. Nem pedig mások adójából levolt pénzekből magyarul mások által eltartva akar elleni a semmire.


Még az sem zavar, hogy más pénzéből van a CSOK, de gyereket csínálni nem annyi hogy pottyantom a kölköket a semmire, csak mert állambácsi adja a lóvét (az más kérdés ha nem ellik a kölköket időre akkor jönnek a büntetőkamatok), miközben védőnő, háziorvos, bölcsőde, óvoda, iskola sem biztos hogy van a környéken és az sem biztso hogy állami oktatás lesz addigra mire a gyerek iskolás lesz.


Arról már nem is beszélnék pénzügyileg mennyire analfabéták sokan és vennék fel felelőtlenül a hitelt. Egyszerű szöveget nem képesek értelmezni, hát akkor egy banki hitelszerződést? Vagy mikor lekerül a barlistáról de már venné fel a következő hitelt és felvan háborodva a hülyéje, hogy 1 év passzív státusz után lehet csak. A bankok nem jótékonysági szervek, hanem vállalatok.

2023. nov. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
61%

Falumban 2016an még 5 millió volt egy kiváló állapotú ház ma az 22-25 millió Ft, attól függ mennyire sürgősen kell a pénz az eladónak.

Brutál növeli az inflációt. Ismerősünk mondta, ma egy lepusztult ház is simán 15 milla, arra vannak, hogy a csok, babaváróhitel, meg az otthon felújítási támogatás miatt, egy lepusztult házat felújítanak. Tehát egyedülálóként már arra is elveszik az esélyt, hogy egy lepusztult fürdőszobádat felújítsd önerőből, mert az otthonfelújítási támogatás, és az infláció miatt szakember hiány is közrejátszik horror drága minden.

ápr. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!