Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » - 180ft-os végtörlesztés - Mi...

Viki84 kérdése:

- 180ft-os végtörlesztés - Mi van azokkal akik még korábban, de ebben az évben végtörlesztették CHF lakáshitelüket, amennyiben lehetővé teszik a 180Ft-os végtörlesztés lehetőségét?

Figyelt kérdés

Azon túlmenően, hogy nem értek egyet a felvetéssel, pontosabban, szerintem nem azt a réteget segíti a kormány akiket kellene, borzasztóan igazságtalannak tartom.

Érdekelne, hogy ha megszavazzák a lehetőséget mi lesz azokkal akik fogukat összeszorítva, banki forint kölcsön és családi segítséggel kifizették lakáskölcsön tartozásukat korábban?

Jó tudom örüljek, hogy megszabadultam a hiteltől, de azért tegyük hozzá, hogy eddig a kormánynak értelmes ötlete nem volt a helyzetre - hozzáteszem ez sem az - én pedig nem voltam hajlandó tovább várni, áprilisban 205Ft-nál végtörlesztettem. Ez igazolt is, mert utána már 265ft-ot is elérte a HUF/CHF árfolyam...

Ha valaki hasonló cipőben jár érdekelne a véleménye a dologról!


2011. szept. 14. 10:50
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
azoknak pedig, akik fel vannak háborodva a könnyített végtörlesztésen, nekik azt mondom: sok társadalmi réteg, csoport van, akik kapnak valamilyen állami támogatást, kedvezményt, juttatást...vagy azért, mert rászorultak, vagy más okokból...ezeket is mindanniunk adójából fizetik ki. amennyire ennek meg lehet kérdőjelezni az igazságosságát, úgy azoknak is.
2011. szept. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Igaza van a szocpolos válaszolónak. Nekünk sem járt, mert kicsit később jött a baba, mint a lakásvásárlás. Egy hajszálnyival. Utólag meg már csak új lakásra adtak. Akkor most verjem a tamtamot, mert mások előbb szültek és kaptak?

Így jártam és kész.

2011. szept. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Szeretném kérni, hogy mindazok akik ebben a cipőben járnak írjanak privát üzenetet nekem, azért beszélni róla és lehetőségeket keresni nem kerül semmibe!
2011. szept. 22. 09:35
 24/26 A kérdező kommentje:

A Szocpol hasonlatra azért annyit mondanék, hogy amikor bejelentették, hogy megfog szűnni x hónap múlva, még volt lehetőség rárabolni a támogatásra...

Nekünk milyen lehetőségeink voltak?

Közölték, hogy 180ft-on törleszthetünk havonta és az árfolyam különbözetet pedig gyűjtik egy forint hitel számlán amit majd 3 év múlva kezdhetünk szintén törleszteni.

A nyári hónapok folyamán a CHF pedig elérte a 265Ft-ot is, hát köszönjük szépen a lehetőséget...

2011. szept. 22. 09:44
 25/26 Saci78 válasza:
Szerintem azért ne hasonlítsuk már össze ezt a témát a szocpollal...az igaz, hogy lemaradtál róla, de azt Te soha nem fizetted ki a saját zsebedből..mi meg így egy jópáran több milliókat tettünk a bankok zsebébe feleslegesen...én konkrétan kb. 3,5-et...ja és 7 évig fizettem a lakásomat rendesen és most jóval a vásárlási ár alatt tudtam csak eladni...szóval szerintem az megint más, ha valamit nem kapsz meg mintha valamit kifizetsz ma és 2 hét múlva 25%-ot tudnál rajta spórolni, ami esetünkben több millió ft...szerintem is fogjunk össze...hátha...
2011. szept. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Zolocia válasza:

Én is ebben a cipőben járok, idő előtt végtörlesztettem, nem vártam

meg a törvényt.

Állítólag a napokban jelent meg a törvény kiegészítése, vagy a

végrehajtásról szóló kormány rendeletben a szokásos visszaható hatály

(kivételesen kedvező a hiteleseknek), hogy bizonyos ideig, aki már

teljesített, azokra is vonatkozik a kedvezmény.

Ezt kellene a fórumozóknak közösen megtalálnia.

2011. okt. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!