Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy pénzügyi tanácsadó segitsé...

Egy pénzügyi tanácsadó segitséget kérhetek?

Figyelt kérdés

Valaki tudna nekem segiteni?

Van egy laásom amit szeretnék eladni. 7 milióért vettem , 3 évvel ezelőtt és most a tartozásom 5 millió. Volt 3.5 millióm és ugyanennyit vettem fel is az otp-töl. A kérdésem, hogy hitelátvállalással el lehet esetleg adni? Gondolom a vétel árbol le kell vonnom az 5 milliót és a maradék az enyém, ha esetleg lére jön az üzlet. Ez így relis lenne? Nem olyan sok a törlesztője és már csak 12 évig kell fizetni. Nem sokkal lenne több mint amennyiért most ki van adva albérletbe.


2011. máj. 4. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok a hitel részéhez mit hozzáfűzni, de azt jelzem neked, hogy adóznod is kell az eladás után! Még várj 2 évet.
2011. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Üdv!


HA terhelt ingatlant ad el valaki, abban az esetben az adásvételbe is úgy kerül bele a leírás, hogy 2 részletben folyósít a bank.


Az ember aki megveszi tőled, az X banktól igényel hitelt, hogy megvegye. Első körben a kiváltandó hitelt fizeti ki a bank, majd ezek után utalják ki a te számládra a különbözetet! Pontosan úgy ahogy te azt írtad!


Ha tudok neked segíteni ezek ügyintézésben akkor állok rendelkezésedre!

2011. máj. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hu az adózást el is felejtettem. És vajon az mennyi lesz? Hogyan lehet azt kiszámolni? Azt tudom, hogy az öt évet is sávokra osztják minden évvel csökken. De hány százalék?

2011. máj. 5. 16:07
 4/7 A kérdező kommentje:

Keresgéltem itt a neten az adózással kapcsolatban. Nem igazán igazodom ki rajta. Egyszer már adtam el lakást, de már nem emlékszem pontosan, hogyan számolta ki a közjegyző , hogy mennyit fogok adózni. A 25% az nagyon sok lenne és ráadásul most kevesebbért fogom tudni el adni mint amennyiért vettem, így is kell adóóznom?

Köszönöm a segitséget előre is!

2011. máj. 5. 16:21
 5/7 anonim ***** válasza:
5 évig 25%. a sávos adózás amire te emlékszel az 2006-ban megszűnt, a tv akkor változott.
2011. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az adó kiszámításánál az eladási árból csak az önerőt számíthatod le a hitelt nem. Pl. 5 Mft önerő, 1 Mft ráfordítás (ügyvéd, közvetítő, számlákkal igazolt felújítás), 10 Mft eladási ár:

10-5-1= 4 Mft 25%= 1Mft az adó


az hogy mennyiért vetted a lakást és mennyi hitelt vettél fel, nem számít.

2011. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor ez azt jelenti, hogy volt 3,5 millió ft-om. Ha 6M-ért el tudom adni akkor az 1,5M után kell adóznom a 25% -ot?

Ez elég durva. Ha kivárom az 5 évet akkor meg semmit nem kell adóznom?

Köszönöm a segitséget!!!

2011. máj. 9. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!