Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » - 180ft-os végtörlesztés - Mi...

Viki84 kérdése:

- 180ft-os végtörlesztés - Mi van azokkal akik még korábban, de ebben az évben végtörlesztették CHF lakáshitelüket, amennyiben lehetővé teszik a 180Ft-os végtörlesztés lehetőségét?

Figyelt kérdés

Azon túlmenően, hogy nem értek egyet a felvetéssel, pontosabban, szerintem nem azt a réteget segíti a kormány akiket kellene, borzasztóan igazságtalannak tartom.

Érdekelne, hogy ha megszavazzák a lehetőséget mi lesz azokkal akik fogukat összeszorítva, banki forint kölcsön és családi segítséggel kifizették lakáskölcsön tartozásukat korábban?

Jó tudom örüljek, hogy megszabadultam a hiteltől, de azért tegyük hozzá, hogy eddig a kormánynak értelmes ötlete nem volt a helyzetre - hozzáteszem ez sem az - én pedig nem voltam hajlandó tovább várni, áprilisban 205Ft-nál végtörlesztettem. Ez igazolt is, mert utána már 265ft-ot is elérte a HUF/CHF árfolyam...

Ha valaki hasonló cipőben jár érdekelne a véleménye a dologról!


2011. szept. 14. 10:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Mivel már nem tehetsz semmit, ne foglalkozz vele.

Az is igazságtalan volt anno, hogy a kispénzűek annak idején inkább CHF alapú hitelt vettek fel, mert a forintosnak szigorúbbak voltak a feltételei, és a havi törlesztője ugyanannak az összegnek egy huszassal volt több.

Én is így jártam. 7milliót vettem fel, mostani árfolyamot már több, mint 10 a tőke. Esélyem sincs végtörleszteni készpénzből, ehhez is hitelt fogok felvenni, de legalább nem tizet, hanem csak 8at. Még így is buktam egy millát, de legalább nem hármat.

Örülj neki, hogy megszabadultál a dologtól és ne akard, hogy a szomszéd tehene is megdögöljön...

2011. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Nem akarom, hogy a tehenednek baja essen :) Azt szeretném, hogy az Én tehenem is végre jól lakhasson egyszer ebbe az igazságtalan életbe... :)

Azaz azt szeretném, ha az árfolyam különbözetet a bank térítené részemre, vagy akárki... Áprilisban 205,6Ft-on vég-törlesztettem 11mFt-ot... Én csak a különbözetet szeretném megkapni. Anno 2007-ben 8,5Mft-ot vettem fel, szóval elég lesújtó... És senki se higgye azt, hogy a 11Mft-ot hozzám vágták, hanem kemény forintokat törlesztek vissza, a forinthitelem után... :(((

2011. szept. 17. 08:26
 13/26 anonim ***** válasza:

"Én csak a különbözetet szeretném megkapni."

Na ne nevettess, ezt ugye nem gondoltad komolyan?

2011. szept. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Ha másnak jár a lehetőség nekem miért nem? Azért mert gyorsabban kidolgoztam a saját mentési tervemet mint a kormány?
2011. szept. 18. 09:10
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Másnak járt a szocpol, sokaknak már nem. Van ilyen.
2011. szept. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Sajnos a hasonlatod jó, de akkor is nehéz lenyelni a békát... :(((
2011. szept. 20. 11:14
 17/26 Saci78 válasza:

Sziasztok,


Én is hasonló cipőben járok. Mi 1 hónapja végtörlesztettünk 50 ezer CHF-et mikor 250 ft volt, mert eladtuk a lakásunkat - már így is bukóval, ára alatt. Szerintem össze kellene fognunk és valahogy indítványozni a törvénymódosítást, mert szerintem többen lehetünk ebben a cipőben, akinek így milliók vesznek el, mert 1 hónappal lemaradtak a törvényről:-((

2011. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Nem kaphatjátok vissza a külömbözetet, már az ötlet is nevetséges.

Ti az akkor érvényes jogszabályok szerint cselekedtetek, azóta vannak új jogszabályok. Én sem kérhetem vissza a tavalyi adóm egy részét, mert csökkent az adókulcs 16%-ra.

Inkább örüljetek, hogy megszabadultatok a hiteltől.

2011. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Saci78 válasza:
Köszönöm a segítőkész válaszod. Sajnos nekem 3,5 millió ft-ot nem olyan könnyű megemésztenem, mert ennyiről van szó az én esetemben és mindössze 1 hónappal maradtunk le a törvényről. És ha más is van ebben a cipőben, akkor gondolom ugyanezt gondolja most mint én...nekem ez több éves megtakarítás árán sem jön össze majd...
2011. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:

én is hasonló cipőben járok. augusztusban előtörlesztettem 46ezer CHF-ből 40ezret, családi kölcsönből. 3 éve 7,5 millió vettem fel, most 9-et törlesztettem és 1,5 millió maradt meg. ha várok 1 hónapot, akkor kb. 2 milliót nyerek...így ennyit buktam. (nem számítva a 3 év alatt befizetett havi törlesztéseket)


ezt lehet több oldalról is nézni. részint persze bosszant a dolog, ugyanakkor erre nem lehetett számítani. hogy mennyire igazságos? nehéz kérdés. ha kívűlről próbálom nézni, akkor valahol mindhárom résztvevője hibás ennek a témakörnek:

- a bankok, amiért tisztességtelenül az adósok nyakába varrták a pénzügyi válság összes terhét, és az árfolyamveszteség mellett a kamatokat, kezelési ktg-et is csúnyán megemelték.

- a kormány (mindenkori), amiért nem ismerte fel az ebben rejlő kockázatot, és nem szabályozta a hitelfelvételt, nem szabályozta a bankok üzletpolitikáját.

- és végül mi, adósok is, hiszen jól emlékszem 3 éve, amikor felvettem a hitelt, ott volt a lehetőség, h HUF hitelt vegyek fel, csak ugye annak sokkal előnytelenebbek voltak a feltételei, és én az akkor olcsót választottam - noha az árfolyamkockázat már akkor is tényező volt, csak úgy voltunk vele, h "csak nem fog annyit változni" - hát változott.

erre lehet azt mondani, h tisztában kellett lenni a kockázatokkal. csak hát a legtöbben nem vagyunk pénzügyi, pláne nem makrogazdasági szakemberek, és még azok sem számítottak ilyen globális válságra.

2011. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!