Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » - 180ft-os végtörlesztés - Mi...

Viki84 kérdése:

- 180ft-os végtörlesztés - Mi van azokkal akik még korábban, de ebben az évben végtörlesztették CHF lakáshitelüket, amennyiben lehetővé teszik a 180Ft-os végtörlesztés lehetőségét?

Figyelt kérdés

Azon túlmenően, hogy nem értek egyet a felvetéssel, pontosabban, szerintem nem azt a réteget segíti a kormány akiket kellene, borzasztóan igazságtalannak tartom.

Érdekelne, hogy ha megszavazzák a lehetőséget mi lesz azokkal akik fogukat összeszorítva, banki forint kölcsön és családi segítséggel kifizették lakáskölcsön tartozásukat korábban?

Jó tudom örüljek, hogy megszabadultam a hiteltől, de azért tegyük hozzá, hogy eddig a kormánynak értelmes ötlete nem volt a helyzetre - hozzáteszem ez sem az - én pedig nem voltam hajlandó tovább várni, áprilisban 205Ft-nál végtörlesztettem. Ez igazolt is, mert utána már 265ft-ot is elérte a HUF/CHF árfolyam...

Ha valaki hasonló cipőben jár érdekelne a véleménye a dologról!


2011. szept. 14. 10:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Még nincs kész a jogszabály.

Ha kész lesz, benne lesz minden infó, addig fölösleges találgatni.

2011. szept. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

"szerintem nem azt a réteget segíti a kormány akiket kellene, borzasztóan igazságtalannak tartom. "


Ez mindig felmerül. Gondolom itt azokra gondolsz, akik felvették 150 Ft-on a frankhitelt (már akkor is BŐVEN önerejükön felül) , és most nem tudják fizetni, mert emelkedett 40%-ot. Velük mégis mit lehetne tenni?

Fizesse ki az állam a lakásukat, és kapják meg ingyen, azért mert okos módon a nettó 80.000-s fizetésükből 40.000-t bevállaltak? Vagy mit kéne tenni?



A 180 Ft-os végtörlesztés egyébként nekik is segítség lehet, mivel ha pl. felvettek 8 milla kölcsönt 150 Ft-os frankkal, az most 12,6 milla tőketartozást jelent. Ha 180 Ft-on kiválthatják forint alapú kölcsönre akkor a tőke 9,6 milla lenne. Ez persze több, mint a 8, de kevesebb, mint a 12,6 és lássuk be, a frank nem mostanában fog 180 ft alá menni. Valamint a 9,6 millát kellene törleszteniük forint alapon, ami kicsit több lesz, mint a 8 milla törlesztése volt, DE KEVESEBB ,mint a 12,6 milláé.. :)


Szóval szerintem nagyon gáz ez a mindenért hisztizés című hozzáállás. Ha nem csinál semmit a kormány, akkor f@sz, ha próbálja végigverni az egész EU-n ezt az igencsak jó szándékú verziót, akkor megint csak f@sz.... :) Nem értem én ezt...

2011. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Jó oké igazad van, Én végiggondoltam amikor felvettem és még így is teljesíteni tudtam, hogy 40%-os drágulással nem kalkuláltam.

Én attól tartok, hogy ebből a lehetőségből kiszorulok, mivel már helytálltam korábban magamért, nem kis áron, és nem vártam türelmesen a kormány segítségére... :(((

2011. szept. 14. 11:51
 4/26 anonim ***** válasza:
Végiggondoltad, kifizetted, és szerintem ez az okos megoldás. Örülj neki, hogy túl vagy rajta.
2011. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Irigynek tűnik a kérdező.
2011. szept. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

:((( Sajnálom, hogy így látod, az irigység nem jó szó szerintem, talán nevezhetünk kapzsinak.

De mindenesetre ha a különbözetet visszakaphatnám egyúttal az életem is normál útra térne, úgy ahogy elméletileg pár embernek erre lehetősége is lesz, míg nekem valószínűleg nem... De persze ezek feltételezések, mert lehet hogy a dolog életbe sem lép. Vagy életbe lép és igényt tarthatok a különbözetre :)))

2011. szept. 14. 13:40
 7/26 anonim ***** válasza:
Én értem a gondod. Mindig lesznek akik buknak ezeken az intézkedéseken. Mert igazságosan nem lehet megoldani. Engem is bántana. Pl. mi van azokkal akik nem konkrétan lakáskölcsönt vettek fel, hanem mondjuk a lakás felújítására, vagy van egy csomó autóhitel. Vagy gondoljunk bele, annak is lehet gondja hiteltörlesztéssel, akinek forint hitele van. Mi alapján döntik el, hogy kész csak ez a csoport a rászoruló, a többi meg oldja meg az életét.Jó értem én, hogy egy kocsi nem létszükség,de az autóhiteles is 150 ft-on vette fel a hitelét. Hát így járt akkor ő is? Sajnos semmit nem tudsz tenni, csak bosszankodni, hogy na erről megint lemaradtam. Szerintem nem vagy irigy. Hozzátenném, hogy nincs deviza hitelem, fix törlesztésű forint hitelt vettünk fel, szerencsére.
2011. szept. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

"vagy gondoljunk bele, annak is lehet gondja hiteltörlesztéssel, akinek forint hitele van"


Neki nem változott a törlesztése, ergo már az elején tudhatta, hogy ez a havi részlet megy, vagy sem. Én személy szerint nem a határra kalkulálnám a törlesztőrészletem (és nem is úgy tettem), hanem úgy, hogy ha esetleg egy kereset kiesik néhány hónapra, akkor is tudjam fizetni.

2011. szept. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

bekalkulálod az árfolyamkockázatot -megjegyzem, 30 ft-ról beszéltek anno a bankok 5 év alatt- kb. 70ezret tudnék fizetni/hó, ez a plafon, gondoltam így majd röhögve kifizetem a ténylegesen bevállalt 40-et aztán mi lett belőle, na mi? 90.


Aki meg végtörlesztett, örüljön hogy letudta.

2011. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Ha 40 ezerből 90 lett, az több, mint 120%-os drágulás. A legalacsonyabb frank és a legnagyobb frank árfolyam közt sincs ennyi különbség, de még 100% sincs. Azt hiszem a legalacsonyabb valami 140 Ft körül volt, a legnagyobb meg 273. Szóval ezt azért érdemes lett volna megérdeklődni a banknál, nem pedig csak nyelni, mert itt csúnya dolog történik ám.
2011. szept. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!